Statut Szkoły i ZWSO

Galeria zdjęć

 • Grupa Żabki i Motylki w Bibliotece Szkolnej w Krzęcinie.

   Po raz kolejny w Tygodniu Bibliotek grupy przedszkolaków odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Krzęcinie. Dzieci wysłuchały opowiadania pt "W bibliotece" oraz ciąg dalszy przygód psa Kaktusa. Pani Ewa również opowiedziała o szczegółach pracy bibliotekarza. Wizyta zakończyła się wypożyczeniem kolejnych książeczek oraz zdobyciem kolejnego znaczka do Karty Małego Czytelnika. Ewa Smoderek

 • Trudny wybór. A czasu coraz mniej

  We wtorek uczniowie klas 8 spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół nr 2 z Choszczna, Panią Joanną Korzeniewską oraz Panem Bronisławem Mielczarek, którzy w ciekawy sposób opowiadali o szkole oraz o zasadach rekrutacji. Trudny wybór.  A czasu coraz mniej....A.A.

 • Pasowanie na Czytelnika

  Dnia 9 mają 2022 roku w naszej bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Wpisało się ono już na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych. Na te okazję, Pani Ewa Smoderek przygotowała krótką część artystyczną w wykonaniu uczennic klasy czwartej, Lenki Czarneckiej oraz Tosi Leszczyńskiej. Uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, wysłuchali próśb książek oraz dowiedzieli się jak należy zachować się w bibliotece. Po krótkim wstępie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, zakładki do książek oraz książkę" Pierwsze abecadło" wraz z alfabetem wydanej przez Instytut Książki ze środków MKDN i Sportu w ramach kampanii "Mała książka-wielki człowiek".

  Ewa Smoderek

 • IX Dyktando dla Dorosłych przeszło już do historii

  28 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Krzęcinie odbyło się IX Dyktando dla Dorosłych. A oto zwycięzcy konkursu:

  Mistrz Ortografii Gminy Krzęcin - Pani Jolanta Stasiak;

  I Wicemistrz Ortografii Gminy Krzęcin - Pani Agnieszka Leciejewska;

  II Wicemistrz Ortografii Gminy Krzęcin – Pani Bożena Kielar.

  Rozlosowano również nagrodę dla uczestnika dyktanda. W tym wypadku szczęście sprzyjało Pani Monice Simińskiej oraz Panu Norbertowi Kowalewskiemu. Nagrodę dla uczestników wylosował pan Józef Kielar.

  Tekst dyktanda przygotowała Pani Barbara Biesiada. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, pamiątkowe dyplomy i puchary. Nagrody wręczył Wójt Gminy Krzęcin Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród dzięki czemu gminne dyktando stało się atrakcyjną formą propagowania polskiej ortografii i interpunkcji wśród mieszkańców naszej gminy.

  Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom dyktanda serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!

  Za uwiecznienie tego wyjątkowego dnia dziękujemy Pani Magdzie Czarneckiej, która fotografowała dyktando.

  W poście prezentujemy treść tegorocznych potyczek ortograficznych.

  B. B.

 • Światowy Dnień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

  W piątek nasza szkoła po raz 7 przyłączyła się do Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. W tym roku było inaczej niż zwykle: przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 obejrzały przedstawienie Grupy T z Torunia pod tytułem " Strach ma wielkie oczy",a klasy 4-8 na boisku zatańczyły " Jerusalema ". Każda osoba tańczącą otrzymala na pamiątkę smycze a przedszkolaki niebieskie wiatraki z przesłaniem : dłonie są do głaskania a nie do bicia. Jak co roku akcję wspierała GKPRA w osobie Pani Kazi Prokopiak. Ważne informacje uczniom przekazała również Pani Iwona Ruszkowska- przewodnicząca ZI.  Wszystkim osobom przychylnym i gościom bardzo DZIĘKUJĘ. Tańczącym uczniom najbardziej. Pani Magdo ! Było super. Pedagog.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC BICIA DZIECI

 • Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2022

  OGROMNY SUKCES NIKOLI

  W piątkowy ranek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyły się eliminacje wojewódzkie do Małego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie brali udział laureaci przeglądów powiatowych województwa zachodniopomorskiego oraz miejskiego w Szczecinie, w trzech kategoriach wiekowych.

  Zasłużone wyróżnienie w kategorii klas I – III otrzymała NIKOLA WALCZAK, uczennica klasy IB.  Repertuar obejmował dwa wiersze z publikowanej literatury dziecięcej. Nikola z powodzeniem recytowała „Kwokę” Jana Brzechwy oraz „Idzie Grześ” Juliana Tuwima.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci i wyróżnieni nagrody książkowe. Gratulujemy NIKOLI scenicznych popisów, a przyznane wyróżnienie może być powodem do radości i dumy, ale przede wszystkim dowodem ogromnego zaangażowania i szczególnego talentu dziewczynki. Zdolności recytatorskie Nikoli rozwijała i motywujące słowa zachęty przekazywała Pani Alicja Cuber, wychowawczyni uczennicy.

  Serdeczne podziękowania dla UG w Krzęcinie za okazaną pomoc w dowozie Nikoli na konkurs.

 • #akcjażonkil #muzeumpolin #łączynaspamięć

  20 kwietnia klasa siódma uczestniczyła w zajęciach języka polskiego, które upamiętnić miały rocznicę powstania w getcie warszawskim. Na podstawie materiałów edukacyjnych nadesłanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN uczniowie pracowali wokół opowiadania Marcina Szczygielskiego,  stworzonego na potrzeby akcji Żonkile, „Prawdziwi przyjaciele”. Tekst był uzupełniony scenariuszem poświęconym pamięci powstania w getcie warszawskim. Lekcja stała się także okazją do przygotowania prezentacji pt. „Historia społeczności żydowskiej w Choszcznie”.

  B. B.

 • 79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 IV 1943 r.

  19.04.2022 r. mija 79. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. W polskiej historii wydarzenie to jest symbolem walki nie tylko o wolność, ale przede wszystkim o godność i człowieczeństwo.

  Nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się  do ogólnopolskiej akcji ”Żonkile” W obchody zaangażowana była cała społeczność szkolna. Starsi uczniowie obejrzeli film pt:”Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, obywały się też pogadanki, których celem było zobrazowanie przebiegu powstania z uwzględnieniem motywów jego wybuchu. Uczniowie dzień wcześniej własnoręcznie  przygotowali papierowe żółte żonkile, kwiaty przypominające swoim kształtem Gwiazdę Dawida – symbol stygmatyzacji i prześladowania Żydów.

  By podkreślić wyjątkowy  charakter tego wydarzenia 13 kwietnia br.  odbył się uroczysty apel.   Uczniowie klasy VII przybliżyli zebranym wiedzę na temat powstania w getcie warszawskim.

  Na zakończenie tego dnia posadziliśmy przed szkołą sadzonki żółtych żonkili.

  Pragniemy bardzo  serdecznie podziękować sponsorom, dzięki którym mogliśmy zakupić sadzonki. A byli to: Radni Gminy Krzęcin: Mieczysław Ciesiołkiewicz, Przemysław Kusz, Andrzej Ogonowski, Zdzisław Kula, Grzegorz Knera,  Małgorzata Matuszak , oraz Pani Patrycja Tułaza i Pan Marek Zboralski.

   

  Koordynatorem akcja „Żonkile” w szkole były Panie: Olga Taratajcio i Małgorzata Matuszak.

 • 12 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY

  We wtorek (12 kwietnia) w naszej szkole był bardzo słodkim dniem. Samorząd Uczniowski  zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Czekolady – niekwestionowanej królowej słodyczy.

  Jej smak i aromat znany jest od wieków, dostarcza nam witamin, żelaza, magnezu a przede wszystkim niebiańskiej przyjemności, której nie mogą oprzeć się nawet najwytrwalsi. Czekolada /pod każdą postacią/ rozeszła się błyskawicznie a na ustach wszystkich uczniów gościł uśmiech.

  Tego dnia również uczniowie ubrani byli w kolory czekolady; od  białego do czekoladowego.

  Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

  ’’Dziś kalorii nie liczymy, ale jutro poćwiczymy’’

                                                                                                       M.Matuszak

 • Życzenia

 • IX Gminne Dyktando dla dorosłych

  Regulamin

 • Życie codzienne w PRL - projekt edukacyjny w klasach 8

  Klasy 8 pod kierunkiem Pani Małgorzaty Matuszak  zrealizowały projekt edukacyjny z historii pt. „Życie codzienne w PRL”. Młodzież okazała się niezwykle pomysłowa. Uczniowie pokazali, że posiadają dużą wiedzę o tych trudnych i szarych czasach.

  Dziewczynki prezentowały modę lat 60, 70, 80, odgrywały scenki  w kawiarni i restauracji. Mogliśmy poznać  smak PRL - ciasto W-Z, sałatki, galantynę, koreczki. Była też kawa i  herbata /sypana oczywiście/. Słuchaliśmy opowieści o przewozach pasażerskich przez PKP. Odwiedziła nas nawet Maryla Rodowicz wykonując swój kultowy utwór ”Małgośka”. Uczniowie prezentowali przedmioty codziennego użytku /wiele z  nich jeszcze działała/, eksponaty, dokumenty, pieniądze i książki i kartki na żywność.  Przygotowali też prezentacje o kulturze życiu codziennym  i  motoryzacji z tamtych lat.

   Było bardzo zabawnie, smacznie, kolorowo i muzycznie. 

 • Konkurs na "Najładniejszą palmę"

  Konkurs na "Najładniejszą palmę" Zwycięscy konkursu otrzymali dzisiaj nagrody z rąk wicedyrektor Pani Olgi Taratajcio. Najładniejszą palmę wykonała Lena Kozłowska. Nagrodzono również Zuzię Kowalską, Oliwię Janik i Panią Małgorzatę Matuszak. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski, który ufundowal również nagrody.

 • Pojedziemy?

  Dziś  uczniów z klas 8 odwiedziły panie nauczycielki z ZS nr 1 z Choszczna, aby zapoznać nas z ofertą edukacyjną szkoły i zaprosić na Dni Otwarte.  A.A.

 • Dzień Czytania Tolkiena w Bibliotece Szkolnej.

   Dzisiaj dowiedzieliśmy się, kto to jest hobbit i wiele innych ciekawostek. Ewa Smoderek

 • Dzień bez plecaka w szkole.

 • Warsztaty dziennikarskie na UAM w Poznaniu

  Udział w warsztatach dziennikarskich wzięli ci uczniowie, którzy już spróbowali swoich sił w dziennikarstwie przy okazji redagowania POGODNEJ. Jak budować informację prasową, czym jest zjawisko dezinformacji, jak zainteresować artykułem i skąd czerpać pomysły na artykuły, czym jest dziennikarstwo internetowe i fake newsy? Tego dowiedzieli się uczestnicy podczas warsztatów.

  Szersza relacja w marcowym wydaniu POGODNEJ.

 • I dzień wiosny dniem samorządności w szkole

  Fotorelacja

 • DZIEŃ KOBIET

  Choć część szkolnych kobiet to tak naprawdę jeszcze dziewczęta, one również  dzisiaj obchodziły swoje święto.

  Szkolni mężczyźni z Samorządu Uczniowskiego zadbali o odpowiednią oprawę i   niespodzianki dla wszystkich Pań      i koleżanek, tych dużych i malutkich. Były więc kwiaty,  życzenia i słodkie niespodzianki.

  W trakcie przerw chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili konkurs na” Najsympatyczniejszą dziewczynę w szkole”. Głosować mogła  tylko męska społeczności. Czekamy z   niecierpliwością  na wyniki.

  To był naprawdę radosny i miły dzień dla wszystkich !

   

  Opiekun SU Małgorzata Matuszak

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
  ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
 • sekretariat 95-765-51-48

  fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć