Statut Szkoły

Galeria zdjęć

  • Bezpieczni w Internecie

        W czwartek, tj.06.04.2017 r. w auli naszej szkoły, podczas Dni Otwartych dla rodziców, odbyło się spotkanie z policjantem dzielnicowym p. Jarosławem Przybylińskim, które miało na celu wyczulenie rodziców na zagrożenia, jakie niesie korzystanie z Internetu. Pan policjant zwrócił  uwagę na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na użytkownika w „sieci”. Poinstruował rodziców, że należy kontrolować dzieci , uwrażliwiać aby nie podawały swoich danych osobowych. Wszyscy powinni nabyć umiejętność bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej, komunikatorów i zaznajomić się z obowiązującymi normami prawnymi dotyczącymi  pracy w sieci.

        Tuż po świętach  zaplanowano spotkania z uczniami klas IV-VI z policjantami na ten temat.

    pedagog

        

  • Kolejny sukces Oli Rutkowskiej

    Mam ogromną przyjemność poinformować, że decyzją Głównego Sądu Konkursowego w Warszawie z dnia 8 marca 2017 r. Aleksandra Rutkowska – uczennica klasy I gimnazjum otrzymała wyróżnienie w III kategorii wiekowej w XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem „ Mój Las”.

    Uroczyste podsumowanie konkursu nastąpi 5 czerwca br. w Domu Technika NOT w Warszawie, na które Ola otrzymała zaproszenie wraz z opiekunem.

    Ola wykonała pracę na temat : „ Rola drewna dla lasu i ludzi”. Pragnę nadmienić, że praca Oli zajęła I miejsce na etapie wojewódzkim. Z naszego województwa na etap centralny zakwalifikowano tylko dwie prace, i to były prace naszych uczennic (Oli Rutkowskiej i Oli Łazińskiej z klasy VIB).

    Serdecznie gratuluję!

                                                                                               Małgorzata Matuszak

  • Uczniowie z Krzęcina adoptują Brendah.

         Siostry Felicjanki od ponad 30 lat posługują w Afryce, a dokładniej w Kenii. Niosą ludziom słowo Dobrej Nowiny i pomoc, która jest im potrzebna, by godnie żyć. Realizują projekt o nazwie ADOPCJA UCZNIA. Celem projektu jest umożliwienie dzieciom nauki i rozwoju ich talentu.  Chociaż nauka w Kenii od 2003 roku jest bezpłatna i trwa osiem lat, to niestety wiele dzieci nie może podjąć nauki, bo ich rodziców nie stać na pokrycie kosztów kształcenia.

         Projektem prowadzonym przez Siostry Felicjanki zainteresowała się nasza katechetka, pani Iwona Jagiełło. Po uzyskaniu zgody od pani dyrektor, uczniowie naszej szkoły stworzyli grupę, która od tej pory ma pilnować prawidłowej realizacji projektu. Chęć udziału zgłosiliśmy we wrześniu, a już w październiku zaczęliśmy zbiórkę pieniędzy, która prowadzona jest zawsze w poniedziałek.

         W styczniu otrzymaliśmy wiadomość, że naszej szkole przydzielono do opieki kenijską dziewczynkę. Poinformował nas o tym Felicjański Ośrodek Misyjny. Teraz już wiemy, że każdy grosik zebrany w szkole będzie przeznaczony na naukę dla Brendah Kendi Mugambi. Nasza kenijska dziewięcioletnia koleżanka ma jeszcze czworo rodzeństwa w wieku szkolnym: dwoje w szkole średniej i dwoje w podstawowej. Oboje rodzice dziewczynki każdego dnia wychodzą z domu w poszukiwaniu dorywczej pracy u innych ludzi. Mają mały ogród, z którego mogą mieć również trochę jedzenia, gdy jest wystarczająca ilość deszczu.

         Nasi uczniowie oraz pracownicy szkoły z radością pod swoją opiekę przyjęli Brendah.  ZS w Krzęcinie wzięła odpowiedzialność za opłatę związaną z nauką, wyżywieniem i opieką medyczną Kenijki. Roczny koszt nauki w Kenii w szkole podstawowej to 100 $. W szkole średniej koszt wzrasta. Dzięki ofiarności życzliwych osób udało się już wykształcić wiele kenijskich dzieci. W czasie Adwentu zebraliśmy 515,50 zł. W Wielkim Poście dotąd mamy 217 zł. Ponieważ, Nowy rok szkolny w Kenii rozpoczyna się w styczniu, dzięki przekazywanym datkom Brendah ma możliwość podjęcia nauki bez opóźnień.

         Uczniowie naszej szkoły są dumni, że mogą chociaż w taki sposób przyjść z pomocą dzieciom z Kenii. Przecież dzieci zdolne, obdarzone talentem rodzą się nie tylko w Europie czy w Ameryce. Jesteśmy wśród dwunastu zachodniopomorskich szkół, które biorą udział w projekcie adopcji. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzebę Brendah z Afryki serdecznie DZIĘKUJEMY.

    Iga Zadworna, kl. VI SP POGODNA

    Julia Pawlak, kl. I gimnazjum

  • Dzień Teatru w ZS w Krzęcinie

         Międzynarodowy Instytut Teatralny ustanowił Dzień Teatru w czerwcu 1961r. Na dzień obchodów wybrano 27 marca, rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie na całym świecie.

    ZS w Krzęcinie również zaplanował obchody Dnia Teatru. Klasa I gimnazjum przygotowała inscenizację mitu „Demeter i Kora”, natomiast klasy piąte i pierwsza gimnazjalna wystawiła inscenizację utworu „Mikołajek i inne chłopaki” według własnego scenariusza. Owoce ich pracy obejrzały dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. Artyści wykazali się zdolnościami aktorskimi i przygotowali kolorową scenografię, co z pewnością przyczyniło się do ciekawszego odbioru inscenizacji. Miłym i niespodziewanym akcentem tego dnia były kwiatki dla aktorów, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane i wręczone przez uczniów klasy IIIb (wychowawca – pani M. Góźdź).

    Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs wiedzy o teatrze, w którym udział wzięli uczniowie klas czwartych i piątych oraz gimnazjaliści. Wszyscy wykazali się sporą wiedzą z zakresu teatru, ale najlepiej testy w swoich kategoriach klasowych napisali:

    Klasa IVb – Kinga Zakrzewska

    Klasa Va – Amelia Michta

    Klasa I gimnazjum – Paulina Abraś

    Klasa IIb - Jakub Bobryk

    Klasa III gimnazjum – Wiktoria Bielesz

    Nagrody ufundowała redakcja POGODNEJ.

    Gratulacje dla zwycięzców!

    Dzisiaj teatr nie jest tak popularny jak kiedyś. Ma bardzo wielkich rywali: kino, telewizję, Internet, z których ludzie korzystają znacznie chętniej. Mało kto chodzi do teatru, a przecież on otwiera nam oczy na świat. Minione święto teatru było w naszej szkole doskonałą okazją promocji teatru wśród dzieci i młodzieży, ale również świetną zabawą, w której uczniowie zamienili się w aktorów, a szkoła, chociaż na chwilę, w zaczarowany świat teatru. 

    Sprawcami zamieszania teatralnego były panie: B. Biesiada i M. Matuszak.

    B. Biesiada

  • „ Co dalej, gimnazjalisto?”

            W środę 23. marca odbyło się dwugodzinne spotkanie uczniów klasy III gimnazjum z panią Agnieszką  Drabik-Dorawą, doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Choszcznie.  Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zapoznania się z oczekiwaniami rynku pracy, możliwościami wyboru ścieżki kariery oraz, przy pomocy „Ankiety skłonności zawodowych”, skonfrontowali swoje wybory i  prześledzili własne predyspozycje.

           Pani Agnieszka Drabik–Dorawa specjalizuje się w warsztatach rozwojowych, socjoterapii, poradnictwie wychowawczym i zawodowym.  Zaprasza chętnych uczniów i Rodziców do konsultacji indywidualnych w choszczeńskiej Poradni PP (po wcześniejszym umówieniu terminu, tel. 95 765 22 05).

    Alina Apanasowicz

  • List Rzecznika Praw Dziecka do dyrektorów, nauczycieli i opiekunów dzieci

    Wielce Szanowni Państwo,

    zapewne już Państwo zaobserwowali, że Internet staje się, a może wręcz stał się naturalnym środowiskiem dzieci i młodzieży. Komputer, smartfon, tablet towarzyszy młodym ludziom niekiedy od rana do wieczora. Warto przy tym podkreślić, że nowe technologie niosą ze sobą wiele fantastycznych, rozwijających możliwości, ale mogą stanowić też zagrożenie. Trzeba zatem uczyć dzieci, jak się z nimi mądrze i bezpiecznie obchodzić. I to jest właśnie wspólne zadanie dorosłych.

    W czasach naszego dzieciństwa dorośli uczyli nas jak zawierać znajomości, bawić się i rozróżniać prawdę od fałszu. Pokazywali nam co jest bezpieczne, a czego należy unikać. Prowadzili nas i objaśniali świat. Jeśli chcieliśmy się ukryć przed ich wzrokiem, budowaliśmy szałas z krzeseł i koca lub chowaliśmy się w podwórkowych zakamarkach. Dzisiejsze dzieci chowają się przed dorosłymi w sieci, a opiekunom coraz trudniej jest je tam odnaleźć, bo to one są tam bardziej u siebie niż my potrafimy to zrozumieć. Zwykle to nie do końca jest element naszego dorosłego świata. Dlatego tak trudno nam dzisiaj uświadamiać młodym ludziom zagrożenia, uczyć jak się zachować w trudnych sytuacjach, chronić przed kłamstwem i manipulacją.

    Oczywistym powinno być dla każdego, że zagrożeniem dla dziecka nie jest urządzenie jako takie, a człowiek, z którym młody człowiek może nawiązać kontakt. Człowiek, który dla własnych, niekiedy nagannych celów, wykorzystuje łatwowierność, ufność i samotność dziecka przed ekranem. Media podają, że do Polski dotarła już pewna internetowa rozrywka, opatrzona niewinną nazwą zabawa, żerująca na ufności jej uczestników. Powoduje ona, że wykonują oni zadania, których celem jest krzywdzenie samych siebie. Coraz trudniejsze wyzwania przekazywane za pośrednictwem tajemniczego przewodnika rzekomo prowadzą dzieci poprzez samookaleczenia aż do kulminacji – samobójstwa. Według doniesień, w Rosji, z której gra rzekomo rozprzestrzenia się po Europie, doprowadziło to do śmierci wielu dzieci. Sytuacja jest o tyle trudna, że dzisiejsze dzieci nie mają zaufania do dorosłych, a w Internecie szukając poczucia przynależności są aktywne w różnego rodzaju społecznościach. Często, nie mając wsparcia w rodzinie, w sieci poszukują przygód, ekscytacji i emocji. Relacje, które tworzą się między dziećmi w Internecie są zadziwiająco silne, a wpływ internetowych znajomych powoduje podejmowanie nie zawsze mądrych i przemyślanych decyzji. Anonimowość internetowa daje osobom chcącym manipulować innymi siłę i skuteczność. Wydaje im się przy tym, że są bezkarne, bezpieczne i posiadają władzę.

    Apeluję więc do Państwa o szczególne zwrócenie uwagi na dzieci w swoim otoczeniu. Zainteresujcie się tymi, którzy nadmiernie korzystają z Internetu, są klasowymi outsiderami, mają problemy w kontaktach z rówieśnikami lub w domu. Oni są właśnie w grupie podwyższonego ryzyka. Nie pozwólmy, aby stała im się krzywda, bądźmy blisko nich dając im poczucie, że są dla nas ważni, że nam na nich zależy, że jesteśmy ich przyjaciółmi, nauczycielami i przewodnikami.

    Z wyrazami szacunku
    Marek Michalak

  • ,,Magia jest w nas".

    Ach, co to było za spotkanie....!Grupa młodych osób z ZS nr 3 w Choszcznie spotkała się w czytelni biblioteki Zespołu Szkół w Krzęcinie z dziećmi z pierwszej klasy szkoły podstawowej.
    Na początku spotkania Tomek Gawlik przeczytał dzieciom bajkę ,,Kopciuszek". 
    Następnie razem z koleżankami z klasy fryzjerskiej /Alicja Krzyściak i Karolina Bielicka/ stylizowali dzieci na bohaterów z bajki - pod czujnym okiem nauczyciela zawodu, panią Danutą Felusiak. Wszystko to w ramach realizowanego przez szkołę projektu.
    Dziewczynki ,,przeistaczały " się w piękne księżniczki a chłopcy w królewiczów.
    Co za przeżycie dla tych dzieci! Najwięcej emocji i radości było, kiedy dumne wróciły do szkoły,
    bo koleżanki i koledzy z innych klas ,,pękali" z zazdrości. A przy okazji przyszłą lekturę o Kopciuszku mają już ,,w małym paluszku". Pewnie będą same piątki.
  • Recytacje dobiegły końca

    W Małym Konkursie Recytatorskim w ramach PARY 2017 w tym roku wystąpiło piętnastu recytatorów. Gimnazjum w Krzęcinie reprezentowały  Aleksandra Rutkowska i Paulina Abraś – klasa IG. Tradycyjnie należało przygotować wybrany wiersz oraz fragment prozy. Całość musiała się zamknąć w siedmiu minutach. W wyniku eliminacji gminnych przed choszczeńskim jury podczas zmagań na szczeblu powiatu swoje zdolności recytatorskie zaprezentować mogły: Maja Tuńska – klasa IIIA oraz Paulina Abraś – klasa IG. Uczennice godnie zaprezentowały naszą szkołę, za co im serdecznie dziękujemy i życzymy osiągania dalszych sukcesów podczas potyczek z poezją i prozą.

    Gratulacje również dla dwojga uczniów, którzy reprezentowali w Choszcznie SP w Granowie, a są to: Zuzanna Kowalska i Oliwier Janecki.

    Biesiada Barbara

  • Walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Krzęcin

     " Nie dbalszych ludzi nie masz jako Polacy, a co by się w swym języku mniej kochali" – już w XVI wieku tak pisał o swoich rodakach Mikołaj Rej, zarzucając im brak szacunku do polskiej mowy i poprawności językowej. Kłopotliwym byłoby skierować to napomnienie w stosunku do mieszkańców naszej gminy, czego dowodem był ich udział w IV edycji Gminnego Dyktanda dla Dorosłych, odbywającego się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin. Idea dyktanda się przyjęła i z roku na rok przybywa więcej uczestników, aula gimnazjalna zazwyczaj wypełniona jest do ostatniego stolika. Przed odczytaniem treści tegorocznego tekstu, co miało miejsce 10. marca br. panowało spore napięcie, jak zwykle zresztą. Dyktando, z jakim musieli zmierzyć się dorośli mieszkańcy, w tym roku nawiązywało do legend krzęcińskich, a przede wszystkim tych, które zawarte zostały w przewodniku turystyczno – historycznym pt. „Krzęcin nad Małą Iną” autorstwa dra Grzegorza Jacka Brzustowicza.

    Prace oceniała komisja w składzie: Pani Barbara Tuka i Pani Iwona Grześkiewicz – nauczycielki ZS w Krzęcinie oraz Pani Elżbieta Wareliś – polonistka Publicznego Gimnazjum w Choszcznie. Autorem dyktanda była Pani Barbara Biesiada.

    A oto zwycięzcy IV edycji konkursu:

    Mistrz Ortografii Gminy Krzęcin – Pani Agnieszka Leciejewska

     Wicemistrz Ortografii Gminy Krzęcin – Pani Sandra Kowalska

    Miejsce III – Pani Mariola Władyczak

    Miejsce IV – Pani Bożena Kielar

    Szczęśliwa ręka Amelki Michty wylosowała nagrody niespodzianki dla Pani Magdaleny Kowalskiej i Pana Ryszarda Kamińskiego.

    Zasłużone nagrody i puchary zwycięzcy odebrali z rąk Sekretarza Gminy Krzęcin, Pana Ryszarda Przywartego.

    Organizator Dyktanda dla Dorosłych składa serdeczne podziękowania wszystkim SPONSOROM za życzliwość, pomoc i wsparcie naszego zamysłu. To dzięki sponsorom można było przeprowadzić spotkanie, które już na stałe wpisało się w historię ZS w Krzęcinie. W tym roku pomogli nam:

    Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz

    Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

    Rada Rodziców ZS w Krzęcinie

    Radny Powiatu Choszczeńskiego, pan Paweł Szuber

    Pani Wiesława Bobryk

    Pan Henryk Kucharski

    Pani Hanna Szylak

    Oczekiwanie na wyniki dyktanda uatrakcyjnili uczniowie ZS w Krzęcinie. Przygotowali oni część artystyczną, na którą złożyły się scenki teatralne i recytacje. Godną podziwu dekorację, specjalnie na ten dzień, stworzyła Pani Anna Idziak.

    O trudności tegorocznego dyktanda może świadczyć to, że błędy ortograficzne pojawiały się, ale to nie one dominowały. Na jakości wszystkich tekstów zaważyła, zaniedbywana zazwyczaj i traktowana jako mało ważna, interpunkcja, a jest ona przecież szczególnie trudna i szczególnie ważna. Długie zdania powinny być umiejętnie segmentowane przecinkami i innymi znakami, umieszczenie zaś przecinka bardzo często zmienia znaczenie. W komiczno-makabryczny sposób odzwierciedla to anegdota o carskim kurierze, który wiózł skazańca i depeszę: Powiesić nie można ułaskawić. To, gdzie postawimy przecinek, decyduje o życiu (powiesić nie można, ułaskawić) lub śmierci (powiesić, nie można ułaskawić).

     

    Tekst dyktanda w Dyktando(1).docx.

    Do zobaczenia za rok

    Barbara Biesiada

  • V MIEJSCE CHŁOPCÓW W ĆWIERĆFINALE WOJEWÓDZKICH IMS

    10 marca Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu była gospodarzem rozgrywek 1/4 Finału Wojewódzkiego w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Wałcza, Marianowa, Krzęcina, Drawska Pomorskiego i Bełczna. Mecze były rozgrywane jednocześnie na dwóch salach gimnastycznych co pozwoliło na sprawne przeprowadzenie zawodów. Awans do półfinału wojewódzkiego uzyskały dwie najlepsze ekipy, a okazały się nimi Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu oraz Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim. Kolejne miejsca zajęły reprezentacje z Bełczna, Marianowa i Krzęcina. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

    SP Krzęcin w składzie: Dawid Abraś, Jakub Kubiak, Marcel Juszczak, Jakub Ligęza, Bartosz Przepiórski, Marcin Radomiak, Kacper Kurek, Oliwier Władyczak, Dominik Walusiak, Bartosz Pawłowski.

    Był to pierwszy w historii  występ reprezentacji Szkoły Podstawowej w Krzęcinie na tym etapie rozgrywek w tej dyscyplinie sportu. Chłopcy pomimo ogromnego stresu jaki im towarzyszył zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Nasi siatkarze przegrali zdecydowanie z faworytami turnieju  SP 4 Wałcz  i SP Drawsko Pomorskie, ale potrafili  rozegrać również  dwa równe pojedynki z SP Marianowo oraz SP Bełczna, które przegrali ostatecznie  po tie – breakach. Dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie  naszej szkoły!

     

  • Wyróżnienie za ujmującą recytację

    XV Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej w Dobiegniewie

    Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie to miejsce, w którym gimnazjaliści z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego recytowali wiersze nazywane poezją obozową. Konkurs stał na wyjątkowo wysokim poziomie, a młodzież musiała zaprezentować własną interpretację wierszy, które pisali kilkadziesiąt lat temu oficerowie Wojska Polskiego więzieni w obozie jenieckim Woldenberg. Najtrudniejsze było wyrażenie emocji, które towarzyszyły żołnierzom, a była to tęsknota za domem, rodziną i wolnością.

    Swój talent i umiejętności recytatorskie zaprezentowała Aleksandra Rutkowska (klasa I gimnazjum), a wierszem „”Do żony” zachwyciła komisję i otrzymała zasłużone WYRÓŻNIENIE. Gimnazjum w Krzęcinie reprezentowały również Julia Pawlak i Jagoda Leciejewska, które doskonale poradziły sobie z interpretacją poezji obozowej. Gimnazjalistki odebrały dyplomy i atrakcyjne nagrody, których fundatorem byli: Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie, Referat Oświaty, Kultury Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie, Stowarzyszenie Woldenberczyków i Fundacja Woldenberczyków w Dobiegniewie.

    Wyjazd do Dobiegniewa był też doskonałą okazją do zapoznania się ze zbiorami muzeum i historią więzionych tam w czasie II wojny światowej polskich oficerów – uczestników walk we wrześniu 1939 roku.

    Barbara Biesiada

  • Jak motywować siebie?

    „ Jedynymi ograniczeniami Twojego jutra są ALE, których używasz dzisiaj” Les Brow

          W dniu 6. 03.2017 r. uczniowie klas IV-VI  uczestniczyli w mini warsztacie dotyczącym motywacji do pracy i rozwoju własnej osobowości. Warsztaty przeprowadziła Pani Małgorzata Krawczak  ze Szczecina – akredytowany coach ICF/ACC, terapeutka EEG-biofeedbak, certyfikowany trener Points Of You® . Uczniowie w trakcie spotkania mieli możliwość odkrywania siebie i szukania sposobu jak radzić sobie z własną motywacją.

    Pani Kazimierze Prokopiak- przewodniczącej GKRPA dziękujemy za wsparcie finansowe.smiley

    Pedagog- Alina Apanasowicz

     

     

  • Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie

    W dniu 8 lutego 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Krzęcinie wzięli udział w II etapie Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Regionie.

    Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym.

    Zespół Szkół w Krzęcinie reprezentowali:

    1. Nikola Przybysz                   14  punktów

    2.Dawid Szylak                        10 punktów

    3.Nikola Sajdak – Pietrzak       6 punktów

    4.Wiktoria Bielesz                    11 punktów

    Opiekun konkursu: Justyna Staszczyk

  • SIATKARKI I SIATKARZE NA MEDAL!

     

    W pierwszych dziewięciu dniach lutego uczniowie Zespołu Szkół w Krzęcinie wzięli udział    w Mistrzostwach Powiatu Choszczeńskiego w Piłce Siatkowej oraz Mini Piłce Siatkowej.

    Pierwszego lutego w hali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku do rywalizacji stanęły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu. W turnieju udział wzięły cztery drużyny:  Gimnazjum z Recza, Gimnazjum z Pełczyc, Gimnazjum  z Krzęcina oraz gospodarz Gimnazjum z Bierzwnika. Po bardzo zaciętych spotkaniach (do rozstrzygnięcia, których  często potrzebny był trzeci set) najlepszą drużyną okazały się reprezentantki naszego gimnazjum! Dziewczęta nie przegrały żadnego meczu i pewnie sięgnęły po zwycięstwo w całym turnieju!

    Wyniki:                                                                             Tabela:

    Gim. Krzęcin : Gim. Pełczyce 2:0                              1. Gimnazjum Krzęcin

    Gim. Krzęcin : Gim. Bierzwnik 2:1                             2. Gimnazjum Bierzwnik

    Gim. Krzęcin : Gim. Recz 2:1                                    3. Gimnazjum Recz

                                                                                       4. Gimnazjum Pełczyce

    Skład reprezentacji: Martyna Wojdak, Oliwia Grabiec, Paulina Kwapisiewicz, Nikola Sajdak  – Pietrzak, Julia Jasiewicz, Wiktoria Sosnowska, Jagoda Leciejewska, Julia Wróbel, Wiktoria Suszek, Dominika Wasiak, Wiktoria Wypchło, Roksana Modrzejewska, Paulina Abraś.

    Czwartego lutego w Będargowie do zawodów przystąpiły uczennice szkół podstawowych powiatu choszczeńskiego. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów: SP Pełczyce, SP Drawno, SP Lubiana, SP Krzęcin i gospodarz SP Będargowo. Bezkonkurencyjne w tym dniu były zawodniczki Szkoły Podstawowej w Będargowie, które bez straty seta wygrały wszystkie spotkania i awansowały do dalszego etapu rozgrywek. Bardzo dobrze w całych zawodach  zaprezentowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, która z trzema wygranym na koncie  zajęła drugie miejsce.

    Wyniki:                                                               Tabela:

    SP Krzęcin : SP Będargowo 0:2                        1. SP Będargowo

    SP Krzęcin : SP Drawno 2:1                              2. SP Krzęcin

    SP Krzęcin : SP Pełczyce 2:0                            3. SP Drawno

    SP Krzęcin : SP Lubiana 2:0                             4. SP Pełczyce

                                                                               5. SP Lubiana

    Skład reprezentacji: Dorota Kleczewska, Paulina Kidula, Julia Jekiełek, Gabriela Laskowska, Zuzanna Kucharczyk, Katarzyna Komorek, Oliwia Nowak, Aleksandra Łazińska.

    Dziewiątego lutego do zmagań siatkarskich przystąpili chłopcy w kategorii szkół podstawowych. Gospodarzem turnieju była ponownie Szkoła Podstawowa w Będargowie,a na starcie zawodów stanęły 4 zespoły: SP Drawno, SP Krzęcin, SP Lubiana oraz SP Będargowo. Rewelacyjne zawody tego dnia rozegrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, którzy bez straty seta wygrali wszystkie swoje mecze i awansowali do ¼ Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się 10 marca w  hali Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu.

    Wyniki:                                                                   Tabela

    SP Krzęcin : SP Bedargowo 2:0                           1. SP Krzęcin

    SP Krzęcin : SP Drawno 2:0                                 2. SP Będargowo

    SP Krzęcin : SP Lubiana 2:0                                3. SP Lubiana

                                                                                  4. SP Drawno

    Skład reprezentacji: Bartosz Pawłowski, Dominik Walusiak, Kacper Kurek, Marcin Radomiak, Oliwier Władyczak, Jakub Ligęza, Marcel Juszczak, Dawid Abraś, Bartosz Przepiórski.

  • IV GMINNE DYKTANDO DLA DOROSŁYCH

     

     

     

    Regulamin IV Krzęcińskiego Dyktanda dla Dorosłych 2017

     

    INFORMACJE OGÓLNE

    1. Honorowy patronat nad Dyktandem sprawuje Wójt Gminy Krzęcin.
    2. Konkurs ma na celu propagowanie kultury języka ojczystego oraz zasad poprawnej pisowni.
    3. Tekst dyktanda zostanie opracowany na podstawie obowiązujących zasad pisowni i interpunkcji, zawartych w aktualnych słownikach ortograficznych PWN.

    I Organizatorzy

    Organizatorem konkursu jest ZS w Krzęcinie. 

    II. Zasady uczestnictwa

    1. Dyktando odbędzie się w kategorii wiekowej od 18 roku życia.
    2. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa do 09. marca 2017 r., w dniu konkursu – rejestracja 30 minut przed konkursem.
    3. Zgłaszający się, mieszkańcy Gminy Krzęcin, są zobowiązani do podania swoich danych osobowych: imię, nazwisko, adres.
    4. Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów organizacyjnych.
    5. Udział w dyktandzie jest bezpłatny.
    6. W dyktandzie nie mogą brać udziału poloniści. 

    III. Przebieg konkursu

    1. Dyktando odbędzie się dnia 14 marca 2017 r. o godz. 16.00 w auli w Gimnazjum w Krzęcinie.
    2. Prace poszczególnych osób będą kodowane, przed wejściem każda z osób wylosuje kartę z kodem.
    3. Organizator gwarantuje pełną dyskrecję napisanych dyktand.

    4. Podczas pisania dyktanda nie można korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi piszącymi, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z urządzeń elektronicznych.

    5. Dyktanda nie wolno pisać „ literami drukowanymi”.

    6. Prace nieczytelne nie będą podlegały sprawdzaniu i ocenie.

    7. Wyrazy nieczytelne bądź zapisane w sposób niejednoznaczny będą rozstrzygane na niekorzyść piszącego.

    9. Ewentualne poprawki w tekście należy nanosić przez skreślenie wyrazu błędnego i napisanie powyżej wersji poprawnej. Skreślenia muszą być wyraźnie zaznaczone. Również w poprawkach nie wolno używać wielkich drukowanych liter.

    8. Ocenie będzie podlegać także interpunkcja. 3 błędy interpunkcyjne będą się równać 1 błędowi ortograficznemu.

    9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia dogrywki w razie uzyskania jednakowej liczby punktów przez co najmniej dwóch uczestników.

    10. Ogłoszenie wyników będzie tego samego dnia po sprawdzeniu prac konkursowych.

    11. Ewentualna dogrywka odbędzie się w tym samym dniu. Możliwości wglądu do prac konkursowych na żądanie ich autorów będzie możliwe w czasie określonym przez komisję konkursową.

    IV Nagrody

    1. Spośród uczestników wyłoniony zostanie Mistrz Ortografii Gminy Krzęcin.
    2. Nagrodzeni  zostaną zwycięzcy I – III miejsca.
    3. Wyróżnieni otrzymają nagrody niespodzianki, wszyscy – okolicznościowe dyplomy.
    4. Nagrody zostaną wręczone po sprawdzeniu prac i ewentualnej dogrywce tego samego dnia.

    V Jury.

     

    Nad przebiegiem dyktanda czuwać będzie komisja konkursowa. Komisja ta zajmie się w szczególności prawidłowym przebiegiem dyktanda, ogłoszeniem listy nagrodzonych oraz interpretacją postanowień niniejszego regulaminu.

    V. Postanowienia końcowe

    1.Udział w dyktandzie jest dobrowolny i oznacza przyjęcie w pełni niniejszego regulaminu.

    2.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skracania dyktanda .

    3. Wszyscy dorośli mieszkańcy gminy Krzęcin mogą wziąć udział w dyktandzie zgłaszając swoją kandydaturę do 09 marca 2017 r.  osobiście w sekretariacie gimnazjum lub pod numerem telefonu 603293241 oraz 95-765-51-48, również na adres szkola@krzecin.pl

  • „JEDEN Z DWUNASTU” w Bierzwniku

     

    W minioną środę(8.02.2017r.) uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w konkursie Międzyszkolnym w Bierzwniku, a odbył się on pod hasłem: „Jeden z dwunastu”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas piątych: Ewa Przybylak, Filip Okoń i Wiktoria Boboić. Uczestników wyłoniono podczas zmagań konkursowych na etapie każdej szkoły. Należało raz w tygodniu odpowiedzieć na pytania zawarte w kolejnych zestawach. Uczestnicy rywalizowali w zakresie wiedzy ogólnej, a najlepiej wypadła Ewa Przybylak, która zajęła II miejsce indywidualnie.

    Gratulacje dla Ewy!

    Barbara Biesiada

  • FERIE ZIMOWE OD 13.02. DO 24.02.2017r.

    Zakończyliśmy I semestr i zaczęliśmy już II semestr.

     Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek po wielu kartkówkach, sprawdzianach, testach itp.

    Ferie zimowe to dwutygodniowa przerwa od szkoły, nauki, nauczycieli, dlatego, żeby je spędzić bezpiecznie

    polecam w krótkiej prezentacji multimedialnej przeczytać kilka zasad, porad i wskazówek.

    bezpieczne-ferie-2017.ppsx

    bezpieczne-ferie-2017-1.pdf

    bezpieczne-ferie-2017-1.odp

    Jednocześnie zachęcam Wszystkich do udziału w zajęciach prowadzonych w Waszych miejscach zamieszkania.

    Gminne Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcyjnych zajęć, które znajdziecie poniżej.

     

  • Konkurs "Piastkiem mnie zwą"

  • Niecodzienny sukces

    Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że nasze uczennice osiągnęły bardzo wysokie lokaty w Ogólnopolskim

    Konkursie pod hasłem „MÓJ LAS”

    W kategorii  klas IV – VI – Aleksandra Łazińska, uczennica klasy VIB zajęła I m-c na etapie wojewódzkim.

    Ola wykonała piękną pracę albumową na temat: „Drzewo i jego funkcje w przyrodzie”

    W kategorii gimnazjów – Aleksandra Rutkowska, uczennica klasy I gimnazjum zajęła II m-ce na etapie wojewódzkim.

    Ola pisała pracę na temat: „ Znaczenie drewna dla lasu i ludzi”  Zarówno treść jak i szata graficzna tej pracy zachwyciła wszystkich.

            Prace dziewczynek zostały wysłane na etap centralny do Warszawy, aby tam powalczyć o zwycięstwo.

    Główny Sąd Konkursowy ogłosi wyniki  etapu ogólnopolskiego  15 kwietnia br.

     

    Obydwie prace napisane były pod kierunkiem Małgorzaty Matuszak

     

    Gratuluję i życzę mnóstwa pomysłów i szczęścia w kolejnych konkursach!

     

    Autorki nagrodzonych prac

            

    Praca Oli Rutkowskiej

     

    Praca Oli Łazińskiej

    Nagrodzone Ole z opiekunką

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
    ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
  • godziny pracy sekretariatu od 7 30 do 15 30
    przyjmowanie interesantów od 8 00 do 15 00

    sekretariat tel.95-765-51-48

    fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć