Statut Szkoły

Galeria zdjęć

 • Tydzień Bibliotek. 10 maja 2023r.

  Tydzień Bibliotek. 10 maja 2023r. bibliotekę odwiedziły klasy 2 A i 2B z wychowawczyniami p. Anią i p. Alicją. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje papier i co to są surowce wtórne. Uczniowie wykonali piękne papierowe zakładki do książek. Bardzo dziękuję za miło spędzony czas. Ewa Smoderek

 • "Zakładkę robimy wspaniałą by czytać nam się chciało".

     Dnia 9 maja 2023 r. Uczniowie klasy 8 podczas warsztatów w bibliotece wykonywali zakładkę do książki. Zakładki są bardzo ładne. Wykonane według własnej inwencji twórczej. Bardzo dziękuję. E.S.

 • Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2023 -" Jak powstaje papier czerpany"

  Dnia 8 maja 2023 r. uczniowie klas pierwszych odwiedziły bibliotekę szkolną. Dowiedziały się jak powstaje papier czerpany i co to są surowce wtórne. Zachwytom nie było końca. Dziękuję za miło spędzony czas. E.S.

 • UCZTA BOGÓW

  Lekcja podsumowująca tematy poświęcone mitologii greckiej w klasie V.

 • X Gminne Dyktando dla Dorosłych 2023

  W czwartkowe popołudnie w auli Szkoły Podstawowej w Krzęcinie odbyło się X Dyktando dla Dorosłych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Krzęcin Pana Bogdana Wojciecha Brzustowicza. W ortograficzne szranki stanęło 11 uczestników, których uroczyście przywitał dyrektor szkoły Pan Artur Szulc. A oto wyniki:

  Jakub Szylak – Mistrz Ortografii Gminy Krzęcin

  Honorata Konieczka – I Wicemistrz Ortografii Gminy Krzęcin

  Bożena Kielar – II Wicemistrz Ortografii Gminy Krzęcin

  Laureaci konkursu, którego organizatorem była SP w Krzęcinie, otrzymali nagrody, puchary i dyplomy. Tradycyjnie wręczono upominki dla dwóch losowo wybranych osób spośród uczestników dyktanda. Tym razem szczęśliwcami okazali się Pani Justyna Staszczyk i Pan Konrad Okulicz – Kozaryn.

  Wójt Gminy Krzęcin dodatkowo zapewnił każdemu uczestnikowi upominki w formie materiałów promocyjnych gminy oraz książki "Bitwy pod Granowem" p. Grzegorza Jacka Brzustowicza, za co serdecznie dziękujemy.

  Tekst dyktanda „Każdy talent jest jak diament” przygotowała Pani Barbara Biesiada. W komisji sprawdzającej zasiadły Panie Jolanta Przywarta i Barbara Tuka.

  W oczekiwaniu na wyniki dyktanda można było podelektować się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez KGW w Objezierzu. Gofry były przepyszne, po prostu palce lizać. Dziękujemy za zaangażowanie się i uatrakcyjnienie konkursu.

  Sponsorem ortograficznych potyczek był Wójt Gminy Krzęcin Pan Bogdan Wojciech Brzustowicz oraz firma 2x3 S.A. Krzęcin. To dzięki ich wsparciu mogliśmy zrealizować nasze cele i zamierzenia, za co serdecznie dziękujemy.

  Wyrazy uznania dla Pań Anny Idziak i Alicji Rynkiewicz za przepiękną scenografię do dyktanda. Również dziękujemy Panu Henrykowi Kucharskiemu za przygotowanie okazjonalnych pucharów.

  Przede wszystkim zaś serdecznie gratulujemy laureatom dyktanda i wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i odważnie stawili czoła ortograficznym trudnościom.

  B. Biesiada

  Autorem zdjęć jest Gmina Krzęcin zaś do fotorelacji zapraszamy na FB Gminy Krzęcin

 • X Gminne Dyktando dla Dorosłych

  Regulamin

   

  1. Wójt Gminy Krzęcin oraz SP w Krzęcinie jako organizator X Gminnego Dyktanda dla Dorosłych zapraszają wszystkich dorosłych mieszkańców Gminy Krzęcin (powyżej 18 r. życia) do udziału w potyczkach ortograficznych.
  2. W dyktandzie nie mogą uczestniczyć studenci i absolwenci studiów magisterskich i licencjackich filologii polskiej.
  3. Zgłoszenia przyjmowane są przez organizatora SP Krzęcin - 95-765-51-48 , B. Biesiada – 603293241 do dnia 18 kwietnia 2023 r.
  4. Spośród uczestników zostaną wyłonieni: Mistrz Ortografii Gminy Krzęcin oraz dwóch Wicemistrzów Ortografii Gminy Krzęcin.
  5. Przewidziane są upominki dla dwóch uczestników dyktanda wyłonionych drogą losowania.
  6. Zwycięzcy otrzymują statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

   

   

  Zasady przeprowadzenia dyktanda

   

  1. Dyktando odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 w auli SP w Krzęcinie.

  2. Na napisanie dyktanda uczestnik będzie miał ok. 30 minut.

  3. Ocenie podlega poprawność ortograficzna i interpunkcyjna.

  4. Dyktando nie może być napisane wielką literą.

   

  Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia.

   

  Wiadomość o wynikach dyktanda zostanie podana na stronie internetowej SP w Krzęcinie oraz Urzędu Gminy Krzęcin.

  Podczas zmagań uczestników o ich podniebienie zadbają Panie z KGW z Sołectwo Objezierze

  Serdecznie zapraszamy !!!

 • Życzenia świąteczne

 • Pasowanie klas pierwszych

  W piątek 31 marca 2023 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na Uczniów. Uczniowie klasy 1A i 1B przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły, pan Artur Szulc. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Krzęcinie Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców i starszych kolegów.

  Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 • ODWOŻENIE UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJW KRZĘCINIE  ROK SZKOLNY 2022/202 W DNIACH OD 22.03.2023 R. DO 23.04.2023 R.

  UWAGA !!! ROZKŁAD  ULEGŁ ZMIANIE.

 • Adopcja

   Wielkie podziękowanie dla wszystkich uczniów i pracowników  Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.

  Dzięki naszej ofiarności Brendah  może się uczyć i ma zapewniony ciepły posiłek. Brendah Kendi  z Matiri w Kenii rozpoczęła w tym roku naukę w klasie  8 - ostatniej. Aktualne zdjęcie dziewczynki, życzenia, które napisała z okazji Świąt Wielkanocnych.

  Iwona Jagiełło

 • Graj z nami w zielone!

  W tym roku szkolnym  bierzemy udział w  projekcie 

   Graj z nami w zielone!

  W ramach programu realizujemy tematy: Sprytne rady na odpady, Woda zdrowia doda! Klimatyczne wyzwania. 

  Uczniowie kl. 4,6, 7 zagospodarowali odpad dając  im,, drugie życie''. Przez cały rok trwa również zbiórka zużytych  baterii i zakrętek dla Antka.

  Iwona Jagiełło

 • ,,PODPASKI DLA KAŻDEJ DZIEWCZYNKI”

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,, Podpaski w szkole dla każdej dziewczynki”, prowadzony przez 

  KULCZYK FUNDATION I firmę ROSSMANN.

  Otrzymaliśmy  podpaski i  materiały dydaktyczne.

  Zostały zamontowane w toaletach pojemniki na podpaski.

  Zostały przeprowadzone lekcje w powyższym temacie.

   

                                                                    Iwona Jagiełło

 • Dzień Kobiet w klasach 1-3.

  „Marzec, marzec pięknie się wystroił, w kole, w kole między dziećmi stoi.

  I gromadę uśmiechniętą pyta, jakie dzisiaj święto?

  Zapamiętaj sobie dzisiaj jest Dzień Kobiet.”

  W piątkowe przedpołudnie chłopcy z klasy 1A zaprezentowali krótkie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet.  Podczas swojego występu pokazali, jak ważne są dla nich kobiety. Na koniec wręczyli drobne upominki swoim koleżankom z klas 1-3 oraz paniom.

 • #KsiążkaChroni

  #KsiążkaChroni Biblioteka

  Szkolna w Krzęcinie otrzymała w darze od Fundacji Powszechnego Czytania pakiet bezpłatnych książek w języku angielskim i w języku ukraińskim. Książki dostarczyło Wydawnictwo Nowa Era. Bardzo dziękujemy za otrzymany dar Fundacji i organizacjom współpracującym w imieniu swoim i naszych czytelników. E.S

 • Dziewczyna na 102

   

       Ala Hawrylewicz jest moją klasową koleżanką. Ale nie tylko. Razem spotykaliśmy się wcześniej na treningach piłkarskich w krzęcińskim klubie Klon Krzęcin pod okiem Pana Tomka Walusiaka. Ja gram tu nadal, ale Alicja przeszła do klubu Gavia Choszczno. Skierował ją tam Pan Tomek, a po przejściu testów koleżanka zakwalifikowała się do Choszczna.

       Jest dzisiaj szczęśliwa i spełnia swoje marzenie. Gra w drużynie chłopięcej i nie ma z tym żadnego problemu. Nikt jej nie dokucza, sama Ala ma otwarte kontakty z chłopakami. Nie zabierają jej piłki na boisku, ponieważ na turniejach dziewczyna strzela dużo goli. Alicja najbardziej wspomina
  mecz w Poznaniu, bo tam strzeliła bardzo ciekawe gole.

       Dlaczego warto pisać o mojej koleżance? Ala uprawia przecież sport chłopięcy, a to zdarza się bardzo rzadko. Dodatkowo jest narażona na dowcipy z tego powodu, ale jej to nie przeszkadza. Ala nie zaniedbuje nauki, dlatego Rodzice chętnie wożą ją do Choszczna na treningi. Nie jest to łatwe dla nich, ponieważ dziewczyna ma treningi 4 razy w tygodniu. Dodatkowo każdy weekend gra albo mecze albo turnieje. Do tego dochodzą również zaplanowane obozy organizowane przez Gavię Choszczno.

       Zdaniem klasowych kolegów i koleżanek na Alicji można polegać, ponieważ jest bardzo miła i chętnie pomaga innym. Sama Ala mówi, że chce i będzie dążyć do tego, aby piłka nożna była stale obecna w jej życiu. Jak będzie? To los pokaże. Tymczasem wspólnie z Rodzicami Ala myśli o szkole sportowej.


  Jan Gorzynik, klasa IV

 • UWAGA!!! Rodzice dzieci już uczęszczających, jak i kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie oraz do klasy I


  Rodzice dzieci już uczęszczających, jak i kandydatów ubiegających się o przyjęcie
   do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie oraz do klasy I proszeni są o składanie deklaracji i wniosków, które dostępne są w sekretariacie szkoły, u wychowawców grup oraz na stronie internetowej szkoły (www.zs.krzecin.pl) w następujących terminach:

  • DEKLARACJE O KONTUNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
    od dnia 24.01.2023 r. do 10.02.2023 r.
  • WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
    od dnia 13.02.2023 r. do 24.03.2023 r.
  • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KLASY I
   od dnia 13.02.2023 r. do 24.03.2023 r.

  Dokumenty te należy składać tylko w sekretariacie szkoły
   lub wysłać na e-maila szkoły:
  szkola@krzecin.pl

  Z poważaniem

  Dyrektor Szkoły

  Artur Szulc

  Rekrutacja_23-24_przedszkole.docx

  DEKLARACJA_O_KONTYNUACJU_WYCHOWANIA_PRZEDSZKOLNEGO_LUB_OBOWIaZKU_PRZEDSZKOLNEGO_(1).docx

  Oswiadczenie_woli_-_przedszkole.docx

  WNIOSEK_PRZEDSZKOLE.docx

  Rekrutacja_23-24_kl.I.docx

  OSWIADCZENIE_-kl_I.docx

  Klasa_I_-_formularz.docx

 • Zarządzenie Nr 9/2023 WÓJTA GMINY KRZĘCIN z dnia 23 stycznia 2023 r.

  Zarządzenie Nr 9/2023 WÓJTA GMINY KRZĘCIN z dnia 23 stycznia 2023 r.
  w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do oddziałów przedszkolnych i do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka

  Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom wszystkiego najlepszego życzą uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.

 • "5 porcji zdrowia"

  Jak ważne w naszym odżywianiu są warzywa i owoce dowiedzieli się uczniowie klasy 2a realizując program "5 porcji zdrowia". W ramach zajęć teoretyczych uczniowie oglądali prezentację multimedialną i rozwiązywali ciekawe zadania. Na zajęciach praktycznych w szkolnym Laboratorium Przyszłości, przyrządzili pyszne i zdrowe owocowe szaszłyki oraz sałatki, a także wyciskali owocowe soki.

                                                         A.R. i  A.I. 

 • Andrzejki szkolne klas młodszych

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
  ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
 • godziny pracy sekretariatu od 7 30 do 15 30
  przyjmowanie interesantów od 8 00 do 15 00

  sekretariat tel.95-765-51-48

  fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć