„Chrzest, czyli początek” to konkurs ogólnopolski, którego organizatorem było Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, udział mogli wziąć w nim wszyscy uczniowie klas 4–6 szkoły podstawowej. Należało wykonać pracę plastyczną przedstawiającą scenę chrztu władcy, jego dworu lub poddanych. Spośród nadesłanych ponad trzech tysięcy prac nasz uczennica – Aleksandra Rutkowska – otrzymała wyróżnienie. Komisja doceniła w tym przypadku włożony wysiłek i pomysłowość pracy. Olu, gratulujemy! Opiekunem uczennicy była pani Małgorzata Matuszak.
W tym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozdano nagrody Choszczeńskiego Pulitzera. Tytuł laureata Najlepszego Czasopisma, podobnie jak w roku ubiegłym, pozostał w gminie Krzęcin! Wyróżnienia indywidualne przypadły Agacie Grabiec i Jagodzie Leciejewskiej. Przewodnicząca jury, Pani dr Paulina Olechowska, pogratulowała naszej redakcji, natomiast nagrody (bony pieniężne do zrealizowania w księgarni i sklepie z artykułami elektronicznymi) wręczył nam pan starosta Adam Andriaszkiewicz i pani sekretarz Magdalena Sieńko. Podczas spotkania było bardzo uroczyście, a nagradzanym redaktorom towarzyszyły brawa i fotoreporterzy. Po poczęstunku udaliśmy się na warsztaty dziennikarskie, które prowadziła pani dr Olechowska. W ten sposób pogłębiliśmy naszą wiedzę z zakresu dziennikarstwa.
Przygoda z gazetą szkoły podstawowej dobiega końca. W tym roku kończymy szóstą klasę. Czy w gimnazjum będziemy nadal tworzyć gazetę? Zobaczymy! Dziękujemy pani Barbarze Biesiadzie za opiekę nad naszą redakcją.
Agata Grabiec, redaktor naczelna POGODNEJ
kl. VI SP w Krzęcinie
W ZS w Krzęcinie Dzień Dziecka odbył się 3. czerwca. Zabawa rozpoczęła się od powitania społeczności szkolnej przez panie: dyrektor Honoratę Kłosek, przewodniczącą Rady Rodziców Angelikę Sajdak – Pietrzak oraz pana Daniela Kamińskiego, którzy złożyli wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta, życząc wszystkiego, co najlepsze oraz wspaniałej zabawy.
Głównym organizatorem dnia była Rada Rodziców, która jak co roku nie pozwoliła sobie na bylejakość i przygotowała naszym uczniom wspaniałe atrakcje. Dopisała nawet pogoda, która tego dnia nie odmówiła dzieciom słońca i ciepła. Od rana czekały na dzieci dmuchane zamki, malowanie twarzy, słodkości, kiełbaski z grilla, cukrowa wata, prażona kukurydza i gofry. Nie zabrakło także zawodów strażackich przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krzęcinie. 3 czerwca boisko szkolne rozbrzmiewało śmiechem i gwarem dzieci. Energii na dobre świętowanie dodawał wszystkim jego uczestnikom Dee Jay Irek, który nie tylko zadbał o dobrą muzykę, ale kierował też rozgrywkami w piłkę nożną. Tuż obok w sali gimnastycznej rozegrano tego dnia mecze piłki siatkowej, a podczas jednego z nich zagrali nauczyciele wychowania fizycznego i pan Artur Szulc kontra gimnazjaliści. Wszyscy świetnie się bawili, dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe emocje, a była to już kolejna udana impreza dziecięca, przy organizacji której pomoc Rodziców była po prostu niezastąpiona.
Barbara Biesiada
Zdjęcia i filmy można obejrzeć na stronie Facebooka samorządu uczniowskiego
Dzień Dziecka okazał się wielkim wyzwaniem dla Samorządu Uczniowskiego ZS w Krzęcinie. Na zebraniu członków samorządu ustalono, że tego dnia nauczyciele i uczniowie zamienią się rolami. Pomysł jednogłośnie zaakceptowano. Na jego realizację zgodę wyraziła pani dyrektor Honorata Kłosek. Był tylko jeden warunek: wszystkie zajęcia dydaktyczne musiały przebiegać jak co dzień.
Dzień Dziecka rozpoczął się apelem, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie władzy nad szkołą. Nowa pani dyrektor, Oliwia Jarecka z klasy IIIb gimnazjum, otrzymała klucz do szkoły i zaczęła urzędowanie. Wybrani uczniowie z klas gimnazjalnych oraz IV – VI szkoły podstawowej wcielili się w role nauczycieli i obsługi szkoły. Nowi nauczyciele byli strasznie podekscytowani, ale prowadzili z zaangażowaniem swoje zajęcia. Byli świetnie do nich przygotowani, ponieważ wcześniej każde zajęcia były konsultowane ze swoim opiekunem – nauczycielem języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, biologii itp. Najbardziej cieszy nas fakt, że wszyscy uczniowie okazali się bardzo wyrozumiali dla nowych nauczycieli. Na lekcjach panowała cisza, uczniowie wykonywali polecenia. Nikt nie żartował, nie było słychać złośliwych uwag. Chyba nie tylko „nauczyciele” podeszli z powagą do nowych obowiązków. Uczniowie zachowywali się tak, jakby bali się przeszkodzić w prowadzeniu lekcji i narazić koleżanki na niepowodzenie lekcji. W tym miejscu musimy dodać, że na zajęciach obecni byli prawdziwi nauczyciele, którzy w każdej chwili mogli pomóc tym nowym.
W zasadzie uczniowie byli wszędzie. Błażej Tuka i Kacper Bezetkin zastępowali tego dnia pana Smoderka, którego zadziwiła pracowitość naszych kolegów. Ania Sroczyńska i Nikola Przybysz świetnie poradziły sobie z niełatwym obowiązkiem pań sprzątaczek.
Opiekunki SU, panie B. Biesiada i M. Matuszak, przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów naszej szkoły, a tego ranka powitały nas piękne życzenia z okazji Dnia Dziecka, przygotowane przez panie, jak się domyślamy, dzień wcześniej.
Dzień zakończył się apelem, podczas którego podsumowano wszystkie zajęcia i oddano klucz, symbolizujący władzę nad szkołą, we właściwe ręce. Nowa sytuacja tak spodobała się wszystkim, że z niechęcią oddawaliśmy klucz. Wszyscy świetnie się bawili mimo wyczerpującej pracy przy tablicy i pełnionych dyżurów na korytarzach szkolnych. Od czwartku musieliśmy na nowo powrócić do swoich starych miejsc w szkolnych ławkach.
Barbara Biesiada, opiekun SU,
Paulina Abraś, przewodnicząca SU, kl. VI
Zdjęcia na stronie Facebooka Samorządu Uczniowskiego
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole panie: pedagog Alina Apanasowicz logopeda Alicja Rynkiewicz, zorganizowały konkurs o prawach dziecka pt. „Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają”. Celem konkursu było propagowanie znajomości praw dzieci, uświadomienie im ich praw poprzez zaznajomienie z zagadnieniami zawartymi w Konwencji o Prawach Dziecka. W rywalizacji brali udział przedstawiciele klas IV A Aleksandra Szczepańska i Wiktoria Bobojć IV B Szymon Goławski i Jakub Ligęza, VA Laura Simińska i Oliwia Kowalczyk, VB- Paulina Kidula, Aleksandra Łazińska oraz klasy VI- Julia Pawlak i Roksana Modrzejewska. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliły uczennice z klasy VB i zajęły I miejsce. Nad właściwym przebiegiem zmagań konkursowych czuwało jury w składzie: wicedyrektor szkoły pani Hanna Andriaszkiewicz, pani Alicja Rynkiewicz oraz Wiktoria Bielesz uczennica klasy 2B Gimnazjum.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
20 maja br. w Zespole Szkół w Krzęcinie odbyły się „Wiosenne Biegi Przełajowe”. Łącznie w zawodach udział wzięło 147 uczniów naszej szkoły. A oto wyniki:
Szkoła Podstawowa Kl. I
Chłopcy: Dziewczęta:
1. Alan Gorzynik 1. Natasza Tokarska
2. Igor Staszczyk 2. Natalia Mikołajczyk
3. Alan Wiśniewski 3.Marta Grudzińska
Szkoła Podstawowa Kl. II-III
Chłopcy: Dziewczęta:
1. Łukasz Wojdak 1. Kinga Zakrzewska
2. Kacper Tuszyński 2. Nikola Łazińska
3. Filip Kolański 3. Amelia Tułaza
Szkoła Podstawowa KL. IV-VI
Chłopcy
1.Dominik Walusiak
2.Bartosz Przepiórski
3. Emil Lewandowski
Dziewczęta:
Klasyfikacja drużynowa wśród klas IV-VI SP:
1. VA – 45 pkt.
2. VI – 36 pkt.
3. IVA – 31 pkt.
4. VB - 27 pkt.
5. IVB – 24 pkt.
Gimnazjum :
Chłopcy: Dziewczęta:
1. Kamil Paczos 1. Julia Wróbel
2. Wojciech Staszczyk 2. Julia Jasiewicz
3. Krystian Jagodziński 3. Nikola Sajdak – Pietrzak
Organizatorzy dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzęcinie oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Krzęcinie za ufundowanie nagród rzeczowych i pamiątkowych medali.
