Statut Szkoły i ZWSO

Galeria zdjęć

 • Dzień Zdrowego Jedzenia

  Ten dzień obchodzimy 8 listopada 2021. Celem święta jest promowanie wśród najmłodszych i osób dorosłych zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety. Liczba dzieci cierpiących na nadwagę w Europie zwiększa się każdego roku. Nadwaga to choroba naszych czasów, która przyczynia się do problemów ze zdrowiem (cukrzyca, schorzenia wątroby, choroby serca, rak, nadciśnienie, udar mózgu oraz depresja). Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie to przede wszystkim profilaktyka chorób, a także inwestycja w prawidłowy rozwój układu odpornościowego. Dlatego też, uczniowie klas I-III na zajęciach świetlicowych wysłuchali pogadanki na temat zdrowego jedzenia, a przeprowadziła ją Pani Ewa Smoderek. Natomiast świetliczaki wykonały piękne prace plastyczne pt. „ Kosz pełen zdrowia”.

 • HAPPENING "SZKOŁA DO HYMNU"

 • TELEFON ZAUFANIA

  Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

  Nowe książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ;)

 • Konkurs plastyczny „Dyniowy zawrót głowy”

 • #SZKOŁA PAMIĘTA

 • Lekcja matematyki może być doskonałą zabawą!

  O tym przekonali się uczniowie klasy czwartej, którzy wykonywali  planszowe gry matematyczne, a następnie je testowali. W grach znalazły się różne zadania i łamigłówki związane z liczbami naturalnymi.

  Marta Przybylak

 • #Przerwa na czytanie

  Nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Przerwa na czytanie" - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. W związku z tym dzisiaj, tj. 26 października na wszystkich przerwach śródlekcyjnych biliśmy rekord w czytaniu. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przynieśli własne książki i czytaliśmy je na korytarzach szkolnych

  Razem mieliśmy moc

  Organizatorzy:

  Ewa Smoderek

  Olga Taratajcio

 • Charytatywny Koncert Serduchowy dla Artura Janika!!!!

  Zapraszamy w najbliższy piątek (29.10.2021 r., godz. 18:00), do Wiejskiego Domu Kultury w Chłopowie na Charytatywny Koncert Serduchowy dla Artura Janika!!!! Ojca samotnie wychowującego dwójkę dzieci!!!

  Zaśpiewa  Feeria!!!! Będzie pyszne ciacho!!!! I przepychota chlebek do wylicytowania! (i nie tylko).

  Mamy bardzo mało czasu na zebranie niezbędnych środków na operację dla Artura, musi się udać!!! Najważniejsze, że jest nadzieja! Dr n. med. Witold Libionka, znany w naszym kraju neurochirurg daje 90% szans na wyzdrowienie!

  Informacja z fb

 • Dobrze jest mieć takiego hojnego sąsiada

  Pani Prezes Firmy 2x3, Anna Kuzynin, przekazała naszej szkole ponad 30 tablic różnego typu.

  Dzięki temu możemy w atrakcyjny sposób wyeksponować prace uczniów, gazetki szkolne, wyposażyć klasy w tablicę do pisania.

  Dziękujemy

  Szczególne wyrazy uznania dla Pana Daniela Necy - Zastępcy Dyrektora Produkcji firmy 2x3 SA, który bezpośrednio współpracował w tej sprawie z Panią Magdaleną Czarnecką, Inspektorem ds. Oświaty.

  O. T.

   

 • Cyfrowa Gmina

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Noc Bibliotek

  Nowa galeria Noc Bibliotek została dodana do albumu fotograficznego

 • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  1 października 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy  XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Jest to  akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Zachęca  ona do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

  „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była  podczas krótkich egzaminów, a  rolę egzaminatorów pełnili  uczniowie.Zaopatrzeni  w losy sprawdzali stopień opanowania tabliczki mnożenia  wśród  rówieśników. Po przeprowadzonych egzaminach uczniowie pracowali w grupach, rozwiązując łamigłówki matematyczne.

  Dziękujemy  wszystkim, którzy poświęcili swój czas na zorganizowanie tego święta  oraz tym, którzy  wzięli udział we wspólnej zabawie.

  Koordynator lokalny- Marta  Przybylak

 • ankieta

  https://www.webankieta.pl/ankieta/665842/gmina-krzecin-uczniowie-2021.html

 • XXI DZIEŃ PAPIESKI

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW w Szkole Podstawowej w Krzęcinie

  W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który ma swoje święto 26 wrzenia. Celem tych obchodów było uświadomienie uczniom jak ważną rolę w  życiu każdego człowieka odgrywa znajomość  zarówno języków obcych jak i właściwa znajomość języka ojczystego.

  W święto to zaangażowali się szczególnie nauczyciele świetlicy z Panią Justyną Staszczyk na czele. Pod jej czujnym okiem uczniowie przygotowali piękne plakaty oraz karteczki ze słownictwem w różnych językach. Piękny plakat przygotowała też klasa siódma wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Matuszak. 

  Ciekawą lekcję języka polskiego, pełną zabaw z ortografią, mieli też uczniowie Pani Olgi Taratajcio, z kolei na lekcjach języka angielskiego słuchaliśmy znanych przebojów w kilku lub kilkunastu językach. Najbardziej podobała się piosenka z „Krainy Lodu”  - „Mam tę moc” w 25-u językach! 

                 Ze swej strony, do zabaw i gier językowych zachęcamy na co dzień, nie tylko od święta.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         AAnna Rejek

 • Dzień Głośnego Czytania

  W klasach 1-3 SP w Krzęcinie po raz drugi odbył się Dzień Głośnego Czytania, który obchodzimy 29 września. Opowiadania głośno czytały najmłodszym uczniom panie odpowiedzialne za projekt czyli: Alicja Rynkiewicz, Anna Idziak, Ewa Smoderek oraz wychowawczynie i p. Dyrektor.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego w SP w Krzęcinie

  Wyniki wyborów do SU

  W skład prezydium Samorządu Uczniowskiego weszły trzy osoby o największej liczbie głosów, a są to:

  Zuzanna Kowalska - kl. VIII a

  Zuzanna Kowalczyk - kl. VIII a

  Amelia Juszczak - kl. VIII a

  Opiekunem SU jest Pani Małgorzata Matuszak.

  Samorządowi w nowym składzie serdecznie gratulujemy!

 • Modele DNA - 3D i płaskie w wykonaniu uczniów klasy 8 B.

  Praca, mobilizacja, gorąca atmosfera a efekty w relacji. Brawo dziękuję za zaangażowanie 8 B !!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
  ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
 • sekretariat 95-765-51-48

  fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć