We wtorek, 13 marca o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Krzęcinie odbyła się 5. edycja Dyktanda dla Dorosłych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin, a wydarzenie otworzyła dyrektor Pani mgr Honorata Kłosek. Autorką dyktanda była jego pomysłodawczyni, Pani Barbara Biesiada. Chęć sprawdzenia swojej znajomości ortografii wyraziło w tym roku 20 osób, jednak z powodu choroby z zaproszenia do ortograficznych zmagań dla dorosłych skorzystało 12 pań i 4 panów. Zachęcał do tego plakat, którego opracowaniem graficznym zajął się Pan Maciej Radomiak. Dodajmy, że zgodnie z formułą dyktanda, mogła wziąć w nim udział każda osoba pełnoletnia, będąca mieszkańcem naszej gminy. Ci, którzy się na to zdecydowali, dołączyli do konkursu z humorem i ciekawością. Wojciech Staszczyk, Jakub Szylak, Maciej Radomiak, absolwenci krzęcińskiego gimnazjum, podeszli do dyktanda zrelaksowani, bo tym razem nikt ocen nie wystawiał, co wcale nie znaczyło, że zamierzali napisać tekst bez należytej staranności.
Po napisaniu dyktanda uczestników zaproszono na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. W tym czasie można było również posłuchać przygotowanych wcześniej prezentacji wypowiedzi cenionych polskich językoznawców – prof. Jerzego Bralczyka i prof. Andrzeja Markowskiego. W dalszej części spotkania uczennice klasy VI i VII, Oliwa Nowak i Aleksandra Łazińska, przeprowadziły quiz na temat uzależnień od używek. Ponadgodzinne oczekiwanie na wyniki podnosiło napięcie, ale warto było czekać. Komisja konkursowa w składzie: Pani Barbara Tuka i Pani Iwona Grześkiewicz ( polonistki SP Krzęcin) oraz Pani Elżbieta Wareliś (polonistka SP nr 1 Choszczno) nagrodziła 4 uczestników.
Laureatem, a więc i Mistrzem Ortografii Gminy Krzęcin, został Pan Konrad Okulicz-Kozaryn. II miejsce przypadło Pani Magdalenie Jeznach, III miejsce należało do Pana Jakuba Szylaka. Nagrodzeni otrzymali z rąk Wójta okolicznościowe statuetki oraz nagrody. Ponieważ różnica popełnionych błędów była niewielka, komisja postanowiła nagrodzić również Panią Agnieszkę Leciejewską, która tym samym zajęła IV miejsce. Tradycyjnie, spośród uczestników dyktanda losuje się nagrody pocieszenia. Tym razem szczęśliwcami okazali się Pani Bożena Kielar i Pan Wojciech Staszczyk.
Zdaniem uczestników tekst tegorocznego dyktanda może i nie był bardzo trudny, ale nad niektórymi słowami trzeba było dłużej się zastanowić, pomyśleć. Do napisania tekstu poprawnego pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym przygotowuje się całe życie. Jedni uczą się zasad, inni dużo czytają. Dróg do uzyskania sukcesu jest sporo, ale najważniejsze jest to, że chcemy pisać nienaganną polszczyzną.
Organizator dyktanda, Szkoła Podstawowa w Krzęcinie, serdecznie dziękuje fundatorom nagród, a są to: Wójt Gminy Krzęcin, Pan dr Bogdan Wojciech Brzustowicz, Przewodnicząca GKRPA Pani Kazimiera Prokopiak, Firma 2x3 z siedzibą w Krzęcinie oraz Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy w Choszcznie.Podziękowania kierujemy również w stronę Pani Anny Idziak i Alicji Rynkiewicz, które przygotowały tematyczną scenografię.
Do zmierzenia się z wiedzą ortograficzną zapraszamy za rok!
Barbara Biesiada
W środę, tj. 7 marca 2018 r. uczniowie klas VII i II gimnazjum, uczestniczyli w spotkaniu z panią Agnieszką Wandoch- zastępcą Prokuratora Rejonowego w Choszcznie.
Pani Prokurator omówiła zagadnienia dotyczące sposobów reagowania na różne formy przemocy (przemoc fizyczną, emocjonalną, stalking), zapoznała uczniów, z jakimi czynami karalnymi i wykroczeniami najczęściej się spotyka oraz skrótowo przedstawiła zapisy Kodeksu Karnego . Z wielką pasją opowiadała o swojej pracy. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu i zadawała pytaniaJ
Kolejne spotkanie odbędzie się dn. 19.03.br . dla uczniów klas VI i III gimnazjum.
Pedagog-Alina Apanasowicz
Dnia 23. lutego po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Co mi w duszy gra”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-7 S.P. W tegorocznej edycji wzięło udział 34 uczestników, spośród których jury w składzie :p. Agnieszka Leciejewska- przewodnicząca Rady Rodziców, p.Ewa Smoderek- nauczyciel bibliotekarz oraz p. Henryk Kucharski- nauczyciel bibliotekarz, wyłoniło najlepszych recytatorów w dwóch kategoriach:
Klasy 1-3 I miejsce Szymon Szydełko z klasy I
II miejsce Maja Nowak z klasy III A
III miejsce Aleksandra Zięba z klasy I
Klasy 4-7 I miejsce Amelia Michta z klasy VIA oraz Zuzanna Kowalska z klasy IV A
II miejsce Anita Szydełko z klasy VB
III miejsce Maja Tuńska z klasy IVB
Jury przyznało także 4 wyróżnienia dla : Marty Grudzińskiej z kl.IIIA, Michała Kucybały z kl.IIIB, Nadii Suszek z kl.VA oraz Zuzanny Kucharczyk z kl.VIB.
Tradycyjnie już sponsorami nagród w konkursie byli: Wójt Gminy Krzęcin- p.B. W. Brzustowicz, Rada Rodziców w S.P.Krzęcin, Prezes GBS w Choszcznie- p.T. Drabik oraz p.M. i T.Mińscy- właściciele księgarni „Pegaz” w Choszcznie. serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród książkowych i upominków!
Organizatorkami tegorocznych zmagań recytatorskich były :p. Alicja Rynkiewicz- logopeda, p. Iwona Grześkiewicz- nauczyciel oraz p. Małgorzata Góźdź- nauczyciel
Najlepsi z recytatorów mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w Gminnym Konkursie Recytatorskim „PARA 2018” , który odbył się dn.2 marca 2018r. w Gminnym Centrum Kultury w Krzęcinie.
Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy jury oraz uczennicy kl.IV A Zuzannie Kowalczyk, która prowadziła konkurs.
Tekst i foto- Alicja Rynkiewicz
Zasady rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Krzęcinie oraz Szkoły Filialnej w Granowie na rok szkolny 2018/2019
Podstawy prawne :
Zasady przyjęć do klasy I w szkole podstawowej zostały przygotowane w oparciu o zapisy:
Informacje ogólne
Zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie
oraz w Szkole Filialnej w Granowie
dla których organem prowadzącym jest Gmina Krzęcin na rok szkolny 2018/2019
Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.) oraz zarządzenia nr 10/2018 Wójta Gminy Krzęcin z dnia 9 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2018/2019 terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, do oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Krzęcin.
1. Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego.
2. Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2012 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna się
z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.
Dziecko sześcioletnie, na wniosek rodziców, może rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.
3. Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.
4. Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2013 r.), dzieci czteroletnie (urodzone w 2014 r.) oraz dzieci trzyletnie (urodzone w 2015 r.) mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. W sytuacji nieprzyjęcia dziecka zamieszkującego na terenie Gminy Krzęcin
w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie (brak miejsc) , Wójt Gminy Krzęcin wskaże rodzicom inne przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, który przyjmie dziecko.
5. Wnioski w celu zapisania dzieci do oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej można pobrać i złożyć do dnia
16 marca 2018 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie tel. 957655148 (dostępne również na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie)
Regulamin V Krzęcińskiego Dyktanda dla Dorosłych 2018
INFORMACJE OGÓLNE
I Organizatorzy
Organizatorem konkursu jest SP w Krzęcinie.
II. Zasady uczestnictwa
III. Przebieg konkursu
4. Podczas pisania dyktanda nie można korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi piszącymi, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z urządzeń elektronicznych.
5. Dyktanda nie wolno pisać „ literami drukowanymi”.
6. Prace nieczytelne nie będą podlegały sprawdzaniu i ocenie.
7. Wyrazy nieczytelne bądź zapisane w sposób niejednoznaczny będą rozstrzygane na niekorzyść piszącego.
9. Ewentualne poprawki w tekście należy nanosić przez skreślenie wyrazu błędnego i napisanie powyżej wersji poprawnej. Skreślenia muszą być wyraźnie zaznaczone. Również w poprawkach nie wolno używać wielkich drukowanych liter.
8. Ocenie będzie podlegać także interpunkcja. 3 błędy interpunkcyjne będą się równać 1 błędowi ortograficznemu.
9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia dogrywki w razie uzyskania jednakowej liczby punktów przez co najmniej dwóch uczestników.
10. Ogłoszenie wyników będzie tego samego dnia po sprawdzeniu prac konkursowych.
11. Ewentualna dogrywka odbędzie się w tym samym dniu. Możliwości wglądu do prac konkursowych na żądanie ich autorów będzie możliwe w czasie określonym przez komisję konkursową.
IV Nagrody
V Jury
Nad przebiegiem dyktanda czuwać będzie komisja konkursowa. Komisja ta zajmie się w szczególności prawidłowym przebiegiem dyktanda, ogłoszeniem listy nagrodzonych oraz interpretacją postanowień niniejszego regulaminu.
V. Postanowienia końcowe
1.Udział w dyktandzie jest dobrowolny i oznacza przyjęcie w pełni niniejszego regulaminu.
2.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skracania dyktanda .
3. Wszyscy dorośli mieszkańcy Gminy Krzęcin mogą wziąć udział w dyktandzie zgłaszając swoją kandydaturę do 08. marca 2018 r. osobiście w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu 603293241 oraz 95-765-51-48, również na adres szkola@krzecin.pl
Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty,na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:
począwszy od 5 lutego 2018 r.wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczecinie będą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 - 17.00.Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:
Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542
Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563
oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10
W Szkole Podstawowej w Krzęcinie zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe pt : ,,Jeden zero dla nieba’’ pieczołowicie przygotowywane wcześniej przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Od kilku już lat jasełka wpisane są do kalendarza uroczystości organizowanych w SP w Krzęcinie. Przedstawienie niosło mądre przesłanie, zmuszało bowiem widza do zastanowienia się, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu. Nastrojowa muzyka, piękne stroje i ciekawa sceneria wprowadzała wszystkich powoli w cudowny, magiczny nastrój. Mieliśmy okazję razem z młodymi aktorami obserwować wydarzenia toczące się na przemian w Niebie i Piekle. Uczniowie wcielili się w rolę licznych aniołów jak również złośliwych i podstępnych diabełków, które jak zawsze wprowadzały lekki niepokój, ale też spore zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów. W sposób barwny i niezwykły opowiedziano nam historię narodzin Jezusa, a niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew pastorałek, także w języku angielskim, recytacje uświadomiły wszystkim zebranym tego dnia w sali gimnastycznej, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. Jasełka wzbogacone świąteczną scenografią, tańcami i kolędami wzbudziły podziw i uznanie. Historia sprzed 2000 lat opowiedziana przez dzieci w sposób prosty i bezpośredni stała się poruszająca i oddała głęboki sens historycznych wydarzeń z czasów narodzin Jezusa.
Na koniec Pani Dyrektor Honorata Kłosek złożyła wszystkim życzenia rodzinnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia jak również podziękowała uczniom za przygotowane z wielkim zaangażowaniem i zapałem jasełek.
Występ był niewątpliwie niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów jak i gości zaproszonych na spektakl bożonarodzeniowy. Jasełka uczą, integrują społeczność, wprowadzają w świąteczny nastrój, ale posiadają również walor edukacyjny, gdyż sprawiają, że dzieci lepiej poznają religijną historię Bożego Narodzenia, wspólnie uczestniczą w przygotowaniach.
W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować : Abraś Paulinie, Drozd Annie, Grabiec Agacie, Leciejewskiej Jagodzie, Modrzejewskiej Roksanie, Pawlak Juli, Rutkowskiej Aleksandrze, Sosnowskiej Wiktorii, Wypchło Wiktorii, Sokołowskiemu Kacprowi, Abraś Dawidowi, Goławskiemu Szymonowi, Kucharczyk Zuzannie, Ligezie Jakubowi , Ligęzie Kacprowi, Majko Juli, Nowak Oliwi, Przybylak Ewie, Szklarczyk Korneli, panu Henrykowi Kucharskiemu, pani Dorocie Paszkowiak i pani Marcie Przybylak za czas i wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości jasełkowej.
Iwona Jagiełło
We wtorek 19 grudnia w hali Szkoły Podstawowej w Krzęcinie rozegrany został Szkolny Turniej Siatkówki 1x1 w kategorii klas VII oraz II i III gimnazjum. W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Iga Zadworna, a na podium stanęły jeszcze Dorota Kleczewska i Paulina Abraś. Najlepszym siatkarzem wśród chłopców okazał się Jakub Kasiński, drugie miejsce zajął Jakub Bobryk, a trzeci był Nikodem Królik.
W środę 20 grudnia do rywalizacji przystąpili uczniowie i uczennice z klas IV – VI. Najlepszą siatkarką wśród dziewcząt okazała się Zuzia Kucharczyk , miejsce drugie zajęła Oliwia Nowak, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Wiktoria Puzio. W turnieju chłopców najlepiej dysponowanym zawodnikiem tego dnia okazał się Marcel Juszczak, a w spotkaniu o miejsce drugie Artur Kolański pokonał Kacpra Ligęzę.
SP w Krzęcinie ma szansę wygrać grant w wysokości 10 000 zł na rozwój swoich zdolności i umiejętności dziennikarskich, a co za tym idzie, również sprawnego posługiwania się językiem polskim. Gorąco wszystkich prosimy i zachęcamy, aby głosować na naszą szkołę.
GŁOSUJEMY 1 RAZ CODZIENNIE DO 7 STYCZNIA!
JAK GŁOSOWAĆ?
1 – Wejdź na stronę:
https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow
2 – Kliknij na podany link Głosuj na szkołę
3 – Wybierz kategorię – NAUKA
4 – Podaj swój adres E-mailowy i zagłosuj na naszą szkołę
5 – otwórz swoją pocztę mailową i kliknij w podany link
PAMIĘTAJ, GŁOS JEST WAŻNY Z CHWILĄ KLIKNIĘCIA
W LINK OTRZYMANY W E-MAILU!
Do głosowania możemy zaprosić naszych znajomych.
Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos.
1. „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA”
program na lata 2016-2020
Cele:
2.Projekt w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020
„NATURA 2000 – PRZYSTANEK BAŁTYK”
projekt realizowany w roku szkolnym 2017/2018
Cele projektu:
3. PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW
„JAŚ I MAŁGOSIA NA TROPIE”
program realizowany w roku szkolnym 2017/2018
dla uczniów klas IV lub V szkół podstawowych oraz ich rodziców
Cel programu:
4. „ AKTYWNA TABLICA” - PROGRAM RZĄDOWY
program realizowany w roku szkolnym 2017/2018
dla uczniów szkół podstawowych
Cel programu:
W ramach programu szkoła została wyposażona w interaktywny monitor dotykowy (aula).
5. PROJEKT „ZAPROGRAMUJ PRZYSZOŚĆ”
projekt realizowany w naszej szkole od grudnia 2017 do października 2018
dla uczniów i nauczycieli klas 1-3 szkoły podstawowej
Cele projektu:
Program Ministerstwa Sportu i Turystyki
Szkoła zostanie wyposażona w: matę dydaktyczną, roboty, zestaw mechatroniczny i 3 tablety
6. „ SZKOLNY KLUB SPORTOWY”
program realizowany w naszej szkole od stycznia do grudnia 2017
Cele programu:
A poza tym:
7. „ NOWOCZESNA SZKOŁA – KOMPETENTNY UCZEŃ”
Informacje o projekcie na stronie internetowej Gminy Krzęcin.
8. Programy pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-
Epidemiologicznej w Choszcznie
dla uczniów klas V-VII szkół podstawowych i gimnazjum
dla uczniów klas VII szkół podstawowych
dla przedszkoli – 5i 6-latki
We wtorek 28 listopada w hali Szkoły Podstawowej w Krzęcinie rozegrany został Szkolny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii klas VII oraz II i III gimnazjum. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się Dorota Kleczewska, a na podium stanęły jeszcze Paulina Kidula i Paulina Abraś. Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców został Piotr Łukomski, drugie miejsce zajął Kacper Kurek, a trzeci był Filip Zięba.
W piątek 1 grudnia do rywalizacji przystąpili uczniowie i uczennice z klas IV – VI. Bezkonkurencyjna wśród dziewcząt okazała się Zuzia Kucharczyk, (która w całym turnieju nie straciła ani jednego seta) miejsce drugie zajęła Oliwia Nowak, a na najniższym stopniu podium uplasowała się uczennica klasy czwartej Dżesika Kępka. W turnieju chłopców bezapelacyjnie zwyciężył Artur Kolański, (podobnie jak Zuzia nie przegrał seta w całych zawodach), w spotkaniu o miejsce drugie Łukasz Wojdak okazał się lepszy od Marcela Hermanowicza.
21 listopada 2017 r. przedstawiciele klas III gimnazjum odwiedzili Zespół Szkół Nr 2 w Choszcznie. W tym dniu odbywały się „Dni Otwartych Drzwi”. Uczniowie i nauczyciele przedstawili oferty i przebieg procesu kształcenia w Branżowej Szkole I Stopnia. Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tradycyjnymi zawodami m.in.: kucharz, ślusarz, fryzjer a szkoła zaproponowała także nowe zawody: wikliniarstwo, pszczelarstwo, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Podczas prezentacji zawodów odbywały się warsztaty, m.in. wykonywanie świec, kwiatów z wikliny, pieczenie bułek, obsługa kasy fiskalnej, wystawa produktów różnych zawodów i pokaz narzędzi.
Alina Apanasowicz
W piątek 17 listopada w hali Szkoły Podstawowej w Krzęcinie rozegrany został Szkolny Turniej Unihokeja. W kategorii klas IV-VI najlepszą żeńską drużyną okazała się klasa V B (Kinga Zakrzewska, Amelia Tułaza, Natalia Winnicka, Wiktoria Nowak), natomiast wśród chłopców bezapelacyjnie wygrała klasa VI A (Marcel Juszczak, Bartosz Pawłowski, Filip Bury, Artur Kolański i Patryk Sosonowski).
W kategorii klas VII, II i III gimnazjum wśród dziewcząt zwycięzcą została klasa III (Julia Wróbel, Dominika Wasiak, Adrianna Ragańska, Patrycja Skrzecz), a najlepszą męską drużyną okazała się klasa III A (Nikodem Królik, Tadeusz Jagodziński, Łukasz Kleczewski, Mateusz Tryczyk).
II MIEJSCE HOKEISTÓW W BIERZWNIKU
W czwartek 9 listopada w Bierzwniku odbył się Powiatowy Turniej Unihokeja Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół podstawowych z powiatu choszczeńskiego (SP Krzęcin, SP Bierzwnik, SP Sławęcin, SP Będargowo, SP Suliszewo, SP Łasko, SP Pełczyce) , które w wyniku losowania podzielone zostały na dwie grupy. Szkoła Podstawowa w Krzęcinie trafiła do grupy B, w której zajęła pierwsze miejsce pokonując kolejno kolegów z Będargowa, Suliszewa i Bierzwnika. Do spotkania półfinałowego hokeiści z Krzęcina podeszli bardzo skoncentrowani i pokonali rówieśników z Pełczyc 1:0 zapewniając sobie jednocześnie awans do wielkiego finału. W finale turnieju ponownie los skojarzył chłopców z rywalem zza miedzy, czyli Szkołą Podstawową w Bierzwniku. Mecz od początku był bardzo wyrównany, a o wyniku podobnie jak w spotkaniu grupowym zadecydowała jedna bramka, tym razem jednak strzelili ją koledzy z Bierzwnika i to oni ostatecznie zajęli pierwsze miejsce. Dla uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową w Krzęcinie należą się jednak duże brawa, gdyż w całym turnieju stracili tylko jedną bramkę!
Skład drużyny: Marcel Juszczak, Szymon Goławski, Kacper Ligęza, Filip Bury, Marcel Hermanowicz, Dawid Abraś, Jakub Ligęza, Artur Kolański, Krzysztof Cepak.
Nadszedł długo oczekiwany dzień -27 X 2017 r.-pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Krzęcinie. W tym uroczystym dniu o godzinie 11:00 byliśmy gotowi. 10. dziewczynek i 10. chłopców odświętnie ubranych i w uroczych granatowych biretach z białym chwościkiem, rozpoczęli występ przed rodzicami i trzema paniami dyrektor z naszej szkoły. Po występie i złożonej przysiędze, oraz odciśnięciu śladu papilarnego na tarczy ze zobowiązaniem wobec szkoły i bliskich, zostali uroczyście pasowani na uczniów przez panią dyrektor Honoratę Kłosek. Po pasowaniu od pani wicedyrektor Alicji Cuber otrzymali czekoladę, a wychowawczyni pani Małgorzata Góźdź wręczyła im dyplomy upamiętniające ten dzień . Następnie przedstawicielka klasowej Rady Rodziców pani Joanna Zakrzewska wręczyła pasowanym już uczniom kuferki zakupione przez rodziców, które zawierają pomoce dydaktyczne mające im służyć przez trzy lata nauki w klasach nauczania wczesnoszkolnego. Otrzymane prezenty sprawiły im tak wiele radości, że w pierwszej chwili z małym zaangażowaniem przystąpili do poczęstunku przygotowanego przez rodziców, całą uwagę skupiając na badaniu zawartości kuferków. Cała impreza przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze przy słodkim poczęstunku dla wszystkich uczestników spotkania.
Małgorzata Góźdź
W poniedziałek, tj.16 października br. uczniowie klas VII oraz gimnazjalnych wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę Jager (Terapeutę Systemowego, Specjalistę terapii uzależnień w procesie certyfikacji, Terapeutę FAS, Profilaktyk Społeczny - właściciel firmy „Ośrodek Wsparcia i Szkolenia FASD”). Terapeutka przekazała istotne informacje dotyczące profilaktyki uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem syndromu FAS ( Alkoholowy Zespół Płodowy). Młodzież z wielką uwagą obejrzała film dokumentalny oraz uczestniczyła w dyskusjach dotyczących spożywania alkoholu przez młodych ludzi- przyszłych rodziców .
Mając na uwadze wskazówki Rodziców ( zawarte w ankiecie), pedagog szkolny zorganizowała spotkanie dla Rodziców z panią terapeutką, pt. „Czy znasz dobrze swoje dziecko?”. Pani A. Jager przygotowała warsztat dotyczący prawidłowych relacji rodzic – dziecko, umiejętnego korzystania z Internetu itp. Niestety frekwencja była niezadawalająca. W spotkaniu wzięły udział dwie Mamy.
Koszty warsztatów pokryła GKRPA w Krzęcinie.
Alina Apanasowicz
Od listopada 2017 roku do końca lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Krzęcinie będzie realizowany projekt pt. „Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.2. Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczęszczających w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.
W ramach projektu 275 uczniów gimnazjum i uczniów klas IV – VIII weźmie udział w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z języka polskiego, niemieckiego i angielskiego, historii, matematyki, jak również uczniowie będą mogli skorzystać z bogatej oferty kółek zainteresowań, indywidualnego doradztwa edukacyjno – zawodowego, zajęć rozwijających uzdolnienia opartych na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych (przyroda, biologia, fizyka, geografia i chemia), zajeć z nauki programowania komputerowego, oraz warsztatów dziennikarskich.
Głównym celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy uczniów/uczennic poprzez rozwój kompetencji kluczowych, kreatywności i pracy zespołowej. Całkowity koszt projektu wynosi 966 677,50 zł.