UWAGA RODZICE !
DNIA 03.06.2016 R.(PIĄTEK) O GODZ. 16.00 W AULI GIMNAZJUM ODBĘDZIE SIĘ
SPOTKANIE Z PANEM WALDEMAREM ZABORSKIM ZCDN W SZCZECINIE,
W RAMACH KOMPLEKSOWEGO WSPOMAGANIA SZKÓŁ.
Zapraszamy wszystkich rodziców.
Dyrekcja Zespołu Szkół w Krzęcinie
W Publicznym Gimnazjum w Choszcznie miał miejsce XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod hasłem: "Pokonać ortografię". Do ortograficznych zmagań stanęli uczniowie z 7 gimnazjów, również spoza powiatu, tj. Krzęcin, Choszczno, Lubiana, Drawno, Pełczyce, Bierzwnik oraz Dolice. Krzęcin reprezentowały uczennice klasy IIa – Anna Sroczyńska i Wiktoria Bielesz oraz uczennica klasy IIIb – Aleksandra Bobojć. Poziom konkursu był jak zwykle bardzo wysoki, tym bardziej miło jest mi poinformować, że w tegorocznych potyczkach MISTRZEM ORTOGRAFII klas trzecich gimnazjum została Aleksandra Bobojć. Drużynowo zajęliśmy IV miejsce. Wiktoria Bielesz otrzymała wyróżnienie w kategorii – „Plakat promujący ortografię” oraz wyróżnienie w kategorii „Dyktando promujące gminę Krzęcin”. Za osiągnięte wyniki w konkursie, a co się z tym wiąże, doskonałą znajomość ortografii i interpunkcji, składam serdeczne gratulacje!
B. Biesiada
20 maja 2016 r w Publicznym Gimnazjum im. Władysława II Jagiełły w Choszcznie odbył się Powiatowy Konkurs Historii Regionalnej "Czy znasz swój Powiat?" w tym roku pod hasłem „Oflag II B Jenieckie Losy”. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z 9 szkół podstawowych oraz 5 gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali ze szkoły podstawowej: Paulina Abraś, Aleksandra Rutkowska, Wiktoria Wypchło, z gimnazjum: Nikola Przybysz, Anna Sroczyńska i Dawid Szylak i to ono właśnie grupowo zajęli II miejsce.
Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nasza szkołę podczas tego konkursu i wykazali się ogromną znajomością niełatwego tematu serdecznie dziękuję i GRATULUJĘ.
Przepiękne prace plastyczne ten konkurs wykonała Oliwia Jarecka.
Małgorzata Matuszak
W III Rejonowym Konkursie Mitologicznym, który odbył się w Drawieńskim Ośrodku Kultury, znakomicie zaprezentowała się Nadia Stasiak, uczennica klasy IIIb G. Nadia zajęła III miejsce, natomiast dwa pierwsze miejsca przypadły uczennicom choszczeńskiego gimnazjum. W zmaganiach udział wzięło sześć gimnazjów z powiatu choszczeńskiego (Drawno, Bierzwnik, Choszczno, Krzęcin, Pełczyce, Lubiana) oraz Gimnazjum z Mirosławca – powiat drawski. Warto podkreślić, że poziom przygotowania uczestników był wysoki, a rywalizacja naprawdę emocjonująca. Uczniowie odpowiadali na szczegółowe i trudne pytania, ale Nadia ze znajomością mitologii greckiej poradziła sobie znakomicie! Gratulacje!
B. Biesiada
W piątek, 29 kwietnia br. nasza szkoła przemaszerowała ulicami Krzęcina, włączając się do kampanii „ Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci”. Zapoczątkowała ją w 1998 r. amerykańska organizacja EPOCH (End Physical Punishment of Children) a jej celem było przekonanie rodziców żeby zrezygnowali ze stosowania kar cielesnych wobec swoich dzieci. W Polsce Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci jest obchodzony od 2003 r. Nasza szkoła wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zespołem Interdyscyplinarnym ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, po raz drugi przyłączyła się do akcji. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Honorata Kłosek, podkreślając jaki jest cel naszego marszu, w jaki sposób i do których z instytucji należy się zgłosić w przypadku przemocy stosowanej wobec dzieci.
W środę nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego, który został ogłoszony w związku ze Światowym Dniem Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. Na konkurs pod hasłem „ Żyj bez przemocy!” wpłynęło 16 prac. Wszystkie z nich są przygotowane bardzo starannie, wykonane różnymi technikami. Komisja postanowiła, że nagrodzi wszystkie dzieci ( prace są wyeksponowane na korytarzu szkolnym).
W marszu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami, sekretarz Gminy Krzęcin Pan Ryszard Przywarty, pani skarbnik Danuta Tuńska, pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzęcinie, Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Korowód zabezpieczali strażacy z OSP w Krzęcinie i dzielnicowy Komisariatu Policji w Krzęcinie – Jarosław Przybyliński. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział a pani Kazimierze Prokopiak za współpracę;)
Uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym: DAWID WODZYŃSKI , kl.VI , MARTYNA SOKOŁOWSKA kl. I Granowo, HANIA IGNATOWICZ kl. II a, MARTYNA WOJDAK kl. II AG, EMIL LEWANDOWSKI kl. Va, JULIAN KOWALSKI kl. Ia, PATRYCJA RADZAJEWSKA kl.Va , MAJA NOWAK kl. Ia, MATEUSZ NĘCKOWSKI KL.Va, ALA WYSOCKA kl. Ia, NATALKA ZAKRZEWSKA kl. I a , AMELKA JUSZCZAK kl.II a, MAJA HAWRYLEWICZ kl.Ia, MAJA BANASIAK kl. Ia, MARTA GRUDZIŃSKA kl. Ia, WIKTORIA SOSNOWSKA I JAGODA LECIEJEWSKA kl. VI.
UWAGA!
Rodzice dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej
w Krzęcinie na rok szkolny 2016/2017, proszeni są o potwierdzenie zapisu dziecka poprzez złożenie stosownego oświadczenia.
( druki oświadczeń znajdują się w sekretariacie szkoły).
Listy dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych
przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie na rok szkolny 2016/2017
W poniedziałek 11 kwietnia w Sławęcinie odbył się Powiatowy Turniej Badmintona
w kategorii Szkół Podstawowych. W zawodach oprócz gospodarzy udział wzięły reprezentacje szkół z Korytowa, Zamęcina i Krzęcina. Szkołę Podstawową w Krzęcinie reprezentowali Bartosz Pawłowski i Dawid Wodzyński w kategorii chłopców oraz Iga Zadworna i Zuzanna Kucharczyk wśród dziewcząt.
W turnieju chłopców bardzo dobrze zagrali Bartosz Pawłowski, który z grupy A awansował do półfinału z pierwszego miejsca oraz Dawid Wodzyński, który w grupie B był drugi i również uzyskał awans. Nasi uczniowie w półfinałach spotkali się
z reprezentantami Szkoły Podstawowej w Sławęcinie, którzy wiodą w ostatnich latach prym w tej dyscyplinie sportu w powiecie. Niestety zarówno Bartek jak i Dawid musieli uznać wyższość rywali przegrywając swoje pojedynki co oznaczało, że spotkają się naprzeciwko siebiew meczu o miejsce trzecie. Lepiej tego dnia dysponowany był Bartek Pawłowski, który zrewanżował się Dawidowi Wodzyńskiemu za porażkę w finale turnieju szkolnego
i pokonał go 2:0 w setach.
W kategorii dziewcząt zarówno Iga jak i Zuzia zakończyły rywalizację na fazie grupowej. Mimo wszystko należą im się wielkie brawa bo walczyły bardzo dzielnie. Dobre wyniki naszych badmintonistów sprawiły, że w klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!
W dniu 7 maja 2016 r.( sobota) w godzinach 9:00-13:00 zorganizowane odbędą Dni Otwarte w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie.
Rodzice mogą uzyskać poradę i konsultację. W tym dniu nie przeprowadza się diagnoz.
XXXIX POWIATOWE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.
W piątek 15.04.2016r. w Pełczycach odbył się turniej BRD. Naszą Szkołę reprezentowały dwie drużyny: ze Szkoły Podstawowej, w składzie: Wiktoria Sosnowska, Paulina Abraś, Dawid Wodziński i Patryk Chmurzyński; oraz Gimnazjum, w składzie: Kaja Ignatowicz, Błażej Tuka i Jakub Bednarek.
Zmagania rozpoczęto od testów wiedzy o ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy, następnie miasteczko ruchu drogowego, praktyczne udzielanie pierwszej pomocy oraz tor przeszkód. Po kilku godzinach wytężonego wysiłku umysłowego i fizycznego nastąpiło rozdanie nagród. Naszym gimnazjalistom zabrakło szczęścia w miasteczku ruchu drogowego i pomimo wspaniale napisanych testów ostatecznie zajęli miejsce pod podium (IV); reprezentacja Szkoły Podstawowej zajęła miejsce IX.
Nasza drużyna jest bardzo dobra z teorii ruchu drogowego, teraz przez cały rok będziemy ćwiczyć jazdę i na następnym turnieju będziemy nie do pokonania.
W czwartek 7 kwietnia w Choszcznie odbyły się Powiatowe Indywidulane Biegi Przełajowe
w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady. W rywalizacji szkół podstawowych najlepiej zaprezentowali się Dominik Walusiak, który zajął 7 miejsce w rywalizacji chłopców (1000 m) oraz Iga Zadworna, która była 8 w biegu dziewcząt (800 m).
Wśród uczniów szkół gimnazjalnych w biegu na 1200 metrów dziewcząt mistrzynią powiatu została Julia Wróbel , Oliwia Grabiec zajęła trzecią pozycję, czwarta była Nikola Sajdak – Pietrzak. W biegu na 1500 metrów chłopców czwarte miejsce zajął Kamil Lewandowski.
Wszyscy wyżej wymienieni gimnazjaliści uzyskali awans do finału wojewódzkiego.
W środę 13 kwietnia w Policach trójka naszych uczniów reprezentowała krzęcińskie gimnazjum w Wojewódzkim Finale w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W biegu na 1200 metrów dziewcząt na bardzo dobrym 5 miejscu wśród zawodniczek posiadających licencję uplasowała się Julia Wróbel, natomiast Nikola Sajdak – Pietrzak zajęła 44 miejsce wśród dziewcząt biegnących bez licencji. W biegu na 1500 metrów chłopców 31 miejsce wśród zawodników biegnących bez licencji zajął Kamil Lewandowski. Gratulujemy!
We wtorek 23 marca drużyna chłopców, a dzień później zespół dziewcząt reprezentował nasze gimnazjum w I rundzie XVIII edycji turnieju piłkarskiego „Coca Cola Cup”, który odbył się na obiektach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bierzwniku.
Nasze zespoły w pierwszej części turnieju uplasowały się na pierwszych miejscach w swoich grupach i awansowały do półfinałów. W fazie pucharowej chłopcy ulegli nieznacznie Gimnazjum z Kalisza Pomorskiego, natomiast dziewczęta musiały uznać wyższość koleżanek z Barlinka przegrywając jedną bramką. W finale pocieszenia jak mówi się o spotkaniach o miejsce trzecie obie nasze drużyny pokonały reprezentacje Gimnazjum z Pełczyc. Jak się później okazało cenniejsze zwycięstwo odniosły dziewczęta, które awansowały do II rundy eliminacyjnej turnieju.
Gimnazjum w Krzęcinie reprezentowali:
Chłopcy: Jakub Ciastek, Kamil Lewandowski, Marcin Wojdak, Mateusz Lubiński, Dawid Szylak, Łukasz Jadrysiewicz, Łukasz Kleczewski, Konrad Preis.
Dziewczęta: Julia Jasiewicz, Oliwia Grabiec, Nikola Sajdak – Pietrzak, Julia Wróbel, Wiktoria Suszek, Adrianna Ragańska, Dominika Wasiak, Martyna Wojdak.
Wyniki chłopców:
Grupa A
Gimnazjum Krzęcin : Gimnazjum Bierzwnik 3:0
Gimnazjum Pełczyce : Gimnazjum Krzęcin 0:0
Półfinał
Gimnazjum Kalisz Pomorski : Gimnazjum Krzęcin 2:0
Mecz o 3 miejsce
Gimnazjum Krzęcin : Gimnazjum Pełczyce 3:0
Wyniki dziewcząt:
Grupa A
Gimnazjum Bierzwnik : Gimnazjum Krzęcin 0:0
Gimnazjum Krzęcin : Gimnazjum Pełczyce 1:1
Półfinał
Gimnazjum Krzęcin : Gimnazjum nr 1 Barlinek 0:1
Mecz o 3 miejsce
Gimnazjum Pełczyce : Gimnazjum Krzęcin 0:1
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pary królewskie”
Przedmiotem konkursu było przygotowanie wizerunku ślubnego wybranego króla Polski z dynastii Jagiellonów lub króla elekcyjnego wraz z poślubioną królewną/ księżniczką pochodzącą z obcego dworu.
W dawnych czasach małżeństwa królewskich potomków były często aranżowane w celu zacieśnienia politycznego sojuszu, połączenia ze sobą dwóch terytoriów lub przypieczętowania traktatu pokojowego. Z królewską małżonką na dwór przybywały kultura i religia kraju, z którego pochodziła, dochodziło do wymiany poglądów i wzorców kulturowych. Pojawiały się także nowe trendy w sztuce, nowe stroje, a na stołach gościły inne potrawy. W większości przypadków pamięć nie była łaskawa dla królewskich małżonek. Księżniczki, wydawane za mąż za władców obcych państw, często znikały z pamięci narodowej swojego kraju. Nie poświęca się im wiele miejsca w muzeach, ich wizerunki nieczęsto spotyka się na pomnikach, tablicach pamiątkowych, znaczkach pocztowych lub monetach.
Nasi uczniowie poznali ich historię na nowo. Prace konkursowe wykonali: Krzysztof Cepak kl IVa, Marcel Juszczak kl IVa, Filip Okoń kl IVa, Aleksandra Rutkowska kl VI, Dawid Wodzyński kl VI. Wszystkie były piękne i niepowtarzalne. Zobaczcie sami. Jak oceni je komisja zobaczymy?
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Muzeum Historii Polski www.muzhp.pl. do dnia 21 kwietnia 2016 r.
Małgorzata Matuszak
CO DALEJ GIMNAZJALISTO?
Uczniowie klas III niedługo staną przed jednym z trudniejszych wyborów w swoim życiu. Podejmą decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Aby choć trochę ułatwić im to zadanie, zorganizowano na terenie szkoły w dniu 1 kwietnia, dwugodzinne warsztaty z doradcą zawodowym z MCK panią Agata Słodkowską.
Na zaproszenie Pani Agaty, w dniu 6 kwietnia uczniowie klas II i III, pod opieką pań: Barbary Biesiady, Elżbiety Szczepaniak-Szypuły oraz pedagoga, wzięli udział w Targach Edukacyjnych w Choszcznie. Nasi uczniowie mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami Szkół Ponadgimnazjalnych- z nauczycielami i uczniami. Uzyskali informacje dotyczące szkół , warunków przyjęcia, a także atmosfery w nich panującej. Pani Agacie Słodkowskiej dziękujemy bardzo za wspaniałe rady, współpracę oraz za to, że zawsze znalazła dla nas czas!
pedagog
Sprawdzian Szóstoklasisty dobiegł końca. Jak uczniowie napisali? O tym dowiedzą się pod koniec maja. Dla jednych łatwa była matematyka, dla innych język polski. Podobnie było z językiem angielskim i niemieckim. Oto, co mówili uczniowie tuż po I części sprawdzianu:
- Byłem trochę zestresowany. Sprawdzian nie był trudny, trzeba było jednak trochę popracować. Pracowałem w ciszy, będzie dobrze.
Adrian Pajor
- Przed sprawdzianem zaczęłam mieć obawy, że coś pójdzie nie tak. W trakcie egzaminu stres minął. Pracy było tak dużo, że nie było czasu na rozmyślania.
Anna Drozd
- Strasznie się bałam, że nie dam rady. Uczyłam się, ale nikt nie zna przecież pytań przed sprawdzianem. Najgorsze to oczekiwanie na „start”. Myślę, że było dobrze.
Olimpia Chmielewska
- Czekam na drugą część, kiedy będzie język angielski. Podczas próbnych testów, miałam dobre wyniki. Tego samego spodziewam się teraz. I część sprawdzianu była łatwa. Nie ma różnicy, czy był to język polski czy matematyka.
Jagoda Leciejewska
- Ze sprawdzianu jestem zadowolona. Sił do napisania II części dodał nam dobry obiad. Miła obsługa w stołówce umiliła nam czas oczekiwania na kolejną część sprawdzianu.
Aleksandra Rutkowska
Uczniowie zadowoleni, tak czy inaczej muszą poczekać na wyniki. Dopiero w maju skonfrontują swoje wrażenia z rzeczywistością.
B. Biesiada