Statut Szkoły

Galeria zdjęć

  • Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Krzęcinie – środa 30.05.2018r.

    Dzień Dziecka  w Szkole Podstawowej w Krzęcinie                                     – środa30.05.2018r.

    Przyjazd do szkoły  wg danego na ten dzień rozkładu, tylko z godzinnym opóźnieniem. Czyli rozpoczynamy w ten dzień zabawę o 9.00. Świetlice mają  poranne dyżury od godz. 8.00 wg. planu na środę!  Przewidujemy w ten  dzień zajęcia w szkole od 9.00 do 12.30!

    Godz. 9.00 – uroczyste rozpoczęcie tego dnia na boisku szkolnym.

    9.10 - 9.40 – spotkania w klasach z wychowawcami; poczęstunek we własnym zakresie( np. śniadanie, napoje itp.)J

                   Uwaga!        klasa 1 SP – opiekun w tym dniu H. Kucharski / A. Rynkiewicz

    klasa 4 a  SP – opiekun  w tym dniu I. Jagiełło

    klasy 3 gimn.(połączone) –opiekun w tym dniu J. Staszczyk

    W tym czasie nauczyciele:  A. Apanasowicz, ks. R. Stachowiak, M. Drewicz, E. Smoderek                             ( potem dołączają do nich H. Kucharski ),pomagają   w przygotowaniu konkurencji, a potem mają dyżur na terenie szkolnym.

    O godz. 9.40. – rozpoczynamy zabawęJ. Będziemy podzieleni na dwie grupy:

    • GRUPAI:klasy 1-3 wraz z wychowawcami  i opiekunem grupy p. E. Smoderek będą mieli spotkanie z animatorem – zabawa ( mini-dyskoteka) na boisku szkolnym  ( ewentualnie dodatkowo - konkurencje sportowe -wyścigi w grupach mieszanych !!!).

     

    • GRUPA II : klasy 4-7 SP + 2-3 gimn.

    Dla  członków grupy II przewidzianych jest 10 konkurencji.  Stanowisko każdej  z nich będzie rozmieszczone  na terenie szkolnym ( 2- 3 w budynku!),  a konkurencja prowadzona przez wyznaczonego nauczyciela ( patrz plan ).   Zabawa będzie polegała na tym , aby zaliczać poszczególne konkurencje w dowolnej kolejności i zdobywać punkty !!!J. Każdy uczeń dostanie kartkę, na której wpisywane będą jego wyniki w poszczególnych konkurencjach.  Zwycięża ta osoba, która zdobędzie najwięcej punktów, przy zaliczeniu wszystkich konkurencji w swojej grupie wiekowej, czyli 4-6 SP oraz 7 SP + 2-3 gimn.                              

    Czas na zdobycie punktów, to ok. 2 godz. !!!!  Każdy kto zaliczy wszystkie konkurencje, sumuje punkty i udaje się do stanowiska sędziowskiego , oddaje kartkę  ( A. Apansowicz , H. Kucharski  )

    Zakończenie konkurencji - ok. godz. 11.30

     

    Godz. 11.45 – 12.15zajęcia z wychowawcą; poczęstunek ( kiełbaska, napój, lody ), sprzątanie klas.

    Około godz. 12.25. – uroczyste zakończenie - boisko, wręczenie nagród i dyplomów!!

    Odjazdy rozpoczną się ok. 12.40-12.45 – najpierw dla przedszkolaków i klas 1-4 SP wg planu odjazdów; drugi kurs dla klas 5-7 i gimnazjum ( uwaga!  może nie być drugiego kursu, jeżeli będą miejsca dla starszych dzieci w kursie pierwszym !) 

    Posiłek dla każdego dziecka w tym dniu: kiełbaska + sok ( na stołówce )

    klasy 1-3   SP  godz. 11.15

    klasy 4-6  SP   godz. 11.30

    klasy 7SP + 2-3 gimn.  godz. 11.45

     

    ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY I DUŻO RADOŚCI JJJ

  • VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych w Lubianie

     

    Dnia 23.05.2018r. troje uczniów reprezentowało naszą szkołę na VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych w Lubianie. Wśród nich znaleźli się: Patryk Sosnowski i Filip Okoń (uczniowie przygotowani przez Panią Natalię Rynkiewicz) oraz Wiktoria Suszek (uczennica przygotowana przez  Panią Annę Rejek).

          Filip oraz Patryk zmierzyli się z zadaniami na poziomie klas podstawowych, natomiast Wiktoria  - na poziomie gimnazjum. Miło nam poinformować, że Patryk Sosnowski z klasy VI A zajął I miejsce, a Filip Okoń z klasy VI A – II miejsce. Gratulujemy naszym uczniom  i życzymy dalszych sukcesów. smiley

    Anna Rejek

                  

  • Spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych

           Naszych gimnazjalistów z klas III  czeka podjęcie decyzji dotyczącej wyboru  szkoły, w której będą kontynuować naukęod września 2018 r. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Choszczna, przybyli do naszych przyszłych absolwentów, zaprezentować kierunki kształcenia na rok szkolny 2018/2019.

    Zespół Szkół nr 3 (27.04.2018 r.)

    Kierunki kształcenia: Szkoła Branżowa I Stopnia ( we wszystkich zawodach)

    Zespół Szkół nr 2  (9 .05.2018r.)

    Kierunki kształcenia: liceum ogólnokształcące, technikum budowlane, technikum handlowe, technikum ochrony środowiska, Branżowa Szkoła I Stopnia- zawód ślusarz i klasa wielozawodowa.

     

    Zespół Szkół nr 1 (11.05.2018 r.)

    Liceum Ogólnokształcące :  klasa matematyczno-fizyczna, klasa biologiczno-chemiczna,

    klasa służb mundurowych, klasa ogólna,klasa matematyczno-fizyczna

    Technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk,

    technik logistyk, technik pojazdów samochodowych

    Branżowa Szkoła I Stopnia: zawód: kucharz

     

    Przypominam, że można już składać podania do wybranej szkołyJ

    Alina Apanasowicz

  • XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej


    Dnia 15.05.2018r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w XVI Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Suliszewie. Podczas spotkania dziewczęta stoczyły muzyczny pojedynek językowy z przedstawicielami szkół powiatu choszczeńskiego. Zwyciężczyniami konkursu w kategorii zespołów stały się Anita Szydełko oraz Amelia Tułaza z klasy VB, które zajęły I miejsce. Maja Tuńska z kl. IV B prezentując utwór w kategorii solistów klas I-IV stanęła na III stopniu podium. Julia Jekiełek z kl. VII B zajęła IV miejsce w kategorii solistów klas V-VII.
    Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczycielkę j.angielskiego - p. Natalię Rynkiewicz.
    Gratulujemy ogromnego sukcesu!!! 🙂

  • Apel z okazji świąt majowych

     

    Święto Pracy, Święto Flagi Państwowej oraz Święto Konstytucji 3 maja to święta majowe. W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym apelu z okazji właśnie świąt majowych. Spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej.  Całość poprowadziła Aleksandra Rutkowska i Paulina Abraś, uczennice klasy 2 gimnazjum, natomiast opiekunami apelu była Pani Barbara Tuka i Pani Justyna Staszczyk. W montażu poetyckim wystąpiły dzieci klas I – VII szkoły podstawowej. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowała między innymi najmłodsza recytatorka Ola Zięba. Recytacjom towarzyszyła okolicznościowa piosenka w wykonaniu Zuzanny Kowalczyk i  Julii Jekiełek.

    Dekoracje tworzyły kolory polskiej flagi i błękit. Część artystyczna z pewnością była ciekawa. Zgromadzeni uczniowie słuchali w skupieniu i zadumie. Apel trwał niespełna godzinę. Uważamy, że podobne spotkania są potrzebne, ponieważ w ten sposób uczymy się historii, a to z pewnością jest przyjemniejsze niż nauka przedmiotu w ławkach.

    Wypracowane na zajęciach projektowych,

    kl. II gimnazjum

  • PIŁKARZE NOŻNI CZWARTĄ DRUŻYNĄ W POWIECIE

    W środę 9 maja w Choszcznie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Choszczeńskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Bardzo dobrze spisali się chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową w Krzęcinie, którzy odnosząc trzy zwycięstwa i zaliczając dwie porażki zajęli ostatecznie czwarte miejsce.

    Skład zespołu: Krzysztof Cepak, Filip Kolański, Dawid Abraś, Jakub Ligęza, Filip Bury, Marcel Juszczak, Kacper Ligęza, Artur Kolański, Marcel Hermanowicz, Szymon Goławski.

    SP RECZ : SP KRZĘCIN 4:1

    SP KRZĘCIN : SP 1 CHOSZCZNO 3:2

    SP 3 CHOSZCZNO : SP KRZĘCIN 5:0

    SP LUBIANA : SP KRZĘCIN 0:1

    SP BIERZWNIK : SP KRZĘCIN 1:6

    TABELA:

    1. SP 3 CHOSZCZNO

    2. SP LUBIANA

    3. SP RECZ

    4. SP KRZĘCIN

    5. SP BIERZWNIK

    6. SP 1 CHOSZCZNO

     

  • Konkurs ZBS rozstrzygnięty!

    W marcu tego roku Zarząd Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Bank – tu się oszczędza”. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas od I – VII, członków SKO. Zgłosiły się szkoły z Krzęcina, Granowa, Sławęcina i SP nr 3 w Choszcznie.Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzcy będą uhonorowani nagrodami rzeczowymi, w tym za I miejsce uczniowie otrzymają rower turystyczny.

    Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii klas IV – VII zdobyła Zuzanna Kucharczyk. II miejsce w tejże kategorii przypadło Weronice Ubych, natomiast z miejsca III w kategorii klas 0 - III cieszyć się może Oskar Ciesiołkiewicz.

    Nagrody zostaną wręczone podczas Gali Jubileuszu 70 – lecia Banku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

    Ostateczne wyniki:
    Kategoria klas 0 do III:
    I miejsce przyznano pracy Niny Małeckiej – SP w Sławęcinie,
    II miejsce przyznano pracy Laury Sokołowskiej – SP nr 3 w Choszcznie,
    III miejsce przyznano pracy Oskara Ciesiołkiewicz – SP w Krzęcinie,

    Kategoria klas IV do VII:
    I miejsce przyznano pracy Zuzanny Kucharczyk – SP w Krzęcinie,
    II miejsce przyznano pracy Weroniki Ubych – SP w Krzęcinie,
    III miejsce przyznano pracy Małgorzaty Strzelczyk – SP w Sławęcinie.

    Barbara Biesiada, opiekun SKO

  • Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

          W poniedziałek tj.30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole już po raz czwarty  został zorganizowany marsz ulicami Krzęcina, który miał na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci.  Oprócz społeczności szkolnej, w inicjatywie wzięli udział: przewodnicząca GKRPA p. Kazimiera Prokopiak, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespół Interdyscyplinarny- przewodnicząca p. Edyta Angerman, przewodniczący Komisji Oświaty p. Andrzej Ogonowski, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, krzęcińscy policjanci oraz OSP .

         Tuż przed przemarszem zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne, które zostały zorganizowane w 2 grupach wiekowych: dla klas I-III „ Moja rodzina w kolorowych barwach” oraz dla klas IV-VII „ Moje chwile z rodziną”. Wystawa prac konkursowych na korytarzu szkolnym.

    Oto wyróżnione prace:

    Klasy I-III

    Sebastian Borkowski, Amelia Jagieło, Zosia Maciejewska, Natalia Zakrzewska, Amelia Lubińska, Maja Banasiak

    Grupa IV-VII

    Wyróżnienia: klasa IV B, V B, VII B

          Dla przypomnienia: po raz pierwszy Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci zorganizowała w USA w 1998 r. amerykańska organizacja EPOCH (End Physical Punishment of Children), a jej celem było przekonanie rodziców i opiekunów, żeby zrezygnowali ze stosowania kar cielesnych wobec swoich podopiecznych. W Polsce Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci jest obchodzony od 2003 r.

    Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie;)

                                                                                              Alina Apanasowicz pedagog

  • Spotkanie dla rodziców grup przedszkolnych

     

        W dniu 26 kwietnia 2018 r. nasze przedszkole odwiedziła pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Choszczna , Pani Jolanta Ukleja.

    Spotkanie zorganizowano dla rodziców grupy 3 latków-  była to kontynuacja spotkania pod hasłem „ Wiek koziołka” ( luty 2018 r.). – mowa była o adaptacji, nagrodach i karach w wychowaniu, omówiono problemy dziecka w wieku przedszkolnym.

    Drugie spotkanie, dla rodziców grupy „ Żabek”, dotyczyło dojrzałości szkolnej- czyli o czynnikach pomagających ustalić, czy dziecko jest gotowe do pójścia do szkoły. Pani pedagog podpowiadała, w jaki sposób rodzice mogą wspierać rozwój dziecka, jak pracować i mobilizować dziecko do nauki.

    Alina Apanasowicz

  • DRUGIE MIEJSCE DZIEWCZĄT W POWIATOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

     

    W piątek 27 kwietnia na krzęcińskim orliku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięło sześć drużyn (Gimnazjum z Krzęcina, Gimnazjum z Lubiany, Gimnazjum z Choszczna, Gimnazjum z Pełczyc, Gimnazjum z Recza oraz Szkoła Podstawowa z Korytowa), które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Awans do turnieju regionalnego wywalczyć mogła tylko pierwsza drużyna.

    Bardzo udanie zaprezentowały się uczennice krzęcińskiej szkoły, które pewnie wygrały najpierw swoją grupę, a następnie po bardzo zaciętym półfinałowym spotkaniu pokonały rówieśniczki z Lubiany. W finale nie do ogrania okazały się uczennice z Recza i tym samym to one reprezentować będą nasz powiat na zawodach regionalnych.

    Klasyfikacja końcowa:

    1. Gimnazjum Recz

    2. Gimnazjum Krzęcin

    3. Gimnazjum Lubiana

    4. Gimnazjum Choszczno

    5. Szkoła Podstawowa Korytowo

    6. Gimnazjum Pełczyce

  • SPOTKANIA TRZECIOKLASISTÓW

     

    We wtorek, tj.24.04.2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w „ Dniach Otwartych” w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie. W nowym roku szkoła proponuje następujące kierunki kształcenia: Liceum Ogólnokształcące,  Technikum  Budowlane, Technikum Ochrony Środowiska, Technikum Handlowe,    a także klasy wielozawodowe w Szkole Branżowej I stopnia.  

         W oprowadzaniu po placówce towarzyszyli im obecni uczniowie, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w szkole, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach na licznych kołach zainteresowań. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania nauczycieli  a przede wszystkim z atmosferą panująca w szkole.

    W ten sam dzień , odwiedzili nas reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr z Barlinka. W interesujący  sposób opowiedzieli nam o swojej szkole. W roku szkolnym 2018/2019 młodzież będzie mogła podjąć naukę w : Liceum Ogólnokształcącym, Technikum ( mechanik, technik pojazdów samochodowych, informatyk, ekonomista, hotelarz), oraz w Szkole Branżowej I stopnia.

    Przedstawicielka ZS nr 1 w Barlinku wręcza ulotki dotyczące szkoły.

    Fot.A.Apanasowicz

    Naszych Trzecioklasistów czeka trudny wybór…

    Pedagog A. Apanasowicz

  • ,,Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń”

    Od 19 lutego tego roku zostały wprowadzone zajęcia dodatkowe zwane godzinami projektowymi. Projekt nosi nazwę ,,Nowoczesna Szkoła – kompetentny Uczeń”.

    Realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020. Możemy korzystać z zajęć wyrównawczych i rozwijających dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego.

    By było nam łatwiej i ciekawiej zdobywać potrzebne umiejętności, otrzymaliśmy nowoczesne pomoce naukowe. Podczas godzin z historii wykorzystujemy tablicę multimedialną i odpowiednie do niej programy multimedialne. Pracownia matematyczna została wyposażona między innymi w modele i szkielety brył, plansze, domino matematyczne. W sali pojawiła się już tablica interaktywna,  zainstalowano projektor. W ramach zajęć wyrównawczych z języka polskiego szkoła otrzymała supernowoczesny ekran rozsuwany do rzutnika. Również dobrze został potraktowany gabinet przyrodniczy. Teraz na ławkach mamy lupy, lornetki, kompasy i mikroskopy.

    Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nabór na zajęcia rozwijające. Aż dziesięciu uczniów uczęszcza na dwugodzinne warsztaty dziennikarskie. Gabinet doposażono w dziesięć laptopów, rozsuwany ekran i projektor  oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner i faks). Uczniowie zainteresowani konkretnym przedmiotem, na przykład geografią, mają do dyspozycji globusy elektroniczne, super atlasy, mapy, układ słoneczny, puzzle i aparat fotograficzny. Na chemii i fizyce znalazły się nareszcie pomoce do doświadczeń z hydrostatyki, magnetyzmu, wszelkie pomoce związane z elektrycznością, a więc: przewody, żarówki, baterie. Spokojnie można przeprowadzić doświadczenia z obwodem prądu. Na zajęciach z programowania korzystamy oczywiście z nowych laptopów i tabletów. Sala języka angielskiego posiada teraz sprzęt audiowizualny, językowe centrum multimedialne, dydaktyczne gry planszowe i słowniki.

    Nie sposób wymienić wszystkich drobnych pomocy, które otrzymaliśmy, ale wśród nich są między innymi przybory matematyczne, odczynniki chemiczne itd. Łącznie szkoła otrzymała 26 laptopów dla uczniów i 36 tabletów, 6 tablic interaktywnych, 8 projektorów, 8 ekranów, w tym 2 elektryczne i 2 urządzenia wielofunkcyjne jak również 9 laptopów dla nauczycieli. Aby zajęcia różniły się od tych klasowych, obiecano nam, że będziemy brać udział w wycieczkach np. przyrodniczych, historycznych i dziennikarskich. Niektóre spotkania odbywają się w plenerze np. warsztaty fotograficzne. Tymczasem mamy zaplanowany wyjazd do drukarni, studia telewizyjnego oraz nadleśnictwa.

     

     Co mówią uczniowie o projekcie?

    - Zajęcia są ciekawe i pomagają zrozumieć tematy trudne. Jest nas mniej niż na lekcjach, nauczyciel ma więc dla nas więcej czasu.

    - Zajęcia pomagają nam rozwijać nasze umiejętności.

    - Lubię chodzić na zajęcia projektowe, bo nikt tutaj ocen nie wystawia. Nie ma sprawdzianów. Razem z nauczycielem wybieramy tematy, które nas interesują najbardziej.

    - Jestem zadowolona, że biorę udział w tym projekcie. Mam większą szansę, aby rozwijać własne zainteresowania, a ci, którym nauka sprawia trudności, utrwalają zdobytą już wiedzę.

    - Uczymy się bawiąc. Czasami nasze odpowiedzi w nas samych powodują śmiech. Pani częstuje ciepłą herbatą. W małej grupie lepiej można się nauczyć.

    - Minusem jest to, że nie ma płynnego połączenia z Internetem, chociaż do końca marca mają nam założyć WI - FI.

    - Dostajemy dobre obiady, ale późne godziny zajęć, zwłaszcza te na 8 i 9 lekcji, są męczące dla uczniów i nauczycieli.

     

    Zdaniem nauczycieli:

    - Realizacja projektu wpływa korzystnie na rozwój dzieci i młodzieży. Formy i metody pracy na zajęciach cieszą się powodzeniem, ponieważ aktywizują uczniów w procesie dydaktycznym.

    - Uczniowie zostali wyposażeni w pomoce naukowe, tym samym również szkoła. Dzięki temu zajęcia są bardziej atrakcyjne dla ucznia.

    - Uczniowie chętnie przychodzą na zajęcia. Mają zapewniony obiad i dojazd. Jeśli wcześniej kończą zajęcia, czas wolny spędzają w świetlicy.

    - Uczestnicy projektu chętnie biorą udział w zajęciach, chociaż często są już zmęczeni, zwłaszcza na 9 lekcji.

    - Projekt dopiero ruszył. Cieszy to, że szkoła pozyskała dużo potrzebnego sprzętu, pomocy dydaktycznych, a uczniowie korzystają z ciekawych zajęć, które rozwijają lub wspomagają ich zdolności.

    - Na zajęciach mamy sześcioosobowe grupy uczniów, to dobrze. Z drugiej strony nie wszyscy  mogą korzystać z projektu.

     

    Na podstawie obserwacji własnych, rozmów z nauczycielami i uczniami – Zespół dziennikarski

  • ” Policjant który mi pomógł” konkurs

                                                           

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie ogłasza konkurs pod hasłem:

     Policjant który mi pomógł”

    Celem konkursu jest:

    - podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
    - wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
    - zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze;
    - promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

    Zgłoszenia można składać do dn.31. 05.2018 r. Wszelkie informacje znajdują się na stronie : www.polcjant.niebieskalinia.pl.

    Informacje o konkursie przekazuję na prośbę  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

    pedagog

  • MARCEL JUSZCZAK WICEMISTRZEM POWIATU!

     

    We wtorek 11 kwietnia w Choszcznie odbyły się Drużynowe Powiatowe Biegi Przełajowe
    w ramach Igrzysk Dzieci i Gimnazjady. Najlepiej z uczniów Szkoły Podstawowej w Krzęcinie spisał się Marcel Juszczak, który w biegu chłopców kl. V –VI finiszował na drugim miejscu. W kategorii kl. VII i szkół gimnazjalnych Julia Wróbel zajęła 3 miejsce.

    Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:

    Chłopcy                                                                

    1. SP 3 Choszczno
    2. SP 1 Choszczno
    3. SP Drawno
    4. SP Krzęcin
    5. SP Suliszewo

    Dziewczęta

    1. SP Drawno
    2. SP 3 Choszczno
    3. SP Suliszewo
    4. SP 1 Choszczno
    5. SP Krzęcin

    Klasyfikacja drużynowa kl. VII i Gimnazjum:

    Chłopcy

    1. Gimnazjum Choszczno
    2. Gimnazjum Drawno
    3. Gimnazjum Krzęcin

    Dziewczęta

    1. Gimnazjum Choszczno
    2. Gimnazjum Krzęcin
    3. Gimnazjum Drawno

     

    SKŁAD REPREZENTACJI SZKOŁY POSTAWOWEJ W KRZĘCINIE

    DZIEWCZĘTA

    GRUPA MŁODSZA (KL. I-IV) : NIKOLA NOWAK, AMELIA JUSZCZAK, KINGA NOWAK, MARCELINA OWSIANIK

    GRUPA STARSZA (KL. V-VI) : ALEKSANDRA SZCZEPAŃSKA, ALICJA FARYSEJ, KORNELIA SZKLARCZYK, OLIWIA NOWAK.

    CHŁOPCY

    GRUPA MŁODSZA (KL. I-IV) : PAWEŁ DZIKOWSKI, ALAN GORZYNIK, MACIEJ KAMIŃSKI, ERRYK KILEAR.

    GRUPA STARSZA (KL. V-VI) : MARCEL HERMANOWICZ, MACIEJ IWANIEC, FILIP BURY, MARCEL JUSZCZAK.

     

    SKŁAD REPREZENTACJI GIMNAZJUM W KRZĘCINIE

    DZIEWCZĘTA : JULIA WRÓBEL, DOROTA KLECZEWSKA, IGA ZADWORNA, ALEKSANDRA ŁAZIŃSKA.

    CHŁOPCY : NIKODEM KRÓLIK, DOMINIK WALUSIAK, KONRAD WYSOCKI, TADEUSZ JAGODZIŃSKI.

  • Spotkanie z doradcą zawodowym dla rodziców

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    W środę, tj.04.04.2018 r. zaplanowano spotkanie z panią Agnieszką Drabik- Dorawą- pedagogiem, doradcą zawodowym z choszczeńskiej Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Choszcznie.  Zaproszenia ( poprzez dziennik elektroniczny) wystosowano do rodziców uczniów klas VII,II i III gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyły 2 MAMY.

       Podczas spotkania można było dowiedzieć się, w jaki sposób wspierać wybór szkoły, zawodu. Jak rozpoznać predyspozycje i zainteresowania swoich dzieci. Bo przecież to nie jest trudne…wystarczy poświęcić dla nich chwilę czasu, nieprawda? 

  • Szkolne Turnieje Badmintona

    W miesiącu marcu w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej w Krzęcinie rozegrano Szkolne Turnieje Badmintona. Łącznie w zawodach wystartowało 46 uczniów, którzy osiągnęli następujące wyniki:

    kategoria klas IV –VI

                                    chłopcy                                                               dziewczęta

         

    1. Jakub Ligęza                                                       1. Zuzanna Kucharczyk

    2. Artur Kolański                                                      2. Oliwia Nowak

    3. Dawid Abraś                                                         3. Julia Majko

     

    kategoria klas VII i Gimnazjum

                                 chłopcy                                                         dziewczęta

       

    1. Nikodem Królik                                                 1. Iga Zadworna

    2. Dawid Wodzyński                                               2. Roksana Modrzejewska

    3. Bartosz Pawłowski                                              3. Paulina Kidula

  • Wieczór Jasia i Małgosi

     

         Dnia 20.03.2018 r. w godzinach popołudniowych, w ramach podsumowania programu profilaktycznego „Klub domowych detektywów”, klasy czwarte naszej szkoły, zorganizowały Wieczór Jasia i Małgosi.

         Podczas spotkania uczniowie przedstawili zgromadzonym efekty swojej dotychczasowej pracy. Udział w wieczorze wzięli najbliżsi- rodzice , opiekunowie, którzy wspólnie z dziećmi tworzyli domowe drużyny. Na początku spotkania zaprezentowano wernisaż prac promujących profilaktykę antyalkoholową. Każda z grup klasowych pokrótce przedstawiła swoje plakaty. Potem nastąpiło wręczenie podziękowań i nagród dla liderów, uczestników programu, dyrekcji, wychowawców klas IV i pedagoga. Klasa IV a przygotowała scenki tematyczne, które zostały nagrodzone wielkimi brawami. Pani pedagog podziękowała za wsparcie i dofinansowanie działań profilaktycznych prowadzonych na terenie szkoły, Pani Kazimierze Prokopiak- przewodniczącej GKRPA.

          Następnie wszyscy udali się do klas, w których rodzice wykonali „ kapsułę czasu” ( forma aktywizująca). Wspólny wieczór skończył się poczęstunkiem.

                                            Wychowawczynie klas IV: Dorota Paszkowiak, Natalia Rynkiewicz

                                                                                        Pedagog: Alina Apanasowicz

  • Spotkanie z prawem- ciąg dalszy….

      

               W dniu 19.03.2018 r. uczniowie klas VI i III gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z panią prokurator Małgorzatą Łucką (Prokuratura Rejonowa w Choszcznie) oraz policjantem sierż.szt. Jakubem Pialikiem (Oficerem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie).

            Głównym tematem spotkania była przemoc- różne jej rodzaje, a w szczególności przemoc rówieśnicza ( m.in. cyberprzemoc), jej przyczyny i konsekwencje. Prowadzący opowiedzieli, na jaką pomoc mogą liczyć ofiary przemocy oraz co zrobić, gdy pojawia się w naszym życiu. Pani Prokurator poinformowała młodzież, na czym polega procedura Niebieskiej Karty.

      Spotkanie w całości było przeplatane krótkimi filmami zwracającymi uwagę na powyższy problem.

    Pedagog A.Apanasowicz

  • PIĘKNIE RECYTOWALI

         

    Choć nie wszyscy mogą w to uwierzyć, ale w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 63. Ogólnopolskiego Konkursu  Recytatorskiego, obecni byli również recytatorzy reprezentujący gminę Krzęcin. Młodzi adepci słowa potrafili przekazać piękno poezji, a swoimi umiejętnościami interpretacyjnymi zachwycili jury. Uczniowie świetnie opanowali teksty, zadbali o właściwą dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Ich prezentacje zachwyciły autentycznością i dużą wrażliwością. Miło nam poinformować, że zasłużone WYRÓŻNIENIA otrzymali: Kornelia Okulicz - Kozaryn(filia SP Krzęcin w Granowie), Maja Tuńska i Zuzanna Kowalska (SP Krzęcin).

    Gimnazjum w konkursie reprezentowała uczennica klasy II – Aleksandra Rutkowska. Ola przedstawiła jeden utwór poetycki i fragment prozy, a choć nie znalazła się w czołówce,  udowodniła, że posiada sprecyzowane zainteresowania literackie. W jej prezentacji zauważyć można było dojrzałą, świadomą i przemyślaną kreację.

    Konkurs z pewnością był niezwykłym przeżyciem dla młodych recytatorów. To był ich czas na scenie i, jak widać, wykorzystali każdą minutę. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów w zabawie ze słowem.

     

     

    Barbara Biesiada

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
    ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
  • godziny pracy sekretariatu od 7 30 do 15 30
    przyjmowanie interesantów od 8 00 do 15 00

    sekretariat tel.95-765-51-48

    fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć