Statut Szkoły i ZWSO

Galeria zdjęć

 • Pojedziemy?

  Dziś  uczniów z klas 8 odwiedziły panie nauczycielki z ZS nr 1 z Choszczna, aby zapoznać nas z ofertą edukacyjną szkoły i zaprosić na Dni Otwarte.  A.A.

 • Dzień Czytania Tolkiena w Bibliotece Szkolnej.

   Dzisiaj dowiedzieliśmy się, kto to jest hobbit i wiele innych ciekawostek. Ewa Smoderek

 • Dzień bez plecaka w szkole.

 • Warsztaty dziennikarskie na UAM w Poznaniu

  Udział w warsztatach dziennikarskich wzięli ci uczniowie, którzy już spróbowali swoich sił w dziennikarstwie przy okazji redagowania POGODNEJ. Jak budować informację prasową, czym jest zjawisko dezinformacji, jak zainteresować artykułem i skąd czerpać pomysły na artykuły, czym jest dziennikarstwo internetowe i fake newsy? Tego dowiedzieli się uczestnicy podczas warsztatów.

  Szersza relacja w marcowym wydaniu POGODNEJ.

 • I dzień wiosny dniem samorządności w szkole

  Fotorelacja

 • DZIEŃ KOBIET

  Choć część szkolnych kobiet to tak naprawdę jeszcze dziewczęta, one również  dzisiaj obchodziły swoje święto.

  Szkolni mężczyźni z Samorządu Uczniowskiego zadbali o odpowiednią oprawę i   niespodzianki dla wszystkich Pań      i koleżanek, tych dużych i malutkich. Były więc kwiaty,  życzenia i słodkie niespodzianki.

  W trakcie przerw chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili konkurs na” Najsympatyczniejszą dziewczynę w szkole”. Głosować mogła  tylko męska społeczności. Czekamy z   niecierpliwością  na wyniki.

  To był naprawdę radosny i miły dzień dla wszystkich !

   

  Opiekun SU Małgorzata Matuszak

 • Solidarni z Ukrainą

  ;)

 • Solidarni z Ukrainą - akcja szkolna

  Zachęcamy do włączenia się do poniedziałkowej akcji Solidarni z Ukrainą. W tym dniu w szkole obowiązuje strój w kolorach żółtym i niebieskim lub mały element w tych kolorach(np. wstążeczką) Pokażmy naszą solidarność.

   

 • Zbiórka przyborów szkolnych

  Już od poniedziałku rozpoczynamy zbiórkę materiałów szkolnych dla dzieci z Ukrainy, które będą niedługo uczniami naszej szkoły.

  Prosimy o:

  ✓ plecaki ( aktualnie potrzeba ,

  ✓ piórniki (8 sztuk),

  ✓zeszyty 32-kartkowe w trzy linie, kratkę,

  ✓ zeszyty 60-kartkowe w szeroka linię, kratkę,

  ✓ przybory do pisania, ołówki,

  ✓ przybory geometryczne (linijki, ekierki, kątomierze, cyrkle),

  ✓ kredki,

  ✓ mazaki,

  ✓ farby, bloki rysunkowe i techniczne, pędzle,

  ✓ gumki do ścierania,

  ✓ kolorowe bloki,

  ✓ nożyczki, klej.

  Nie bądźmy obojętni Razem mamy moc

 • Pomagamy Ukrainie

  Od poniedziałku, 28 lutego w szkole pojawią się puszki, do których będziemy zbierać pieniądze na pomoc Ukrainie. Wszystkie zebrane datki wpłacimy na specjalne konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

 • Szkolny Turniej GETBOLA

  W czwartek, 24 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej GETBOLA, czyli piłki nożnej 1x1. Uczniowie klas I-III rywalizowali w dwóch kategoriach.

  Kategoria dziewcząt:

  1. Alicja Hermanowicz kl. III 2. Julia Kozłowska kl. II

  3. Hanna Borowska kl. IA. Kategoria chłopców:

  1. Filip Fiszer kl. III,

  2. Damian Gorzynik kl. II,

  3. Antoni Kusz kl. III

  Zwycięzcom gratulujemy

  Roman Taratajcio

 • Niezwyczajna lekcja w klasie VIII a

  Klasa 8a na lekcji j. angielskiego miała spotkanie z Panem dr Jacobem Koopman. Pochodzi on z Holandii, a od 17 lat mieszka w Choszcznie. W czasie lekcji powiedział uczniom jak po angielsku przedstawić swój życiorys, co trzeba pamiętać o przedimkach a, an i the oraz jak opowiadać czy opisywać swoje hobby.

  Bardzo dziękujemy Panu za miłą, pełną wrażeń i wiedzy wizytę. Wkrótce więcej szczegółów w gazecie POGODNA.

  H. Kucharski

 • Czytanie na dywanie

  "Czytanie na dywanie" - pod takim hasłem Pani Ewa Smoderek zorganizowała spotkanie w grupie Motylków i Żabek. Maluszki wysłuchały opowiadania pt. "W bibliotece" oraz "Samochodzik Tadzik". Dzieci dowiedziały się, jak zapisać się do biblioteki, jak należy się w niej zachować. Na koniec spotkania Pani Ewa wręczyła wszystkim zakładki do książek.

 • Próbne egzaminy ósmoklasisty

  Wystartowali ;)

 • PROJEKT – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI


  Szkoła Podstawowa w Krzęcinie  bierze udział w projekcie „ Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. To  inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

  W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący szkołę otrzymał od państwa wsparcie finansowe  w wysokości  60.000 złotych, dzięki któremu uczniowie   z naszej szkoły   będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności: sprawności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno -komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

  Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych, począwszy od roku szkolnego 2022/2023. Zajęcia prowadzone będą średnio co najmniej 3 godziny, w każdym tygodniu nauki.

   Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie (https://www.zs.krzecin.pl).

   Więcej informacji na temat tego projektu znajduje na stronie

   https://www.gov.pl/web/laboratoria/


  Małgorzata Matuszak – szkolny koordynator projektu

 • Wywiadówki

  Przypominamy o terminach spotkań z wychowawcami:

  klasy IV-VIII - 16 lutego godz. 16.00

  klasy I-III - 17 lutego godz. 16.00

 • WALENTYNKI 2022

 • Walentynkowa akcja czytelnicza

  W Walentynki biblioteka szkolna przeżyła oblężenie ;)

 • Akcja czytelnicza ;)

  Idź na randkę w ciemno z książką ;)

  Akcja czytelnicza znajduje się pod linkiem: https://www.facebook.com/Gazeta-Szko%C5%82y-Podstawowej-w-Krz%C4%99cinie-Pogodna-1865807740298628

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
  ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
 • sekretariat 95-765-51-48

  fax 95-765-51-48

Galeria zdjęć