Statut Szkoły

Galeria zdjęć

 • ,,PODPASKI DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNKI”

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,, Podpaski w szkole dla każdej dziewczynki”, prowadzony przez 

  KULCZYK FUNDATION I firmę ROSSMANN.

  Otrzymaliśmy  podpaski i  materiały dydaktyczne.

  Zostały zamontowane w toaletach pojemniki na podpaski.

  Zostały przeprowadzone lekcje w powyższym temacie.

   

                                                                    Iwona Jagiełło

 • Dzień Kobiet w klasach 1-3.

  „Marzec, marzec pięknie się wystroił, w kole, w kole między dziećmi stoi.

  I gromadę uśmiechniętą pyta, jakie dzisiaj święto?

  Zapamiętaj sobie dzisiaj jest Dzień Kobiet.”

  W piątkowe przedpołudnie chłopcy z klasy 1A zaprezentowali krótkie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet.  Podczas swojego występu pokazali, jak ważne są dla nich kobiety. Na koniec wręczyli drobne upominki swoim koleżankom z klas 1-3 oraz paniom.

 • #KsiążkaChroni

  #KsiążkaChroni Biblioteka

  Szkolna w Krzęcinie otrzymała w darze od Fundacji Powszechnego Czytania pakiet bezpłatnych książek w języku angielskim i w języku ukraińskim. Książki dostarczyło Wydawnictwo Nowa Era. Bardzo dziękujemy za otrzymany dar Fundacji i organizacjom współpracującym w imieniu swoim i naszych czytelników. E.S

 • Dziewczyna na 102

   

       Ala Hawrylewicz jest moją klasową koleżanką. Ale nie tylko. Razem spotykaliśmy się wcześniej na treningach piłkarskich w krzęcińskim klubie Klon Krzęcin pod okiem Pana Tomka Walusiaka. Ja gram tu nadal, ale Alicja przeszła do klubu Gavia Choszczno. Skierował ją tam Pan Tomek, a po przejściu testów koleżanka zakwalifikowała się do Choszczna.

       Jest dzisiaj szczęśliwa i spełnia swoje marzenie. Gra w drużynie chłopięcej i nie ma z tym żadnego problemu. Nikt jej nie dokucza, sama Ala ma otwarte kontakty z chłopakami. Nie zabierają jej piłki na boisku, ponieważ na turniejach dziewczyna strzela dużo goli. Alicja najbardziej wspomina
  mecz w Poznaniu, bo tam strzeliła bardzo ciekawe gole.

       Dlaczego warto pisać o mojej koleżance? Ala uprawia przecież sport chłopięcy, a to zdarza się bardzo rzadko. Dodatkowo jest narażona na dowcipy z tego powodu, ale jej to nie przeszkadza. Ala nie zaniedbuje nauki, dlatego Rodzice chętnie wożą ją do Choszczna na treningi. Nie jest to łatwe dla nich, ponieważ dziewczyna ma treningi 4 razy w tygodniu. Dodatkowo każdy weekend gra albo mecze albo turnieje. Do tego dochodzą również zaplanowane obozy organizowane przez Gavię Choszczno.

       Zdaniem klasowych kolegów i koleżanek na Alicji można polegać, ponieważ jest bardzo miła i chętnie pomaga innym. Sama Ala mówi, że chce i będzie dążyć do tego, aby piłka nożna była stale obecna w jej życiu. Jak będzie? To los pokaże. Tymczasem wspólnie z Rodzicami Ala myśli o szkole sportowej.


  Jan Gorzynik, klasa IV

 • UWAGA!!! Rodzice dzieci już uczęszczających, jak i kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie oraz do klasy I


  Rodzice dzieci już uczęszczających, jak i kandydatów ubiegających się o przyjęcie
   do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie oraz do klasy I proszeni są o składanie deklaracji i wniosków, które dostępne są w sekretariacie szkoły, u wychowawców grup oraz na stronie internetowej szkoły (www.zs.krzecin.pl) w następujących terminach:

  • DEKLARACJE O KONTUNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
    od dnia 24.01.2023 r. do 10.02.2023 r.
  • WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
    od dnia 13.02.2023 r. do 24.03.2023 r.
  • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KLASY I
   od dnia 13.02.2023 r. do 24.03.2023 r.

  Dokumenty te należy składać tylko w sekretariacie szkoły
   lub wysłać na e-maila szkoły:
  szkola@krzecin.pl

  Z poważaniem

  Dyrektor Szkoły

  Artur Szulc

  Rekrutacja_23-24_przedszkole.docx

  DEKLARACJA_O_KONTYNUACJU_WYCHOWANIA_PRZEDSZKOLNEGO_LUB_OBOWIaZKU_PRZEDSZKOLNEGO_(1).docx

  Oswiadczenie_woli_-_przedszkole.docx

  WNIOSEK_PRZEDSZKOLE.docx

  Rekrutacja_23-24_kl.I.docx

  OSWIADCZENIE_-kl_I.docx

  Klasa_I_-_formularz.docx

 • Zarządzenie Nr 9/2023 WÓJTA GMINY KRZĘCIN z dnia 23 stycznia 2023 r.

  Zarządzenie Nr 9/2023 WÓJTA GMINY KRZĘCIN z dnia 23 stycznia 2023 r.
  w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do oddziałów przedszkolnych i do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka

  Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom wszystkiego najlepszego życzą uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.

 • "5 porcji zdrowia"

  Jak ważne w naszym odżywianiu są warzywa i owoce dowiedzieli się uczniowie klasy 2a realizując program "5 porcji zdrowia". W ramach zajęć teoretyczych uczniowie oglądali prezentację multimedialną i rozwiązywali ciekawe zadania. Na zajęciach praktycznych w szkolnym Laboratorium Przyszłości, przyrządzili pyszne i zdrowe owocowe szaszłyki oraz sałatki, a także wyciskali owocowe soki.

                                                         A.R. i  A.I. 

 • Andrzejki szkolne klas młodszych

 • DOWOZY UCZNIÓW - w czasie zamknięcia przejazdu kolojowego w Słonicach

  W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Słonicach, informujemy że w dniach 15.11.2022 r.-21.11.2022 r. zmianie uległ rozkład dowożenia uczniów do szkoły.

  W DNIACH OD 15.11.2022 R. DO 21.11.2022 R.

  UWAGA !!! ROZKŁAD MOŻE ULEC ZMIANIE.

 • #Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

   

  Nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej 27 października 2022 r.
  w ramach : 
  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
  oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

  Celem akcji była :

  promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

  pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe

  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

   Po wcześniejszych przygotowaniach, rozpoczęto bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W akcji wzięła udział cała społeczność szkoły oraz przedszkola. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. W akcji wzięły udział wszystkie klasy wraz ze swoimi nauczycielami. Najmłodszym uczniom (nie umiejącym samodzielnie czytać) głośno czytali wychowawcy. Czytano więc w klasach, na korytarzu, czytano w świetlicy szkolnej i oczywiście w bibliotece.

  CZYTALIŚMY WSZĘDZIE!

  Koordynatorem akcji była Ewa Smoderek

 • Spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską

  W cudownym nastroju upłynął szkolny poranek uczniom klas młodszych i przedszkolakom za sprawą spotkania autorskiego z Panią Renatą Piątkowską

  Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pani Ewy Smoderek, bibliotekarza Biblioteki Publicznej w Krzęcinie

 • Życzenia

 • Jak wspierać zdrowie psychiczne naszych dzieci

 • Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych w świetlicy szkolnej

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  7 października 2022 r. w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to  akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Zachęca  ona do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

   „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była  podczas krótkich egzaminów, a  rolę egzaminatorów pełnili  uczniowie, którzy doskonale liczą w pamięci. Stworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni  w losy sprawdzali stopień opanowania tabliczki mnożenia  wśród  rówieśników  oraz dorosłych. Najwięcej emocji   wywołały egzaminy przeprowadzone wśród mieszkańców Krzęcina oraz pracowników różnych instytucji. Maja Nowak, Natalia Zakrzewska, Zosia Maciejewska i Alicja Wysocka, pod opieką  p. Marty Przybylak, zachęciły  dorosłych do wspólnej – tabliczkowej- zabawy.

  Marta Przybylak.

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

  Już niedługo do przedszkolaków trafią nowe książki, zakupione w ramach drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-25

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29 września po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.  W tym roku nauczyciele wspólnie z uczniami klas drugich, czytali opowiadania "Ciekawe co będzie jutro?" autorstwa Renaty Piątkowskiej.                                                                                                                                            A.R.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece Szkolnej w Krzęcinie

 • Wizyta

  We wtorek uczniów klas 1 odwiedzili policjanci z posterunku w Krzęcinie.  Opowiadali o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drodze oraz jak zachowywać się bezpiecznie w szkole i poza nią. Nie obyło się bez dociekliwych pytań o zawód policjanta.  Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski. Bardzo dziękujemy

  A.Apanasowicz 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
  ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
 • sekretariat 95-765-51-48

  fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć