W piątkowe popołudnie, 27. stycznia 2017 roku w auli gimnazjum, przed licznie zgromadzoną publicznością, prezentowali swoje zdolności wokalne uczniowie ZS w Krzęcinie, w tym również uczniowie ze Szkoły Filialnej w Granowie, uczestnicy Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Jak co roku, artystów było sporo, bo aż 45- ciu.
Spośród gości zaproszonych obecni byli: Przewodniczący Rady Gminy Krzęcin, pan Artur Konopelski, Radny Rady Powiatu Choszczeńskiego i równocześnie nauczyciel ZS w Krzęcinie, pan Paweł Szuber, Przewodnicząca GKRPA, pani Kazimiera Prokopiak, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Angelika Sajdak- Pietrzak. W imieniu pani dyrektor szkoły oraz organizatorów, gości powitały prowadzące koncert: Aleksandra Rutkowska oraz Aleksandra Kucharczyk.
Komisja konkursowa oceniała uczestników według następujących kategorii: czystość śpiewu i wyrazistość wykonywanego tekstu; dobór repertuaru do wieku wykonawcy; stopień trudności wykonywanego utworu oraz ogólny poziom artystyczny. Pani Honorata Kłosek- dyrektor szkoły i przewodnicząca jury wraz z członkami komisji konkursowej: panią Angeliką Sajdak-Pietrzak, Kazimierą Prokopiak, Aleksandrą Bobojć- absolwentką naszej szkoły i absolwentką Studium Muzycznego w Choszcznie, przyznały nagrodę Grande Prix dla najlepszego wykonawcy. Wyśpiewała ją Maja Tuńska, uczennica klasy 3b.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie i drobny upominek. Laureaci dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe.
I tak, w kategorii soliści szkoły podstawowej klas 1 -3 nagrodę otrzymały:
Maja Tuńska ( 1miejsce i Grande Prix ), Zuzanna Kowalczyk ( 1 miejsce ), Patrycja Przepiórska ( 2 miejsce ) oraz wyróżnienia: Amelia Juszczak i Marta Grudzińska.
W kategorii zespół ze szkoły podstawowej klas 1 -3 nagrodzono duet:
Maja Banasiak i Maja Nowak ( 1 miejsce ), Kornelię Okulicz- Kozaryn, Apolonię Wolańską i Amelię Biernat (2 miejsce ).
W kategorii solista ze szkoły podstawowej klas 4 -6 wśród nagrodzonych znaleźli się: na I miejscu Anita Szydełko, na II miejscu Laura Simińska, na III miejscu exegwo: Yasin Mikołajczyk, Zuzanna Kucharczyk; na wyróżnienie zasłużyli: Julia Jekiełek oraz Wiktoria Nowak.
W kategorii: zespół klas 4-6 ze szkoły podstawowej I miejsce wyśpiewały: Antonina Apanasowicz, Amelia Tułaza ; natomiast II miejsce: Michał Stasiak, Filip Bombol, Jakub Kucybała.
W kategorii: gimnazjum- soliści - I miejsce zajęła Oliwia Grabiec, natomiast II miejsce: Julia Pawlak.
Kategorię: zespół- gimnazjum reprezentowały: Julita Drożdż, Adriana Ragańska, Natalia Kosyl, Natalia Bobojc, Dominika Wasiak, które zajęły I miejsce.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, którzy po raz kolejny wsparli organizację Konkursu Kolęd i Pastorałek, a są nimi:
Dziękujemy za słodki poczęstunek, który przygotowały:
W przerwie, gdy komisja konkursowa udała się na naradę, można było udać się do kawiarenki i skosztować specjałów naszych darczyńców. Obsługą zajmowali się uczniowie z klasy 4b i 6a, którzy poradzili sobie świetnie! Byli to: Kinga Zakrzewska, Weronika Ubych, Oriana Sajdak – Pietrzak, Nikola Łazińska, Bartosz Przepiórski i Emil Lewandowski.
Aby skrócić czas oczekiwania na werdykt jurorów, klasa 4b zaprezentowała przedstawienie pt. „ Mikołajkowa przemiana”, które bardzo się spodobało publiczności.
Nad obsługą techniczną czuwali chłopcy: Kacper Sokołowski i Konrad Wysocki, którzy w tej roli sprawili się znakomicie. Dziękujemy im za to!
Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego przedsięwzięcia, bo jak powiedział E. Fromm „Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje”.
Podziękowania składają organizatorki Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 2017 pod hasłem „ Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”
W osobach: Małgorzata Matuszak, Dorota Kidula oraz Iwona Grześkiewicz.
Po raz drugi w Publicznym Gimnazjum w Choszcznie odbył się Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod patronatem Starosty Choszczeńskiego i Burmistrza Choszczna. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce dopiero pod koniec grudnia 2016 r.
Miło nam poinformować, że kapitułą konkursowa wyróżniła prace dwóch naszych uczennic.
Aleksandra Bobojć zdobyła nagrodę główną w kategorii „Pocztówka z wakacji – collage”
Agata Schiffer otrzymała wyróżnienie w kategorii „To wspaniałe hobby!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w niezwykłej przygodzie z fotografią.
Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Dyrektor Honorata Kłosek podczas Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 27 stycznia 2017 r. ponieważ Ola i Agata w czerwcu ukończyły nasze gimnazjum
Małgorzata Matuszak
Oto nagrodzone zdjęcia
Fot. Aleksandra Bobojć „Pocztówka z wakacji – collage”
Fot. Agaty Schiffer „To wspaniałe hobby!"
Po raz trzeci z rzędu kibicowaliśmy siatkarkom Chemika Police w elitarnej Lidze Mistrzyń. Tym razem przeciwnikiem mistrzyń Polski była włoska drużyna Imocco Volley Conegliano. Spotkanie odbyło się 25stycznia w szczecińskiej hali „Azoty Arena”.
Przed spotkaniem siatkarki z Polic wiedziały, że tylko zwycięstwo przedłuża szanse awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń w sezonie 2016/2017. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa siatkarek gości w pierwszym secie, które wygrały go 18:25. To podrażniło miejscowe, które w kolejnym secie dosłownie zmiotły zespół z Włoch z parkietu wygrywając 25:14. Trzecia partia była wyrównana do momentu, którym w polu serwisowym stanęła Malwina Smarzek. Młoda przyjmująca zanotowała imponującą serię 14 punktów z rzędu (!), a zespól Chemika zwyciężył w trzecim secie 25:12. Włoszki jednak nie poddawały się nawet na moment. Dwie gładko przegrane partie zupełnie ich nie podłamały. Wyszły na parkiet, jakby spotkanie dopiero się zaczęło. W czwartym secie dzięki znakomitej grze SamanthyBricio Imocco wygrało 14:25. W piąty set również lepiej weszły przyjezdne. Włoszki udowodniły, że są silne mentalnie i zwyciężyły 11:15 i w całym meczu 2:3.
W tym sportowym święcie uczestniczyła 30 osobowa grupa kibiców z Zespołu Szkół w Krzęcinie. Młodzi kibice zachwyceni byli zarówno poziomem sportowym meczu, jaki atmosferą panującą na trybunach (mecz obejrzało ponad 4000 widzów), jednak tym razem zabrakło szczęścia, które do tej pory przynosiliśmy siatkarkom Chemika Police.
W miniony piątek (20 stycznia) odwiedzili naszą szkolę przedstawiciele armii kanadyjskiej stacjonujący aktualnie w Drawsku Pomorskim. Poza ścisłymi treningami wojskowymi żołnierze odwiedzają okoliczne szkoły opowiadając o swoim kraju i życiu jakie wiodą.
Kapitan Darryl Bannon i kapral Alex Morrison przebywają w Polsce od września ubiegłego roku, a nasz kraj i gościnność bardzo im się podoba. Goście opowiedzieli o trudnych misjach wojskowych oraz zaprezentowali sprzęt, którego używają będąc na treningach. Zarówno Polska jak i Kanada są członkami NATO. Żołnierze sporo czasu poświęcili więc wyjaśnieniom, jak ważna jest współpraca, wzajemne zaufanie i jak wiele, kraje znajdujące się w sojuszu, mogą się od siebie nauczyć.
Nasi uczniowie mieli do żołnierzy dużo pytań, zarówno związanych ze służbą wojskową, jak i osobistych, na które goście cierpliwie odpowiadali.
Po spotkaniu, równie cierpliwie, pozowali do wspólnych zdjęć – nie często zdarza się przecież okazja do rozmowy z przybyszami z tak dalekiego kraju!
Zarówno żołnierze, jak i wychowankowie szkoły nawiązali nić porozumienia. Był to dzień pełen atrakcji, zarówno dla gospodarzy jak i zaproszonych żołnierzy, którzy przyznali, że świetnie się bawili. Dla naszych uczniów była to natomiast żywa lekcja języka angielskiego.
Anna Rejek
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”
Regulamin
Organizatorzy: Iwona Grześkiewicz, Dorota Kidula, Małgorzata Matuszak
I. Miejsce i czas przeprowadzenia Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek
II. Cele
III. Uczestnicy
a) soliści:
- dzieci szkolne – kl. I – III,
- dzieci szkolne – kl. IV – VI,
- gimnazjaliści.
b) grupy: duety i zespoły maksymalnie do 5 osób
- dzieci szkolne – kl. 0 – III,
- dzieci szkolne – kl. IV – VI,
- gimnazjaliści.
IV. Warunki uczestnictwa w konkursie
V. Ocena
- czystość śpiewu i wyrazistość wykonywanego tekstu,
- dobór repertuaru do wieku wykonawcy/wykonawców,
- stopień trudności wykonywanego utworu,
- ogólny poziom artystyczny.
VI. Nagrody
Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy a dla laureatów w każdej kategorii wiekowej nagrody rzeczowe.
VII. Uwagi końcowe
Organizatorzy:
Małgorzata Matuszak
Iwona Grześkiewicz
Dorota Kidula
Najsystematyczniej w SKO w I półroczu oszczędzali:
Maja Hawrylewicz i Maja Nowak z klasy IIa (13 wpłat) oraz Paweł Brudnicki z kl. IIIb (12 wpłat).
Najsystematyczniej oszczędzającą klasą w SP w Krzęcinie okazała się klasa IIa, wychowawca Anna Idziak.
Wszyscy otrzymali nagrody od opiekuna SKO. Pamiętajmy, że w oszczędzaniu w SKO liczy się nie wysokość przyniesionych oszczędności, ale systematyczność.
Gratulacje!
Barbara Biesiada
Błędy ortograficzne czy interpunkcyjne zdarzają się nie tylko uczniom. Czasami robią je dorośli, bo taka jest uroda języka polskiego. Najważniejsze, by w odpowiednim momencie sięgnąć po słownik ortograficzny. Z ortografią za pan brat na pewno są uczniowie, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. W zmaganiach z ortografią i interpunkcją uczestniczyło 26 osób ze szkoły podstawowej i 17 gimnazjalistów. To bardzo budujące. Poziom był bardzo wyrównany, nierzadko o zwycięstwie decydował 1 punkt. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. W drugim półroczu odbędzie się podobny konkurs, już dzisiaj zapraszam do udziału.
Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego przeprowadzonego w klasach IV - VI SP oraz w I – III Gimnazjum w Krzęcinie.
Kategoria klas IV - I miejsce Nadia Suszek - kl. IVa, II miejsce - Anita Szydełko - kl. IVb
Kategoria klas V - I miejsce - Julia Majko - kl. Vb, II miejsce -Marcel Hermanowicz - kl. Va
Kategoria klas VI - I miejsce - Emil Lewandowski - kl.VI b, II miejsce - Julia Jekiełek - kl. VIa.
Kategoria klas I gimnazjum – I miejsce – Paulina Abraś
Kategoria klas II gimnazjum – I miejsce – Wiktoria Suszek – kl. IIa, II miejsce – Jakub Bobryk – kl. IIb
Kategoria klas III gimnazjum – I miejsce – Wiktoria Bielesz
Gratuluję zwycięzcom!
Barbara Biesiada
Konkurs dotyczył dwóch kategorii.
Kategoria I – Najciekawszy artykuł z wyjazdu do Szczecina - Gala Pulitzera.
Jury w składzie: M. Matuszak i B. Tuka oceniło najlepiej:
Wiktorię Boboić i Amelię Michtę z klasy V a. Dziewczęta otrzymały nagrody, które przywiozły ze Szczecina (torba turystyczna i plecak). Ich artykuły już są zamieszczone w najnowszym wydaniu POGODNEJ.
Kategoria II – Najciekawszy artykuł z życia szkoły.
Jury w składzie jw. najwyżej oceniło:
Ewę Przybylak – kl. Vb oraz Aleksandrę Łazińską – kl. VIb.
Opiekun POGODNEJ przyznał tez wyróżnienie dla Zuzanny Domagały – kl. Vb.
Zwycięzcom serdecznie gratuluję!
Wszystkie artykuły znajdziecie w POGODNEJ.
Barbara Biesiada
Profilaktycznie…
„Podejmij właściwą decyzję”- konkurs plastyczny
W listopadzie br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Choszcznie, ogłosił konkurs plastyczny w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia 2016 pod hasłem „ Podejmij właściwą decyzję- drzewko decyzyjne”.
Zgodnie z ideą Światowego Dnia Rzucania Palenia w konkursie podjęto tematykę palenia tytoniu z akcentem na problematykę rzucenia palenia . Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych z naszego powiatu.
Głównym celem konkursu było zaangażowanie uczniów do twórczego poszukiwania rozwiązań wyjścia z uzależnienia od tytoniu. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiła uczennica Martyna Wojdak (klasa 3 gimnazjum) zajęła III miejsce. Gratuluję
Alina Apanasowicz- pedagog
Wielki Finał konkursu na najciekawszy list do św. Mikołaja rozstrzygnięty!
15 grudnia rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy list do św. Mikołaja i otworzono wystawę najciekawszych prac nadesłanych na konkurs, którą będzie można oglądać do 30 stycznia 2017 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 3.
W konkursie wzięło udział 250 osób. Jury obradowało więc kilka dni. Wśród uczestników konkursu były dzieci m.in. ze Szczecina, Świnoujścia, Kalisza Pomorskiego, Piaseczna, Osiny, Trzcińska –Zdroju, Trzcianki, Stołecznej, Chocenia, Pomierzyna i oczywiście z Krzęcina.
Na konkurs wysłaliśmy aż 10 listów, które napisały dzieci z klasy IV B Amelia Tułaza, Natalia Winnicka, Oriana Sajdak – Pietrzak, Wiktoria Nowak, Weronika Ubych, Kinga Zakrzewska, Michał Stasiak, Filip Bombol , Anita Szydełko, Antosia Apanasowicz. Wszystkie były piękne i można je teraz podziwiać na wystawie w muzeum.
LAUREATKĄ IV EDYCJI KONKURSU
NA NAJCIEKAWSZY LIST DO ŚW. MIKOŁAJA
w kategorii 9-10 lat
została
Amelia Tułaza z klasy IV B
G R A T U L U J E M Y!!!
Opiekun konkursu: Małgorzata Matuszak
Redakcja szkolnej gazety POGODNA, wydawanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, otrzymała w miniony piątek, 25.listopada, tytuł laureata Szkolnego Pulitzera 2016 w kategorii gazetek szkół podstawowych. Dodam, że od momentu wydawania POGODNEJ, doczekaliśmy się pięciu nominacji do nagrody głównej. Tym razem byliśmy najlepsi!
Uroczysta Gala Szkolnego Pulitzera odbyła się w Zamku Książąt Pomorskich. Zaszczytne wyróżnienie POGODNEJ wręczył redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego” pan Tomasz Kowalczyk w asyście pomysłodawcy konkursu, dziennikarza z niesamowitą pasją, pana Bogdana Twardochleba. Wraz z przepięknym dyplomem odebraliśmy cenne nagrody: aparat fotograficzny, dyktafon, plecak i torbę podróżną. Dodatkowo, podobnie jak wszyscy uczestnicy gali, młode redaktorki otrzymały okolicznościowe upominki. Podczas uroczystości zostaliśmy obdarowani tysiącem cebulek krokusów. Prowadzący krokusową rewolucję w Szczecinie, pan Sylwiusz Mołodecki, zachęcił w ten sposób uczniów, aby upiększać nasze najbliższe otoczenie.
Fundatorzy tegorocznych nagród - „Kurier Szczeciński”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty zaproponowali przybyłym redakcjom uczestnictwo w ciekawych zajęciach. W ten sposób delegacja dziewcząt mogła wziąć udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez fotoreportera „Kuriera Szczecińskiego”, pana Dariusza Bugajskiego, pod kierunkiem pana Tomasza Wieczorka zwiedziła najnowsze po przebudowie sale zamkowe. Wielkim przeżyciem dla dziewcząt był udział w konferencji prasowej z dyrektorem Centrum Kultury Zamek w Szczecinie, panią Barbarą Igielską oraz jej zastępcą panem Wiesławem Lewocem.
Nagrody w imieniu całej redakcji odebrały: Anna Drozd, Wiktoria Boboić, Amelia Michta, Agata Zakrzewska oraz Julia Majko.
Na sukces POGODNEJ ( wysłaliśmy 4 numery za rok szkolny 2015/2016) sumiennie pracowali, o czym nie sposób nie wspomnieć, redaktorzy obecnej klasy I gimnazjum czyli Agata Grabiec, Julia Pawlak, Jagoda Leciejewska, Roksana Modrzejewska, Aleksandra Rutkowska, Dawid Wodzyński, Paulina Abraś, Jakub Kasiński, Anna Drozd, Wiktoria Sosnowska, Wiktoria Wypchło oraz uczniowie ubiegłorocznej klasy czwartej i piątej w składzie - Marcel Juszczak, Filip Okoń, Zuzanna Kucharczyk, Paulina Kidula, Julia Majko, Dominik Walusiak, Julia Jekiełek, Anita Zając, Radomiak Marcin oraz Arleta Majer.
Opiekun redakcji serdecznie dziękuje młodym redaktorom za wytrwałość, rzetelność i pomysłowość, bo bez tego nie byłoby sukcesu!
Barbara Biesiada
Jak co roku, Pani Monika Garbiak- starszy aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, odwiedziła uczniów klas I gimnazjum. Na spotkaniu wyjaśniła szereg zagadnień dotyczących prawa i karalności nieletnich. Odpowiedziała na każde pytanie, które nurtowało uczestników spotkania. Ponadto poruszyła temat „cyberprzemocy” i uzmysłowiła uczniom, którzy często niestety o tym zapominają, że nikt w sieci nie jest osobą anonimową, a podszywanie się pod inne osoby, nękanie czy ośmieszanie na portalach internetowych , jest wykroczeniem, za które grozi kara. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali do rozwiązania krzyżówki, dotyczące poruszanych tematów.
Dziękujemy za spotkanie
21.11.2016 r.
pedagog
Minister Edukacji Narodowej, Pani Anna Zalewska zwróciła się z uprzejmą prośbą o jak najszersze udostępnienie materiałów dotyczących reformy edukacji w Polsce. Aby ułatwić kontakt z MEN przygotowano stronę internetową.
Na stronie internetowej znajdą Państwo informacje na temat zmian w edukacji z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela i organu prowadzącego szkołę.
W piątek, 18 listopada odbył się szkolny konkurs wiedzy o AIDS. Miał on na celu poszerzenie wśród uczniów wiadomości na temat HIV i AIDS oraz kształtowanie świadomości dotyczącej stanu swojego zdrowia i tolerancji wobec osób zakażonych. Chęć wzięcia udziału w konkursie zadeklarowało 17 gimnazjalistów. Uczniowie w ciągu godziny lekcyjnej musieli odpowiedzieć na 30 pytań. Trudność była zróżnicowana w zależności od wieku uczestników. Oto wyniki Konkursu:
I MIEJSCE- Wiktoria Suszek kl. IIa
II MIEJSCE – Dominika Wasiak kl. IIb
III MIEJSCE- Andżelika Jagodzińska kl. IIa i Jakub Bobryk kl. IIb
Naszą szkołę w konkursie powiatowym w dniu 1 grudnia, będą reprezentować: Wiktoria, Dominika i Jakub ( III miejsce wyłonione w dogrywce ).
Konkurs przygotowały: D. Kidula, I. Jagiełło i A. Apanasowicz
Każdego roku trzeci czwartek listopada jest obchodzony jako „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Dzień ten ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu.
Aby zwrócić uwagę, szczególnie rodziców uczniów naszej szkoły, na ten problem, przeprowadziłam ankiety dotyczące palenia papierosów. Uczniowie z klas IV-VI ( łącznie 88 osób) wypełnili anonimowo ankiety, które miały odpowiedzieć na pytanie, ilu rodziców pali papierosy. Podsumowanie zostało wywieszone na korytarzu szkolnym podczas Dni Otwartych w naszej szkole. Ponadto dwie Ole rozpowszechniały wśród rodziców ulotki dotyczące profilaktyki.
W tym dniu również rodzice naszych uczniów mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym uzależnień, w szczególności od dopalaczy, papierosów, alkoholu a także Internetu. Frekwencja niestety była niewielka, a szkoda.
Uczniowie klas V i VI SP w Krzęcinie wzięli udział w warsztatach dotyczących różnych form uzależnień, a gimnazjaliści z klas I i II – w zajęciach dotyczących cyberprzemocy. Pani trener Katarzyna Siejkowska z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie, przedstawiła „ w pigułce” najważniejsze informacje na temat palenia, dopalaczy i zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Uczniowie mieli możliwość odgrywania scenek mających na celu ukazanie trudnej sztuki odmawiania. Każdy otrzymał bransoletkę „Profilaktyka pozytywna” która ma przypominać, że w każdej sytuacji możliwa jest obrona przed złem.
Również nauczyciele ZS w Krzęcinie uczestniczyli w szkoleniu „Zjawiska cyberprzemocy”.
http://www.24kurier.pl/…/szkolny…/rarytasy-dla-kazdej-klasy/
POGODNA zaprasza do poczytania artykułu, który wysłaliśmy do Kuriera Szczecińskiego.
ZAPRASZAM WSZYSTKICH RODZICÓW
których interesuje własne dziecko
W dniu 17 listopada o godzinie 15.30 w auli naszej szkoły, odbędą się
bezpłatne warsztaty dla rodziców klas V, VI oraz I i II gimnazjum,
dotyczące uzależnień.
Zajęcia będę przeprowadzone przez trenerów (psycholog/pedagog-profilaktyk)
z warszawskiego Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych.
Podczas warsztatów RODZIC pozna przyczyny wchodzenia młodzieży w uzależnienia, ukazane zostanie od czego młodzież może się uzależnić (są to nie tylko substancje, ale i czynności). Specjaliści wskażą charakterystykę narkotyków, zaprezentują sposoby wyjścia z uzależnienia, poinformują gdzie i jaką pomoc można uzyskać, chcąc pomóc swojemu dziecku. Ponadto ukażą istotną rolę komunikacji w relacjach z dzieckiem.
Czas trwania spotkania - 45 min. Szkoła nie ponosi kosztów szkolenia.
Przypominamy, że w tym dniu planowany jest „ Dzień otwarty” od godz.15.00. Można spotkać się z nauczycielami i porozmawiać o osiągnięciach dzieci
Pedagog
Poniedziałek, 14 dzień października był ostatnim dniem zmagań w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego turnieju
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Na hali Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku rywalizowali chłopcy do lat 12 ze szkół podstawowych naszego powiatu. W zawodach wystartowała „ekipa” chłopców ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie, która dostarczyła wielu wrażeń!
SP Krzęcin w składzie : Jakub Ligęza, Artur Kolański, Dawid Abraś, Kacper Ligęza, Marcel Juszczak, Krzysztof Cepak, Jakub Kubiak, Szymon Goławski, Marcel Hermanowicz, Łukasz Wojdak.
Na starcie zmagań turnieju stanęło 6 drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. Grupę A utworzyły zespoły SP 3 Choszczno, SP 1 Choszczno i SP Suliszewo, do grupy B trafiły SP Bierzwnik I, SP Krzęcin oraz SP Bierzwnik II.
Nasza drużyna w swoich meczach grupowych zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Najpierw chłopcy pokonali pierwszą drużynę SP Bierzwnik 2:1 (bramki: Marcel Juszczak, Marcel Hermanowicz) , a następnie zremisowali z drugą drużyną gospodarzy 1:1 (bramka: Łukasz Wojdak) i awansowali do półfinału z pierwszego miejsca.
W meczu półfinałowym rywalem naszego zespołu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie. Mecz od początku był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie, a o końcowym wyniku zdecydowała jedna bramka, którą ku radości wszystkich strzelił Marcel Hermanowicz. Wszyscy mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa, które było przepustką do meczu finałowego.
Mecz finałowy z choszczeńską „Trójką” podobnie jak półfinał był bardzo zacięty, tym razem jednak szczęście dopisało kolegom z Choszczna, którzy zwyciężyli 2:0 i będą reprezentować Powiat Choszczeński na finale wojewódzkim. Pomimo porażki zawodnikom reprezentującym naszą szkołę należą się gratulację za ambitną postawę w całym turnieju. Gratulujemy!
Kolejność końcowa turnieju chłopców:
Żywa lekcja historii opowiedziana recytacją i piosenką
Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości rozpoczęły się tydzień wcześniej na lekcjach zajęć artystycznych, bo w tym właśnie czasie uczniowie przygotowywali kotyliony w barwach narodowych. Za sprawą biało-czerwonych kotylionów, w dniu apelu już od rana było widać, że to uroczysty dzień dla naszej szkolnej społeczności.
Uroczystość odbyła się zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, z udziałem pocztu flagowego, w obecności uczniów, dyrekcji szkoły i zaproszonych gości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego prowadząca apel, Wiktoria Boboić, zaprosiła zebranych do wysłuchania części artystycznej. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy
i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny w drodze do Wolności. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.
Do obchodów Święta Niepodległości włączyli się Rodzice oraz mieszkańcy gminy.
W tym miejscu organizatorzy uroczystości składają podziękowania paniom Aurelii Nowak i Barbarze Tuka, jak również panom Marcinowi Michcie i Mariuszowi Staryków za udział w apelu, co z pewnością przyczyniło się do jego uatrakcyjnienia.
Uwagę przyciągała piękna dekoracja – były brzozowe krzyże, biało – czerwone liście i symboliczne znicze. Prace nad dekoracją trwały do późnego wieczora, a swą nieocenioną pomoc okazała nam pani Ela Lewandowska, która szybko zorganizowała ekipę uczniów do ozdabiania ścian. Występ uświetniony został przez chór szkolny prowadzony przez p. M. Matuszak. Indywidualne i chóralne wykonania pieśni wywołały niemało emocji wśród słuchających.
Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe, w skupieniu i z wielką uwagą słuchali słów wypowiadanych przez kolegów i koleżanki. W Sali panowała cisza, jaka nieczęsto gości na naszych spotkaniach. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna.
Odpowiedzialne za przygotowanie apelu, panie Barbara Biesiada i Małgorzata Matuszak, wyrażają podziękowanie wszystkim tym, którzy przyczynili się do uczczenia tej ważnej, kolejnej już rocznicy. Było to prawdziwe patriotyczne przeżycie.
Żywa lekcja historii, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny w wykonaniu uczniów ZS w Krzęcinie została nagrodzona gromkimi brawami.
Agata Grabiec
Barbara Biesiada
(Organizatorzy udostępniają płytę z nagraniem uroczystości)