Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Krzęcinie – środa30.05.2018r.
Przyjazd do szkoły wg danego na ten dzień rozkładu, tylko z godzinnym opóźnieniem. Czyli rozpoczynamy w ten dzień zabawę o 9.00. Świetlice mają poranne dyżury od godz. 8.00 wg. planu na środę! Przewidujemy w ten dzień zajęcia w szkole od 9.00 do 12.30!
Godz. 9.00 – uroczyste rozpoczęcie tego dnia na boisku szkolnym.
9.10 - 9.40 – spotkania w klasach z wychowawcami; poczęstunek we własnym zakresie( np. śniadanie, napoje itp.)J
Uwaga! klasa 1 SP – opiekun w tym dniu H. Kucharski / A. Rynkiewicz
klasa 4 a SP – opiekun w tym dniu I. Jagiełło
klasy 3 gimn.(połączone) –opiekun w tym dniu J. Staszczyk
W tym czasie nauczyciele: A. Apanasowicz, ks. R. Stachowiak, M. Drewicz, E. Smoderek ( potem dołączają do nich H. Kucharski ),pomagają w przygotowaniu konkurencji, a potem mają dyżur na terenie szkolnym.
O godz. 9.40. – rozpoczynamy zabawęJ. Będziemy podzieleni na dwie grupy:
Dla członków grupy II przewidzianych jest 10 konkurencji. Stanowisko każdej z nich będzie rozmieszczone na terenie szkolnym ( 2- 3 w budynku!), a konkurencja prowadzona przez wyznaczonego nauczyciela ( patrz plan ). Zabawa będzie polegała na tym , aby zaliczać poszczególne konkurencje w dowolnej kolejności i zdobywać punkty !!!J. Każdy uczeń dostanie kartkę, na której wpisywane będą jego wyniki w poszczególnych konkurencjach. Zwycięża ta osoba, która zdobędzie najwięcej punktów, przy zaliczeniu wszystkich konkurencji w swojej grupie wiekowej, czyli 4-6 SP oraz 7 SP + 2-3 gimn.
Czas na zdobycie punktów, to ok. 2 godz. !!!! Każdy kto zaliczy wszystkie konkurencje, sumuje punkty i udaje się do stanowiska sędziowskiego , oddaje kartkę ( A. Apansowicz , H. Kucharski )
Zakończenie konkurencji - ok. godz. 11.30
Godz. 11.45 – 12.15zajęcia z wychowawcą; poczęstunek ( kiełbaska, napój, lody ), sprzątanie klas.
Około godz. 12.25. – uroczyste zakończenie - boisko, wręczenie nagród i dyplomów!!
Odjazdy rozpoczną się ok. 12.40-12.45 – najpierw dla przedszkolaków i klas 1-4 SP wg planu odjazdów; drugi kurs dla klas 5-7 i gimnazjum ( uwaga! może nie być drugiego kursu, jeżeli będą miejsca dla starszych dzieci w kursie pierwszym !)
Posiłek dla każdego dziecka w tym dniu: kiełbaska + sok ( na stołówce )
klasy 1-3 SP godz. 11.15
klasy 4-6 SP godz. 11.30
klasy 7SP + 2-3 gimn. godz. 11.45
ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY I DUŻO RADOŚCI JJJ
Dnia 23.05.2018r. troje uczniów reprezentowało naszą szkołę na VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych w Lubianie. Wśród nich znaleźli się: Patryk Sosnowski i Filip Okoń (uczniowie przygotowani przez Panią Natalię Rynkiewicz) oraz Wiktoria Suszek (uczennica przygotowana przez Panią Annę Rejek).
Filip oraz Patryk zmierzyli się z zadaniami na poziomie klas podstawowych, natomiast Wiktoria - na poziomie gimnazjum. Miło nam poinformować, że Patryk Sosnowski z klasy VI A zajął I miejsce, a Filip Okoń z klasy VI A – II miejsce. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Anna Rejek
Naszych gimnazjalistów z klas III czeka podjęcie decyzji dotyczącej wyboru szkoły, w której będą kontynuować naukęod września 2018 r. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Choszczna, przybyli do naszych przyszłych absolwentów, zaprezentować kierunki kształcenia na rok szkolny 2018/2019.
Zespół Szkół nr 3 (27.04.2018 r.)
Kierunki kształcenia: Szkoła Branżowa I Stopnia ( we wszystkich zawodach)
Zespół Szkół nr 2 (9 .05.2018r.)
Kierunki kształcenia: liceum ogólnokształcące, technikum budowlane, technikum handlowe, technikum ochrony środowiska, Branżowa Szkoła I Stopnia- zawód ślusarz i klasa wielozawodowa.
Zespół Szkół nr 1 (11.05.2018 r.)
Liceum Ogólnokształcące : klasa matematyczno-fizyczna, klasa biologiczno-chemiczna,
klasa służb mundurowych, klasa ogólna,klasa matematyczno-fizyczna
Technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk,
technik logistyk, technik pojazdów samochodowych
Branżowa Szkoła I Stopnia: zawód: kucharz
Przypominam, że można już składać podania do wybranej szkołyJ
Alina Apanasowicz
Dnia 15.05.2018r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w XVI Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Suliszewie. Podczas spotkania dziewczęta stoczyły muzyczny pojedynek językowy z przedstawicielami szkół powiatu choszczeńskiego. Zwyciężczyniami konkursu w kategorii zespołów stały się Anita Szydełko oraz Amelia Tułaza z klasy VB, które zajęły I miejsce. Maja Tuńska z kl. IV B prezentując utwór w kategorii solistów klas I-IV stanęła na III stopniu podium. Julia Jekiełek z kl. VII B zajęła IV miejsce w kategorii solistów klas V-VII.
Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczycielkę j.angielskiego - p. Natalię Rynkiewicz.
Gratulujemy ogromnego sukcesu!!! 🙂
Święto Pracy, Święto Flagi Państwowej oraz Święto Konstytucji 3 maja to święta majowe. W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym apelu z okazji właśnie świąt majowych. Spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej. Całość poprowadziła Aleksandra Rutkowska i Paulina Abraś, uczennice klasy 2 gimnazjum, natomiast opiekunami apelu była Pani Barbara Tuka i Pani Justyna Staszczyk. W montażu poetyckim wystąpiły dzieci klas I – VII szkoły podstawowej. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowała między innymi najmłodsza recytatorka Ola Zięba. Recytacjom towarzyszyła okolicznościowa piosenka w wykonaniu Zuzanny Kowalczyk i Julii Jekiełek.
Dekoracje tworzyły kolory polskiej flagi i błękit. Część artystyczna z pewnością była ciekawa. Zgromadzeni uczniowie słuchali w skupieniu i zadumie. Apel trwał niespełna godzinę. Uważamy, że podobne spotkania są potrzebne, ponieważ w ten sposób uczymy się historii, a to z pewnością jest przyjemniejsze niż nauka przedmiotu w ławkach.
Wypracowane na zajęciach projektowych,
kl. II gimnazjum
W środę 9 maja w Choszcznie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Choszczeńskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Bardzo dobrze spisali się chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową w Krzęcinie, którzy odnosząc trzy zwycięstwa i zaliczając dwie porażki zajęli ostatecznie czwarte miejsce.
Skład zespołu: Krzysztof Cepak, Filip Kolański, Dawid Abraś, Jakub Ligęza, Filip Bury, Marcel Juszczak, Kacper Ligęza, Artur Kolański, Marcel Hermanowicz, Szymon Goławski.
SP RECZ : SP KRZĘCIN 4:1
SP KRZĘCIN : SP 1 CHOSZCZNO 3:2
SP 3 CHOSZCZNO : SP KRZĘCIN 5:0
SP LUBIANA : SP KRZĘCIN 0:1
SP BIERZWNIK : SP KRZĘCIN 1:6
TABELA:
1. SP 3 CHOSZCZNO
2. SP LUBIANA
3. SP RECZ
4. SP KRZĘCIN
5. SP BIERZWNIK
6. SP 1 CHOSZCZNO
W marcu tego roku Zarząd Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Bank – tu się oszczędza”. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas od I – VII, członków SKO. Zgłosiły się szkoły z Krzęcina, Granowa, Sławęcina i SP nr 3 w Choszcznie.Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzcy będą uhonorowani nagrodami rzeczowymi, w tym za I miejsce uczniowie otrzymają rower turystyczny.
Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii klas IV – VII zdobyła Zuzanna Kucharczyk. II miejsce w tejże kategorii przypadło Weronice Ubych, natomiast z miejsca III w kategorii klas 0 - III cieszyć się może Oskar Ciesiołkiewicz.
Nagrody zostaną wręczone podczas Gali Jubileuszu 70 – lecia Banku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Ostateczne wyniki:
Kategoria klas 0 do III:
I miejsce przyznano pracy Niny Małeckiej – SP w Sławęcinie,
II miejsce przyznano pracy Laury Sokołowskiej – SP nr 3 w Choszcznie,
III miejsce przyznano pracy Oskara Ciesiołkiewicz – SP w Krzęcinie,
Kategoria klas IV do VII:
I miejsce przyznano pracy Zuzanny Kucharczyk – SP w Krzęcinie,
II miejsce przyznano pracy Weroniki Ubych – SP w Krzęcinie,
III miejsce przyznano pracy Małgorzaty Strzelczyk – SP w Sławęcinie.
Barbara Biesiada, opiekun SKO
W poniedziałek tj.30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole już po raz czwarty został zorganizowany marsz ulicami Krzęcina, który miał na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Oprócz społeczności szkolnej, w inicjatywie wzięli udział: przewodnicząca GKRPA p. Kazimiera Prokopiak, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespół Interdyscyplinarny- przewodnicząca p. Edyta Angerman, przewodniczący Komisji Oświaty p. Andrzej Ogonowski, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, krzęcińscy policjanci oraz OSP .
Tuż przed przemarszem zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne, które zostały zorganizowane w 2 grupach wiekowych: dla klas I-III „ Moja rodzina w kolorowych barwach” oraz dla klas IV-VII „ Moje chwile z rodziną”. Wystawa prac konkursowych na korytarzu szkolnym.
Oto wyróżnione prace:
Klasy I-III
Sebastian Borkowski, Amelia Jagieło, Zosia Maciejewska, Natalia Zakrzewska, Amelia Lubińska, Maja Banasiak
Grupa IV-VII
Wyróżnienia: klasa IV B, V B, VII B
Dla przypomnienia: po raz pierwszy Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci zorganizowała w USA w 1998 r. amerykańska organizacja EPOCH (End Physical Punishment of Children), a jej celem było przekonanie rodziców i opiekunów, żeby zrezygnowali ze stosowania kar cielesnych wobec swoich podopiecznych. W Polsce Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci jest obchodzony od 2003 r.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie;)
Alina Apanasowicz pedagog
Spotkanie dla rodziców grup przedszkolnych
W dniu 26 kwietnia 2018 r. nasze przedszkole odwiedziła pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Choszczna , Pani Jolanta Ukleja.
Spotkanie zorganizowano dla rodziców grupy 3 latków- była to kontynuacja spotkania pod hasłem „ Wiek koziołka” ( luty 2018 r.). – mowa była o adaptacji, nagrodach i karach w wychowaniu, omówiono problemy dziecka w wieku przedszkolnym.
Drugie spotkanie, dla rodziców grupy „ Żabek”, dotyczyło dojrzałości szkolnej- czyli o czynnikach pomagających ustalić, czy dziecko jest gotowe do pójścia do szkoły. Pani pedagog podpowiadała, w jaki sposób rodzice mogą wspierać rozwój dziecka, jak pracować i mobilizować dziecko do nauki.
Alina Apanasowicz
W piątek 27 kwietnia na krzęcińskim orliku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięło sześć drużyn (Gimnazjum z Krzęcina, Gimnazjum z Lubiany, Gimnazjum z Choszczna, Gimnazjum z Pełczyc, Gimnazjum z Recza oraz Szkoła Podstawowa z Korytowa), które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Awans do turnieju regionalnego wywalczyć mogła tylko pierwsza drużyna.
Bardzo udanie zaprezentowały się uczennice krzęcińskiej szkoły, które pewnie wygrały najpierw swoją grupę, a następnie po bardzo zaciętym półfinałowym spotkaniu pokonały rówieśniczki z Lubiany. W finale nie do ogrania okazały się uczennice z Recza i tym samym to one reprezentować będą nasz powiat na zawodach regionalnych.
Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum Recz
2. Gimnazjum Krzęcin
3. Gimnazjum Lubiana
4. Gimnazjum Choszczno
5. Szkoła Podstawowa Korytowo
6. Gimnazjum Pełczyce
We wtorek, tj.24.04.2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w „ Dniach Otwartych” w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie. W nowym roku szkoła proponuje następujące kierunki kształcenia: Liceum Ogólnokształcące, Technikum Budowlane, Technikum Ochrony Środowiska, Technikum Handlowe, a także klasy wielozawodowe w Szkole Branżowej I stopnia.
W oprowadzaniu po placówce towarzyszyli im obecni uczniowie, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w szkole, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach na licznych kołach zainteresowań. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania nauczycieli a przede wszystkim z atmosferą panująca w szkole.
W ten sam dzień , odwiedzili nas reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr z Barlinka. W interesujący sposób opowiedzieli nam o swojej szkole. W roku szkolnym 2018/2019 młodzież będzie mogła podjąć naukę w : Liceum Ogólnokształcącym, Technikum ( mechanik, technik pojazdów samochodowych, informatyk, ekonomista, hotelarz), oraz w Szkole Branżowej I stopnia.
Przedstawicielka ZS nr 1 w Barlinku wręcza ulotki dotyczące szkoły.
Fot.A.Apanasowicz
Naszych Trzecioklasistów czeka trudny wybór…
Pedagog A. Apanasowicz
Od 19 lutego tego roku zostały wprowadzone zajęcia dodatkowe zwane godzinami projektowymi. Projekt nosi nazwę ,,Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń”.
Realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020. Możemy korzystać z zajęć wyrównawczych i rozwijających dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego.
By było nam łatwiej i ciekawiej zdobywać potrzebne umiejętności, otrzymaliśmy nowoczesne pomoce naukowe. Podczas godzin z historii wykorzystujemy tablicę multimedialną i odpowiednie do niej programy multimedialne. Pracownia matematyczna została wyposażona między innymi w modele i szkielety brył, plansze, domino matematyczne. W sali pojawiła się już tablica interaktywna, zainstalowano projektor. W ramach zajęć wyrównawczych z języka polskiego szkoła otrzymała supernowoczesny ekran rozsuwany do rzutnika. Również dobrze został potraktowany gabinet przyrodniczy. Teraz na ławkach mamy lupy, lornetki, kompasy i mikroskopy.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nabór na zajęcia rozwijające. Aż dziesięciu uczniów uczęszcza na dwugodzinne warsztaty dziennikarskie. Gabinet doposażono w dziesięć laptopów, rozsuwany ekran i projektor oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner i faks). Uczniowie zainteresowani konkretnym przedmiotem, na przykład geografią, mają do dyspozycji globusy elektroniczne, super atlasy, mapy, układ słoneczny, puzzle i aparat fotograficzny. Na chemii i fizyce znalazły się nareszcie pomoce do doświadczeń z hydrostatyki, magnetyzmu, wszelkie pomoce związane z elektrycznością, a więc: przewody, żarówki, baterie. Spokojnie można przeprowadzić doświadczenia z obwodem prądu. Na zajęciach z programowania korzystamy oczywiście z nowych laptopów i tabletów. Sala języka angielskiego posiada teraz sprzęt audiowizualny, językowe centrum multimedialne, dydaktyczne gry planszowe i słowniki.
Nie sposób wymienić wszystkich drobnych pomocy, które otrzymaliśmy, ale wśród nich są między innymi przybory matematyczne, odczynniki chemiczne itd. Łącznie szkoła otrzymała 26 laptopów dla uczniów i 36 tabletów, 6 tablic interaktywnych, 8 projektorów, 8 ekranów, w tym 2 elektryczne i 2 urządzenia wielofunkcyjne jak również 9 laptopów dla nauczycieli. Aby zajęcia różniły się od tych klasowych, obiecano nam, że będziemy brać udział w wycieczkach np. przyrodniczych, historycznych i dziennikarskich. Niektóre spotkania odbywają się w plenerze np. warsztaty fotograficzne. Tymczasem mamy zaplanowany wyjazd do drukarni, studia telewizyjnego oraz nadleśnictwa.
Co mówią uczniowie o projekcie?
- Zajęcia są ciekawe i pomagają zrozumieć tematy trudne. Jest nas mniej niż na lekcjach, nauczyciel ma więc dla nas więcej czasu.
- Zajęcia pomagają nam rozwijać nasze umiejętności.
- Lubię chodzić na zajęcia projektowe, bo nikt tutaj ocen nie wystawia. Nie ma sprawdzianów. Razem z nauczycielem wybieramy tematy, które nas interesują najbardziej.
- Jestem zadowolona, że biorę udział w tym projekcie. Mam większą szansę, aby rozwijać własne zainteresowania, a ci, którym nauka sprawia trudności, utrwalają zdobytą już wiedzę.
- Uczymy się bawiąc. Czasami nasze odpowiedzi w nas samych powodują śmiech. Pani częstuje ciepłą herbatą. W małej grupie lepiej można się nauczyć.
- Minusem jest to, że nie ma płynnego połączenia z Internetem, chociaż do końca marca mają nam założyć WI - FI.
- Dostajemy dobre obiady, ale późne godziny zajęć, zwłaszcza te na 8 i 9 lekcji, są męczące dla uczniów i nauczycieli.
Zdaniem nauczycieli:
- Realizacja projektu wpływa korzystnie na rozwój dzieci i młodzieży. Formy i metody pracy na zajęciach cieszą się powodzeniem, ponieważ aktywizują uczniów w procesie dydaktycznym.
- Uczniowie zostali wyposażeni w pomoce naukowe, tym samym również szkoła. Dzięki temu zajęcia są bardziej atrakcyjne dla ucznia.
- Uczniowie chętnie przychodzą na zajęcia. Mają zapewniony obiad i dojazd. Jeśli wcześniej kończą zajęcia, czas wolny spędzają w świetlicy.
- Uczestnicy projektu chętnie biorą udział w zajęciach, chociaż często są już zmęczeni, zwłaszcza na 9 lekcji.
- Projekt dopiero ruszył. Cieszy to, że szkoła pozyskała dużo potrzebnego sprzętu, pomocy dydaktycznych, a uczniowie korzystają z ciekawych zajęć, które rozwijają lub wspomagają ich zdolności.
- Na zajęciach mamy sześcioosobowe grupy uczniów, to dobrze. Z drugiej strony nie wszyscy mogą korzystać z projektu.
Na podstawie obserwacji własnych, rozmów z nauczycielami i uczniami – Zespół dziennikarski
Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie ogłasza konkurs pod hasłem:
Celem konkursu jest:
- podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
- wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
- zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze;
- promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.
Zgłoszenia można składać do dn.31. 05.2018 r. Wszelkie informacje znajdują się na stronie : www.polcjant.niebieskalinia.pl.
Informacje o konkursie przekazuję na prośbę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
pedagog
We wtorek 11 kwietnia w Choszcznie odbyły się Drużynowe Powiatowe Biegi Przełajowe
w ramach Igrzysk Dzieci i Gimnazjady. Najlepiej z uczniów Szkoły Podstawowej w Krzęcinie spisał się Marcel Juszczak, który w biegu chłopców kl. V –VI finiszował na drugim miejscu. W kategorii kl. VII i szkół gimnazjalnych Julia Wróbel zajęła 3 miejsce.
Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:
Chłopcy
Dziewczęta
Klasyfikacja drużynowa kl. VII i Gimnazjum:
Chłopcy
Dziewczęta
SKŁAD REPREZENTACJI SZKOŁY POSTAWOWEJ W KRZĘCINIE
DZIEWCZĘTA
GRUPA MŁODSZA (KL. I-IV) : NIKOLA NOWAK, AMELIA JUSZCZAK, KINGA NOWAK, MARCELINA OWSIANIK
GRUPA STARSZA (KL. V-VI) : ALEKSANDRA SZCZEPAŃSKA, ALICJA FARYSEJ, KORNELIA SZKLARCZYK, OLIWIA NOWAK.
CHŁOPCY
GRUPA MŁODSZA (KL. I-IV) : PAWEŁ DZIKOWSKI, ALAN GORZYNIK, MACIEJ KAMIŃSKI, ERRYK KILEAR.
GRUPA STARSZA (KL. V-VI) : MARCEL HERMANOWICZ, MACIEJ IWANIEC, FILIP BURY, MARCEL JUSZCZAK.
SKŁAD REPREZENTACJI GIMNAZJUM W KRZĘCINIE
DZIEWCZĘTA : JULIA WRÓBEL, DOROTA KLECZEWSKA, IGA ZADWORNA, ALEKSANDRA ŁAZIŃSKA.
CHŁOPCY : NIKODEM KRÓLIK, DOMINIK WALUSIAK, KONRAD WYSOCKI, TADEUSZ JAGODZIŃSKI.
W środę, tj.04.04.2018 r. zaplanowano spotkanie z panią Agnieszką Drabik- Dorawą- pedagogiem, doradcą zawodowym z choszczeńskiej Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Choszcznie. Zaproszenia ( poprzez dziennik elektroniczny) wystosowano do rodziców uczniów klas VII,II i III gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyły 2 MAMY.
Podczas spotkania można było dowiedzieć się, w jaki sposób wspierać wybór szkoły, zawodu. Jak rozpoznać predyspozycje i zainteresowania swoich dzieci. Bo przecież to nie jest trudne…wystarczy poświęcić dla nich chwilę czasu, nieprawda?
Szkolne Turnieje Badmintona
W miesiącu marcu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krzęcinie rozegrano Szkolne Turnieje Badmintona. Łącznie w zawodach wystartowało 46 uczniów, którzy osiągnęli następujące wyniki:
kategoria klas IV –VI
chłopcy dziewczęta
1. Jakub Ligęza 1. Zuzanna Kucharczyk
2. Artur Kolański 2. Oliwia Nowak
3. Dawid Abraś 3. Julia Majko
kategoria klas VII i Gimnazjum
chłopcy dziewczęta
1. Nikodem Królik 1. Iga Zadworna
2. Dawid Wodzyński 2. Roksana Modrzejewska
3. Bartosz Pawłowski 3. Paulina Kidula
Dnia 20.03.2018 r. w godzinach popołudniowych, w ramach podsumowania programu profilaktycznego „Klub domowych detektywów”, klasy czwarte naszej szkoły, zorganizowały Wieczór Jasia i Małgosi.
Podczas spotkania uczniowie przedstawili zgromadzonym efekty swojej dotychczasowej pracy. Udział w wieczorze wzięli najbliżsi- rodzice , opiekunowie, którzy wspólnie z dziećmi tworzyli domowe drużyny. Na początku spotkania zaprezentowano wernisaż prac promujących profilaktykę antyalkoholową. Każda z grup klasowych pokrótce przedstawiła swoje plakaty. Potem nastąpiło wręczenie podziękowań i nagród dla liderów, uczestników programu, dyrekcji, wychowawców klas IV i pedagoga. Klasa IV a przygotowała scenki tematyczne, które zostały nagrodzone wielkimi brawami. Pani pedagog podziękowała za wsparcie i dofinansowanie działań profilaktycznych prowadzonych na terenie szkoły, Pani Kazimierze Prokopiak- przewodniczącej GKRPA.
Następnie wszyscy udali się do klas, w których rodzice wykonali „ kapsułę czasu” ( forma aktywizująca). Wspólny wieczór skończył się poczęstunkiem.
Wychowawczynie klas IV: Dorota Paszkowiak, Natalia Rynkiewicz
Pedagog: Alina Apanasowicz
W dniu 19.03.2018 r. uczniowie klas VI i III gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z panią prokurator Małgorzatą Łucką (Prokuratura Rejonowa w Choszcznie) oraz policjantem sierż.szt. Jakubem Pialikiem (Oficerem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie).
Głównym tematem spotkania była przemoc- różne jej rodzaje, a w szczególności przemoc rówieśnicza ( m.in. cyberprzemoc), jej przyczyny i konsekwencje. Prowadzący opowiedzieli, na jaką pomoc mogą liczyć ofiary przemocy oraz co zrobić, gdy pojawia się w naszym życiu. Pani Prokurator poinformowała młodzież, na czym polega procedura Niebieskiej Karty.
Spotkanie w całości było przeplatane krótkimi filmami zwracającymi uwagę na powyższy problem.
Pedagog A.Apanasowicz
Choć nie wszyscy mogą w to uwierzyć, ale w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, obecni byli również recytatorzy reprezentujący gminę Krzęcin. Młodzi adepci słowa potrafili przekazać piękno poezji, a swoimi umiejętnościami interpretacyjnymi zachwycili jury. Uczniowie świetnie opanowali teksty, zadbali o właściwą dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Ich prezentacje zachwyciły autentycznością i dużą wrażliwością. Miło nam poinformować, że zasłużone WYRÓŻNIENIA otrzymali: Kornelia Okulicz - Kozaryn(filia SP Krzęcin w Granowie), Maja Tuńska i Zuzanna Kowalska (SP Krzęcin).
Gimnazjum w konkursie reprezentowała uczennica klasy II – Aleksandra Rutkowska. Ola przedstawiła jeden utwór poetycki i fragment prozy, a choć nie znalazła się w czołówce, udowodniła, że posiada sprecyzowane zainteresowania literackie. W jej prezentacji zauważyć można było dojrzałą, świadomą i przemyślaną kreację.
Konkurs z pewnością był niezwykłym przeżyciem dla młodych recytatorów. To był ich czas na scenie i, jak widać, wykorzystali każdą minutę. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów w zabawie ze słowem.
Barbara Biesiada