W dniu wczorajszym (12.06.2017r. ) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do Szczecina. Program obejmował seans w kinie Helios, odwiedziny parku trampolin Fun Jump oraz wizytę w papugarni.
Końcówka roku szkolnego jest naprawdę bardzo męcząca i wszyscy już z niecierpliwością czekają na zasłużony wypoczynek. I chociaż do wakacji zostało już naprawdę niewiele czasu, postanowiliśmy poczuć ich przedsmak i wybraliśmy się do Szczecina.
Po obejrzeniu najnowszej części „Piratów z Karaibów”, pełni wrażeń ale zmęczeni długim siedzeniem w kinie uczniowie godzinę spędzili w parku trampolin wyciskając z siebie siódme poty prezentując sztuczki akrobatyczne.
Zmęczeni ale zadowoleni, w drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze papugarnię w Stargardzie. Wizyta w tym miejscu pozwoliła nam zobaczyć z bliska te piękne i niezwykłe ptaki, a także dowiedzieć się czegoś o ich zwyczajach.
Wyjazd był udany, pełen różnych wrażeń i mamy nadzieję, że ten „oddech” pozwoli nam dotrwać do upragnionych wakacji.
Anna Rejek
W piątek ( 9.06.br.) uczniów klas 1-3 odwiedził Pan Dzielnicowy Posterunku Policji w Krzęcinie, asp. sztab. Jarosław Przybyliński.
Pan policjant przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa m.in. podczas zabaw na dworze (np. gra w piłkę w wyznaczonych do tego miejscach), właściwym poruszaniu się po drodze ( np. jazda na rowerze), zabawy nad wodą ( kąpiel w wyznaczonych miejscach, pod opieką dorosłych).
W jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo?
Na koniec spotkania , Pan policjant życzył dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom bezpiecznych słonecznych wakacji. Dziękujemy za spotkania.
Pedagog – A. Apanasowicz
„ Szanowni Państwo! Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Każdy, nawet najmłodszy, zasługuje na szacunek i godne traktowanie. Dzieci powinny znać swoje prawa, a my dorośli musimy pamiętać, że nie stoją one w sprzeczności z naszymi prawami, lecz je uzupełniają (…)”
Oto fragment listu rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka, skierowany do uczestników konkursu.
W Dniu Dziecka zostały zorganizowane dwa konkursy dotyczące interpretacji i wiedzy na temat Praw Dziecka.
W kategorii klas I- III odbył się konkurs plastyczny - interpretacja plastyczna jednego z wylosowanych praw dziecka. Grupy dwuosobowe malowały farbami, wykorzystując gąbki, watę, patyczki. Wszystkie prace są piękne - zostały wyeksponowane w korytarzu Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.
W kategorii klas IV- VI odbył się konkurs wiedzy o Prawach Dziecka. Zgłosiło się 5 drużyn. Uczniowie zaskoczyli nas dużą wiedzą na ten temat oraz pełną świadomością swoich praw. Najwięcej punktów zdobyła klasa V a - Amelka Michta oraz Filip Bury. Otrzymali oni nagrodę – gry planszowe, które ufundowała pani wicedyrektor Hanna Andriaszkiewicz.
Każdy z uczestników dostał książkę Janusza Korczaka „Prawo dziecka do szacunku” oraz drobne upominki przekazane przez Rzecznika Praw Dziecka. Konkurs zorganizowały panie: A. Rynkiewicz i A. Apanasowicz.
Alina Apanasowicz
31. maja redakcja gazety POGODNA po raz trzeci została laureatem powiatowego konkursu o nagrodę Choszczeńskiego Pulitzera Szkolnego 2017. Finałowe spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie, która, jak co roku, jest organizatorem konkursu.
Możemy być dumni z poczynań naszych uczniów, ponieważ Jury uznało artykuł Julii Majko – kl. VB - za najciekawszy i w tej kategorii przyznano jej tytuł laureata tegorocznego Pulitzera. Wyróżnienia, a tym samym nagrody za najlepsze artykuły otrzymali: Oriana Sajdak – Pietrzak (kl. VB), Marcel Hermanowicz (kl. VA), Ewa Przybylak (kl. VB) oraz Agata Zakrzewska (kl. VB).
Tak samo jak dorośli dziennikarze, młodzi redaktorzy piszą sprawozdania, relacje, recenzje, przeprowadzają wywiady. Zbierają informacje z życia szkoły, dostrzegają jej wady i zalety. Efekty swojej pracy zamieszczają na łamach POGODNEJ, która ma już wieloletnią tradycję. W zasadzie od początku istnienia gazety otrzymywaliśmy kolejne nagrody nie tylko w konkursach powiatowych, ale i wojewódzkich. Tegoroczna nagroda jest sukcesem wszystkich młodych dziennikarzy POGODEJ, których trud i zaangażowanie zostały zauważone i docenione.
Dyrektor szkoły, pani Honorata Kłosek, podziękowała nagrodzonym, a o ich sukcesie poinformowała społeczność uczniowską podczas apelu z okazji Dnia Dziecka.
Barbara Biesiada, opiekun redakcji
Ogród Zoologiczny w Ueckermünde znajduje się w miasteczku nad Zalewem Szczecińskim i jest wizytówką pogranicza. POGODNA została tu zaproszona w ramach nagrody już po raz trzeci. 29. maja czworo młodych dziennikarzy miało okazję poznać życie zwierząt, wśród niektórych mogli również przebywać i je dokarmić. ZOO posiada też plac zabaw, zresztą bardzo atrakcyjny, co szybko zauważyli uczestnicy wycieczki. Wyjazd zorganizowany w całości przez redakcję „Kuriera Szczecińskiego” nazwać należy wycieczką edukacyjną. Uczniowie nie tylko mieli okazję poznać placówkę, ale również ich zadaniem było przeprowadzić wywiad z dyrektorem zoo, a następnie opisać swoje wrażenia i przesłać je do redakcji Kuriera. To zadanie jest jeszcze przed nimi.
Zuzanna Kucharczyk, Julia Majko, Oriana Sajdak – Pietrzak i Szymon Goławski przebywali w Ueckermünde pod opieką pana Pawła Szubera, za co opiekun redakcji bardzo dziękuje.
Czas oczekiwania na pociąg powrotny ze Szczecina do Słonic uczestnicy wycieczki spędzili na tarasie widokowym Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie.
Barbara Biesiada
Przez kilka jednostek tematycznych uczniowie klas VI na lekcjach przyrody pracowali metodą projektu. W trakcie realizacji projektu uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Chętnie brali udział w przydzielonych zadaniach. Praca nad projektem przebiegała sprawnie, a efekt końcowy spełnił oczekiwania, pozwalające społeczności szkoły na miłe spędzenie czasu oraz przyswojenie w sposób przyjemny wielu ciekawych informacji.
26 maja 2017 r na 3 godzinie lekcyjnej klasa VIB przedstawiła projekt pt: „10 najbrzydszych zwierząt świata”, natomiast klasa VI A projekt pt. „Najstarszy park narodowy świata”. Uczniowie wykazali się zdolnościami pracy w grupie. Potrafili również w sposób ciekawy i przystępny zaprezentować na forum szkoły efekty swoich działań. Mimo wielkiej tremy (niektórzy uczniowie wystąpili na scenie po raz pierwszy) wszyscy spisali się znakomicie. Cele projektu zostały więc zrealizowane.
Uczniowie pracowali pod czujnym okiem pani M. Matuszak.
W czwartek 18 maja w Pełczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym (bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, 600m – dziewczynki, 1000 m – chłopcy) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie. Oba nasze zespoły spisały się bardzo dobrze zajmując w swoich kategoriach drugie miejsce!
Dziewczynki w składzie: Laura Simińska, Iga Zadworna, Dorota Kleczewska, Jagoda Masińska, Paulina Kidula i Aleksandra Łazińska, zdobyły łącznie 1080 punktów i zostały wyprzedzone jedynie przez koleżanki z choszczeńskiej „Trójki”.
Klasyfikacja drużynowa w kategorii dziewcząt:
Chłopcy w składzie Jakub Ligęza, Dominik Walusiak, Bartosz Przepiórski, Patryk Chmurzyński oraz Emil Lewandowski, zdobyli 832 punkty i podobnie jak dziewczęta musieli uznać wyższość reprezentacji SP 3 Choszczno.
Klasyfikacja drużynowa w kategorii chłopców:
W dniu 22 maja w Gimnazjum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Bierzwniku odbył się finał Kampanii Profilaktycznej pod hasłem „Obudź się”.
Podczas kampanii była poruszana przede wszystkim przemoc rówieśnicza z użyciem Internetu oraz innych urządzeń technicznych.
W ramach akcji zostały przeprowadzone dwa konkursy: plastyczny oraz test wiedzy profilaktycznej.
Pracę na konkurs plastyczny przygotowały Wiktoria Wypchło oraz Wiktoria Sosnowska pod kierunkiem Pani Anny Idziak. Nasza szkoła zajęła I miejsce. Nagroda - książka została przekazana do szkolnej biblioteki.
Natomiast w konkursie wiedzy zespół w składzie: Paulina Abraś, Ola Rutkowska oraz Jagoda Leciejewska,
zajął II miejsce. Do testu przygotowywała uczennice
Pani Elżbieta Szczepaniak - Szypuła.
Uczennice wzięły udział w spotkaniu integracyjnym, w którym uczestniczyły gimnazja z Lubiany, Drawna, Bierzwnika i Dobiegniewa.
Dziękujemy pani pedagog Ani za miłe przyjęcie, a organizatorom za wspaniałą zabawę.
Alina Apanasowicz
W kwietniu w Szkole Podstawowej został ogłoszony szkolny konkurs logopedyczno- plastyczny pt. „Rysujemy rymy słowem i kredką”. Celem konkursu było rozbudzanie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami artykulacyjnymi, prezentacja swoich umiejętności, zdolności plastycznych oraz wspólna praca dziecka i logopedy, wychowawcy, rodzica nad rozwojem mowy z wykorzystaniem technik plastycznych. Uczestnicy mieli przygotować pracę plastyczną przedstawiającą parę rymujących się wyrazów lub ilustrującą ułożoną rymowankę. Jury wśród 25 pięknych i pomysłowych ilustracji nagrodziło następujące prace: Marty Grudzińskiej, Mai Hawrylewicz, Mai Nowak, Laury Korpowskiej, Kornelii Okulicz-Kozaryn. Wyróżnione natomiast zostały prace : Mateusza Wilczyńskiego, Krzysztofa Ciastka, Martyny Sokołowskiej, Natalii Zakrzewskiej, Juliana Kowalskiego oraz Alicji Wysockiej. Gratulujemy !!!
Wszystkie prace można podziwiać w budynku Szkoły Podstawowej (korytarz koło pokoju nauczycielskiego) a także na stronie szkoły w galerii.
Organizatorki: Alicja Rynkiewicz i Anna Idziak
W czwartek 27. kwietnia nasza szkoła już po raz trzeci włączyła się do akcji pod hasłem „Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci”. Ma ona na celu uświadomienie rodzicom, opiekunom, że przeciwstawiamy się złemu traktowaniu najmłodszych. Co dzień można usłyszeć w mediach o katowaniu dzieci przez najbliższych. Dlatego MY (szkoła-nauczyciele, uczniowie, środowisko lokalne) poprzez przemarsz ulicami Krzęcina chcieliśmy zwrócić uwagę na problem przemocy .
Podczas organizowania akcji ogłoszono konkursy plastyczne dla klas I-VI SP na temat: „ Rodzice kochają, nie biją”. W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej I miejsce zajęła Maja Nowak - klasa II a, a wyróżnienie - Michał Kucybała, kl. II b. W kategorii klas IV-VI I miejsce - Zuzanna Kucharczyk kl. V b, wyróżnienie - Dorota Kleczewska, kl. VI a. W kategorii hasło przeciwko agresji – II B gimnazjum.
Wychowawcy klas IIa, Vb, IIb G otrzymali nagrody za zmotywowanie uczniów do udziału w konkursachJ
Organizatorem akcji była GKRPA, Zespół Interdyscyplinarny oraz Zespół Szkół w Krzęcinie.
Serdecznie dziękuję:
- p. Kazimierze Prokopiak za nagrody i wsparcie
- Pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej, Pracownikom i Podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Krzęcinie za obecność.
- Ochotniczej Straży Pożarnej i p. policjantowi Jarosławowi Przybylińskiemu za zadbanie o nasze bezpieczeństwoJ
W tym dniu przypominamy 10 powodów, by nie bić dziecka
(cyt.za http://www.dziecinstwobezprzemocy.pl)
1. Bicie dzieci może doprowadzać do fizycznych urazów, takich jak zasinienia, obrzęki, krwiaki podtwardówkowe, uszkodzenia nerwów i złamania kości.
2. Bicie dziecka niszczy jego ufność i burzy poczucie własnej wartości. Dzieci znacznie chętniej podejmują zachowania nastawione na współpracę, jeśli łączy je z rodzicami silna więź miłości.
3. Bicie dzieci powoduje przekazywanie postawy akceptacji przemocy z pokolenia na pokolenie. Dzieci, które są często bite, uczą się stosowania przemocy.
4. Bicie dzieci uczy je, że „silniejszy ma zawsze rację”.
5. Bijąc dziecko za złe zachowanie, opiekun traci ważną szansę nauczenia go właściwego sposobu postępowania.
6. Strach nie jest skuteczną metodą uczenia dzieci pożądanych zachowań. Bite dzieci zwykle zachowują się dobrze tylko wtedy, kiedy stosujący przemoc dorosły znajduje się w pobliżu.
7. Wspomnienia z dzieciństwa osób, które jako dzieci były często bite, są zwykle pełne gniewu i urazy.
8. Bicie dziecka jest wyrazem bezsilności, złości i frustracji rodzica, nie zaś edukacją dziecka.
9. Dzieci są często bite za zachowania, które nie są „złe” czy „niewłaściwe”, ale wynikają z ich naturalnej potrzeby badania świata, a także z potrzeb związanych z odżywianiem, snem, ruchem czy chęcią zwrócenia na siebie uwagi.
10. Dzieci najłatwiej uczą się pożądanych zachowań, kiedy dorośli wyjaśniają im, jak powinny postępować, rozmawiają z nimi oraz własnym zachowaniem dają im przykład odpowiedzialności, troski i samodyscypliny.
Alina Apanasowicz - pedagog
UWAGA !
Informujemy, że do dnia 09.05.2017 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych po raz pierwszy do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie i Szkole Filialnej w Granowie w roku szkolnym 2017/2018, powinni złożyć pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola.
(druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy).
LISTA_DZIECI_ZAKWALIFIKOWANYCH_DO_ODDZIALOW_PRZEDSZKOLNYCH_PRZY_ZESPOLE_SZKOL_W_KRZECINIE_NA_ROK.pdf Dyrektor Zespołu Szkół w Krzęcinie
Honorata Kłosek
W środę 26 kwietnia na krzęcińskim orliku odbyły się eliminację do turnieju finałowego Mistrzostw Powiatu w Mini Piłce Nożnej Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło pięć drużyn (SP Krzęcin, SP Lubiana, SP Będargowo, SP Chrapowo, SP Pełczyce), które rozegrało między sobą 10 spotkań systemem „każdy z każdym”. Awans do turnieju finałowego wywalczyć mogły tylko dwie pierwsze ekipy.
SP Krzęcin w składzie: Emil Lewandowski, Marcel Juszczak, Jakub Ligęza, Bartosz Przepiórski, Jakub Kubiak, Dominik Walusiak, Bartosz Pawłowski, Artur Kolański, Marcel Hermanowicz.
Po bardzo zaciętych meczach, pięknych bramkach i wielkich emocjach zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubianie, którzy wyprzedzili dwoma punktami uczniów z Chrapowa. Obydwie drużyny zawansowały do finałów powiatowych, które odbędą się w Choszcznie. Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na miejscu trzecim z siedmioma punktami na koncie, do awansu zabrakło troszkę szczęścia, które mamy nadzieję uśmiechnie się w przyszłym roku.
SP Krzęcin : SP Pełczyce 4:0
SP Krzęcin : SP Chrapowo 2:2
SP Krzęcin : SP Lubiana 1:3
SP Krzęcin : SP Bedargowo 5:0
We wtorek 25 kwietnia w Gryfinie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzież Szkolnej oraz Gimnazjada w Biegach Przełajowych. Bardzo udanie zaprezentowali się w nich nasi reprezentanci. W kategorii szkół podstawowych Dominik Walusiak zajął 9 miejsce wśród chłopców rocznika 2004-2005 (wystartowało 101 zawodników), natomiast Dorota Kleczewska była 37 w biegu dziewcząt tej samej kategorii wiekowej (wystartowało 106 zawodniczek).
W kategorii gimnazjów Julia Wróbel zajęła 18 miejsce w biegu dziewcząt (wystartowało 82 zawodniczki), a Kamil Lewandowski był 47 w biegu chłopców (wystartowało 82 zawodników).
Gratulujemy naszym zawodnikom bardzo dobrych rezultatów osiągniętych na szczeblu wojewódzkim!
W czwartek 20.04.2017 r. odbyło się spotkanie z policjantami dla klas IV i V. Gośćmi naszej szkoły byli: kierownik posterunku – p. Mariusz Nawrocki oraz dzielnicowy – p. Jarosław Przybyliński.
Podczas spotkania uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne pt.: „Zaplątani w sieć – happy slapping” i „Zaplątani w sieć – cyberbullying”. Policjanci przestrzegali między innymi przed niebezpieczeństwami wynikającymi z nieumiejętnego wykorzystywania Internetu. Na koniec spotkania słuchacze mieli możliwość zadawania pytań i uzyskiwania wyczerpujących, uargumentowanych wypowiedzi.
pedagog
W środę 12 kwietnia w Choszcznie odbyły się Drużynowe Powiatowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. Najpierw na starcie stanęły do rywalizacji szkoły podstawowe naszego powiatu. Rewelacyjnie spisała się żeńska reprezentacja naszej szkoły, która z 53 punktami zajęła drugie miejsce, a indywidualnie Dorota Kleczewska została wicemistrzynią powiatu! O sporym pechu można mówić w przypadku naszej męskiej ekipy, która zdobyła 51 punktów i przegrała o 1 mały punkcik rywalizację o podium z SP 1 Choszczno, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Indywidualnie w drużynie chłopców rewelacyjnie spisał się Dominik Walusiak, który podobnie jak Dorota został wicemistrzem powiatu! Wspomniana dwójka reprezentować będzie Powiat Choszczeński podczas Wojewódzkich Drużynowych Biegów Przełajowych w Gryfinie, które odbędą się 25 kwietnia.
Po emocjach związanych z biegami młodszych kolegów do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści. Obie nasze drużyny zarówno męska jak i żeńska uplasowały się na drugim miejscu, a Julia Wróbel i Kamil Lewandowski indywidualnie zwyciężyli w swoich biegach, i również będą reprezentować nasz powiat podczas zawodów wojewódzkich w Gryfinie.
SKŁAD REPREZENTACJI SZKOŁY POSTAWOWEJ W KRZĘCINIE
DZIEWCZĘTA
GRUPA MŁODSZA (KL. I-IV) : KINGA ZAKRZEWSKA, AMELIA JUSZCZAK, KINGA NOWAK, NIKOLA ŁAZIŃSKA
GRUPA STARSZA (KL. V-VI) : DOROTA KLECZEWSKA, IGA ZADWORNA, ALEKSANDRA ŁAZIŃSKA, LAURA SIMIŃSKA, PAULINA KIDULA.
CHŁOPCY
GRUPA MŁODSZA (KL. I-IV) : MARCEL HERMANOWICZ, ŁUKASZ WOJDAK, MACIEJ KAMIŃSKI, DOMINIK KOMOREK.
GRUPA STARSZA (KL. V-VI) : DOMINIK WALUSIAK, MACIEJ IWANIEC, BARTOSZ PRZEPIÓRSKI, MARCEL JUSZCZAK.
SKŁAD REPREZENTACJI GIMNAZJUM W KRZĘCINIE
DZIEWCZĘTA : JULIA WRÓBEL, JULIA JASIEWICZ, MARTYNA WOJDAK, WIKTORIA SOSNOWSKA.
CHŁOPCY : KAMIL LEWANDOWSKI, BŁAŻEJ TUKA, JAKUB BEDNAREK, TADEUSZ JAGODZIŃSKI.
6 kwietnia br. w Zespole Szkół w Krzęcinie odbyły się „Wiosenne Szkolne Biegi Przełajowe”. Łącznie w zawodach udział wzięło 132 uczniów naszej szkoły. A oto wyniki:
Szkoła Podstawowa Kl. I-II
Chłopcy: Dziewczęta:
Szkoła Podstawowa Kl. III-IV
Szkoła Podstawowa KL. V-VI
Gimnazjum :
Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Krzęcinie za ufundowaniepamiątkowych medali.
"GRAMY TRÓJKAMI" czyli Powiatowy Turniej Mini Piłki Siatkówki uczniów klas V szkół podstawowych rozegrany został dnia 29.03.2017 r. w Lubianie. Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny w kategorii dziewcząt i 4 drużyny wśród chłopców. W rywalizacji dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Kucharczyk, Alicja Farysej, Kornelia Szklarczyk, Julia Majko, Oliwia Nowak i Ewa Przybylak.
Nasze uczennice przegrały oba spotkania z koleżankami z Lubiany i Będargowa co pozwoliło ostatecznie zająć trzecie miejsce. Zwyciężyły dziewczęta z Lubiany, które wygrały wszystkie swoje mecze, miejsce drugie przypadło drużynie z Będargowa.
Więcej szczęścia miała drużyna chłopców, która pokonała najpierw SP Będargowo i SP Pełczyce 2:1 w setach, a w meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju uległa kolegom z Lubiany 0:2 i zajęła drugie miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Ligęza, Jakub Kubiak, Marcel Juszczak, Artur Kolański, Kacper Ligęza oraz Szymon Goławski.
Klasyfikacja końcowa:
Chłopcy:
Dziewczęta :
Program edukacyjny
W poniedziałek 10. kwietnia dla dziewcząt klas V, VI i I gimnazjum odbyło się spotkanie z wykwalifikowaną prelegentką, z zawodu pielęgniarką Panią Sylwią Imielską. Pani Sylwia realizuje program edukacyjny pod hasłem: „Między nami kobietkami”. Podczas godzinnego spotkania uczennice miały możliwość usystematyzowania wiedzy o okresie dojrzewania, zmianach zachodzących w ich organizmie etc. Celem programu jest uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania i wyrobienie właściwych nawyków higienicznych. Podczas realizacji programu wykorzystane zostały zestawy „pomocy” dla dziewcząt .
pedagog
31 marca br. po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Co mi w duszy gra”. Wzięło w nim udział 31 uczestników z klas 1-3 S.P. w Krzęcinie oraz Granowie i 4-6 S.P. w Krzęcinie. Jury w składzie p. Alicja Cuber – wicedyrektor szkoły, p. Alicja Rynkiewicz- szkolny logopeda i p. Marcin Michta- przedstawiciel Rady Rodziców, oceniali występy młodych recytatorów. Jury przyznało nagrody :
W kategorii kl.1-3 za I miejsce- Zuzannie Kowalskiej z kl.3 S.P. w Granowie
II miejsce – Mai Tuńskiej z kl.3 S.P. w Krzęcinie
III miejsce- Oliwierowi Janeckiemu z kl.3 S.P. w Granowie.
Komisja konkursowa przyznała również w tej kategorii dwa wyróżnienia- Amelii Hibner oraz Sandrze Suszek. Obie dziewczynki są uczennicami Szkoły Filialnej w Granowie.
W kategorii klas 4-6 jury doceniło występ Anity Szydełko z klasy 4 B przyznając jej I miejsce.
Organizatorki konkursu w osobach: p. Iwona Grześkiewicz, p. Alicja Rynkiewicz oraz p. Małgorzata Góźdź dziękują serdecznie za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród : Wójtowi Gminy Krzęcin p. Bogdanowi Brzustowiczowi, Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Krzęcinie oraz Zarządowi SGB w Choszcznie.
Gratulujemy zwycięzcom!
Oprac. A.Rynkiewicz