Statut Szkoły

Galeria zdjęć

Laboratorium przyszłości

„Laboratoria przyszłości"

„Laboratoria przyszłości"

                                                   

Nasza Szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

Dzięki otrzymanemu wsparciu, wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii wspierających edukację. Nasza placówka otrzymała dofinansowanie  w  kwocie 60.000,00 zł.
 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

laboratoria przyszlosci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowo powstałe laboratorium przyszłości, to kolejny krok na drodze do dynamicznego rozwoju naszej placówki.  

 

 

 

 

W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole stworzyliśmy nowe pracownie tematyczne:

 

 1. „Pracownia Kuchenna”

 

Mimo, że w wykonywaniu wielu domowych obowiązków już dziś wyręcza nas technologia, to umiejętności samodzielnego gotowania wciąż będą na wagę złota.

By uczniowie już w trakcie zajęć szkolnych mogli zdobywać podstawową wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z tych obszarów, niezbędny jest dostęp do wysokiej jakości sprzętu i akcesoriów

 

W ramach  programu „ Laboratoria Przyszłości „ zakupiliśmy zestaw mebli kuchennych z pełnym wyposażeniem. Mamy dużą lodówkę, piekarnik i wiele innych sprzętów AGD. Każdy uczeń posiada indywidualne stanowisko wyposażone w płytę indukcyjną oraz zestaw garnków i patelni.  Uczniowie mogą korzystać z tosterów, mikserów oraz blenderów. Kuchnia wyposażona jest w: naszynia, sztućce, wałki, stolnice, blaszki do pieczenia ciast.

 

Ta pracownia cieszy uczniów w każdym wieku.

 

 

 

 

II .”Mała Pracownia Robotyki”

       Jest to bardzo ważne  miejsce w naszej szkole. To tu uczniowie będą mieli  możliwość kształtowania niezwykle pożądanych we współczesnym świecie kompetencji cyfrowych.

                                                  

 

          Rozwijanie kompetencji cyfrowych jest w szkole konieczne, jeśli szkoła chce przygotować swoich wychowanków do funkcjonowania w niezwykle szybko zmieniającej się rzeczywistości, w której umiejętność odpowiedzialnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowych jest niezbędna na każdej płaszczyźnie życia.

Z programu „ Laboratoria Przyszłości” do tej pracowni zakupiono:

Drukarkę 3 D z akcesoriami, filamenty, lutownicę, statyw z akcesoriami, mikroport, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy,gimbal, aparat fotograficzny  Sony RX 100.

           

Od września 2022 roku uczniowie klas I –VIII  mogą korzystać z nowych pracowni.  Odbywają się tu zajęcia podczas lekcji: techniki , informatyki, przyrody, godzin wychowawczych i  zajęć tematycznych klas I – III. Realizują tu swoje przedsiewzięcia pozalekcyjne Samorząd Uczniowski.

W naszych planach mamy szkolenia nauczycieli przedmiotowców, wówczas pozyskane sprzęty urozmaicą kolejne zajęcia lekcyjne oraz pozalekcyjne.

 

Małgorzata Matuszak

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
  ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
 • godziny pracy sekretariatu od 7 30 do 15 30
  przyjmowanie interesantów od 8 00 do 15 00

  sekretariat tel.95-765-51-48

  fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć