• STRAJK NAUCZYCIELI

   Szanowni Państwo.
    
    
   Nauczyciele zapowiedzieli kontynuację strajku po przerwie świątecznej. W związku z tym uniemożliwia to organizację zajęć dydaktycznych. O każdej zmianie w tym temacie będę Państwa informowała na bieżąco poprzez e-dziennik i stronę internetową szkoły.
    
   Dziękuję Państwu za zrozumienie i każdą formę pomocy w organizacji opieki nad dziećmi w czasie trwania strajku.
                                                                                                                                                                         
                                                                                                                                                                                         Z wyrazami szacunku
   Honorata Kłosek - dyrektor szkoły.
  • Od 8 kwietnia 2019 r. planowany jest ogólnopolski strajk pracowników oświaty.

   Szanowni Państwo
    
   Od 8 kwietnia 2019 r. planowany jest ogólnopolski strajk pracowników oświaty.  
    
   Zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Oddziału ZNP w Krzęcinie, w naszej szkole prawie wszyscy nauczyciele zadeklarowali przystąpienie do akcji strajkowej. Nadal trwają negocjacje strony związkowej z Rządem i jeżeli do tego czasu nie dojdzie do porozumienia, to od poniedziałku 8 kwietnia rozpocznie się w szkole strajk, a nauczyciele którzy przystąpią do strajku nie będą prowadzili zajęć.
    
   Jeżeli taka sytuacja zaistnieje, zwracam się do Państwa z prośbą, aby - w przypadku gdy mogą Państwo zapewnić dzieciom opiekę - w czasie strajku dzieci pozostały w domu.  Tym dzieciom, którym nie są Państwo w stanie zapewnić opieki, zorganizujemy w szkole zajęcia opiekuńcze.
    
   O wszelkich zmianach i ustaleniach organizacyjnych będę Państwa informować na bieżąco poprzez e-dziennik i stronę internetową szkoły.
    
    
   Honorata Kłosek- dyrektor szkoły
  • Uwaga rodzice i uczniowie!!!

   Zmiany w rozkładzie dowozów i odwozów autobusów szkolnych od 4 kwietnia (czwartek)

   Rozkład dowozów https://zskrzecin.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=0

   Rozkład odwozów  https://zskrzecin.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=1

  • Uwaga rodzice i uczniowie

   27.03.2019

   Uwaga rodzice i uczniowie!!!

   Zmiany w rozkładzie odwozów autobusów szkolnych.

   Odwołane zostały odwozy o godzinie 13 25 do miejscowości Słonice - Rakowo - Objezierze i Mielęcin - Przybysław.

   Rozkład https://zskrzecin.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=1

  • O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka

   O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka

    

   19 marca 2019 roku już po raz szósty przyszedł czas, aby sprawdzić umiejętności ortograficzne i interpunkcyjne dorosłych mieszkańców gminy Krzęcin. W tym roku zmieniono trochę regulamin i do udziału w dyktandzie zaproszono również mieszkańców powiatu, ale tylko pracujących na terenie naszej gminy. Autorką tekstu opowiadającego o rozterkach dorosłego już gimnazjalisty była nauczycielka SP w Krzęcinie, Pani Barbara Biesiada. Dyktando odczytała Pani Natalia Rynkiewicz, zaś w komisji sprawdzającej prace zasiadły Panie Barbara Tuka i Jolanta Przywarta. Przeprowadzone z okazji Dnia Języka Ojczystego dyktando pozwoliło wyłonić Mistrza Ortografii Gminy Krzęcin 2019, a ten zaszczytny tytuł w tym roku zdobyła Pani Mariola Władyczak. Tytułem Wicemistrza Ortografii Gminy Krzęcin 2019 uhonorowano Panie Magdalenę Jeznach i Elżbietę Matwiejko. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci sprzętu AGD oraz okolicznościowe puchary i dyplomy, a wręczali je obecni na wydarzeniu wicestarosta Powiatu Choszczno Pan Paweł Szuber, wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzęcin Pan Mieczysław Ciesiołkiewicz oraz dyrektor SP w Krzęcinie Pani Honorata Kłosek. Sponsorami nagród  tegorocznego dyktanda byli: Wójt Gminy Krzęcin dr Bogdan Wojciech Brzustowicz, GKRPA, której przewodniczącą jest Pani Kazimiera Prokopiak, wicestarosta powiatu Choszczno Pan Paweł Szuber oraz firma 2x3 z siedzibą w Krzęcinie. Wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia zmagań z ortografią, organizator składa serdeczne podziękowania.

   Jak zwykle wylosowano upominki za udział w dyktandzie, a szczęśliwcami okazali się Pani Joanna Przepiórska i Pan Maciej Radomiak. Podczas VII edycji Gminnego Dyktanda dla Dorosłych, które tradycyjnie odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Krzęcin, w szranki z polską ortografią i interpunkcją stanęło 14 odważnych, chcących praktycznie sprawdzić swoją wiedzę, uczestników. Opinie o dyktandzie, jak zwykle, były różne. Dla jednych było ono łatwe, dla innych trochę trudne. Tekst zawierał m.in. słownictwo typu: od niechcenia, w okamgnieniu, ceglastoczerwony, czmychający, chyżo, nienadaremny, zadurzyć się. Tak czy inaczej było to z pewnością ciekawe wydarzenie intelektualne, jakim w powiecie pochwalić się może jedynie gmina Krzęcin.

   Czas oczekiwania na wyniki przeznaczony był na zapoznanie się z poprawną pisownią dyktanda. Przy kawie i poczęstunku, w auli gimnazjalnej pięknie udekorowanej przez Panią Annę Idziak, uczestnicy obejrzeli również prezentację przygotowaną przez autorkę dyktand, a dotyczyła ona przeglądu przez wszystkie dotychczasowe potyczki z ortografią.

    

   Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dyktandzie z okazji Dnia Języka Ojczystego, tym, którym bliska jest idea pięknej oraz poprawnej polszczyzny. Zapraszamy również w przyszłym roku do udziału w VII Dyktandzie dla Dorosłych.

    

   Barbara Biesiada

   (Zdjęcia z Dyktanda dla Dorosłych można obejrzeć na stronie facebooka gminy Krzęcin)

   O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka - Obrazek 1  O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka - Obrazek 2

   O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka - Obrazek 3 O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka - Obrazek 4

   O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka - Obrazek 5 O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka - Obrazek 6

   O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka - Obrazek 7

   O VI edycji Dyktanda dla Dorosłych 2019 słów kilka - Obrazek 8

  • Wzmacnianie kompetencji czytelniczych – „Popołudnie z książką”

   Wzmacnianie kompetencji czytelniczych – „Popołudnie z książką”

              Dnia 25.03.2019r. w trakcie zajęć w świetlicy szkolnej, uczniowie klasy II wzięli udział w przedsięwzięciu pn. „Popołudnie z książką”. Podczas spotkania dzieci czytały i opowiadały wybrane bajki, brały udział w zabawie związanej z kulturą języka oraz tworzyły książkowe kompozycje. Zadaniem uczniów było zachęcenie kolegów i koleżanek do czytania określonych pozycji książkowych. Radości nie było końca!  Inicjatorką działania była nauczycielka języka polskiego – p. N.Rynkiewicz.

   Wzmacnianie kompetencji czytelniczych – „Popołudnie z książką” - Obrazek 1  Wzmacnianie kompetencji czytelniczych – „Popołudnie z książką” - Obrazek 2

   Wzmacnianie kompetencji czytelniczych – „Popołudnie z książką” - Obrazek 3  Wzmacnianie kompetencji czytelniczych – „Popołudnie z książką” - Obrazek 4

   Wzmacnianie kompetencji czytelniczych – „Popołudnie z książką” - Obrazek 5  Wzmacnianie kompetencji czytelniczych – „Popołudnie z książką” - Obrazek 6

  • Wyniki konkursów z okazji DJO

   Wyniki konkursów z okazji DJO - Obrazek 1

   Z okazji Dnia Języka Ojczystego obok wydarzeń związanych z poszanowaniem języka polskiego w naszej szkole odbywały się również konkursy. Polska ortografia nie należy do najłatwiejszych, chociaż dla uczestników Konkursu Ortograficznego pułapki w zakresie rodzimej ortografii były ciekawym wyzwaniem, nie problemem. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Na poziomie poszczególnych klas wyłoniono reprezentantów do etapu szkolnego. Z ortografią najlepiej poradzili sobie:

   Aurelia Wolańska – IV b

   Zuzanna Kowalczyk – V a

   Zuzanna Kowalska – V a

   Nadia Suszek – VI a

   Julia Pawlak – III G

   Julia Majko – VII b

   Aleksandra Łazińska – VIII b

    

   Uczniowie SP w Krzęcinie wzięli udział w szkolnym konkursie ładnego pisania. Ich zadaniem było przepisanie fragmentu tekstu w określonej liniaturze. Kryterium oceniania dotyczyło ogólnego wrażenia estetycznego, staranności, czytelności, równomiernego położenia liter i ich właściwego połączenia. Z kaligrafią najlepiej poradziły sobie klasy I – III. Trudno było wybrać te najlepsze prace. Komisja postanowiła przyznać nagrody następującym uczniom:

   Agata Preis - I SP

   Lena Czarnecka - I SP

   Antonina Leszczyńska – I SP

   Nadia Komarnicka – I SP

   Kaja Pajor – I SP

   Zuzanna Lubińska – I SP

   Igor Kucharczyk – II SP

   Aleksandra Zięba – II SP

   Kinga Młynarska – III SP

   Natalia Zakrzewska – kl. IV a

   Nadia Mikołajczyk – kl. IV b

   Zuzanna Kowalska – Va

   Nadia Suszek – VI a

    

   W konkursie plastycznym udział wzięły klasy I – III. Do określonego związku frazeologicznego należało dobrać wersję plastyczną. Za najpiękniejsze prace nagrodzono:

   Sebastian Borkowski – III SP

   Maja Wysocka -  II SP

   Oktawia Kochanek – III SP

   Hanna Kucharczyk – I SP

   Michalina Wiśniewska – I SP

   Lena Czarnecka – I SP

   Iga Karwik – II SP

   Filip Moleda – II SP

    

   Uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z języka polskiego, pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi.

   Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzom, język polski nie skrywa przed nimi żadnych tajemni. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

   Barbara Biesiada

  • Uwaga rodzice i uczniowie

   Fundacja BGŻ BNP Paribas rusza z rekrutacją absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych do Programu „Klasa”

    

    

   Nauka w najlepszych liceach w całej Polsce i stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni -to tylko część korzyści, na jakie mogą liczyć najlepsi uczniowie zakwalifikowani do Programu „Klasa”. Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia.

    

   Fundacja BGŻ BNP Paribas już po raz siedemnasty poszukuje zdolnych uczniów z niewielkich miejscowości, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. W tym roku, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach. Każdy uczeń zakwalifikowany do Programu „Klasa” otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.

    

   – Program „Klasa” to nie tylko wsparcie materialne. Nasi stypendyści podkreślają, że dzięki nauce w dużym mieście mogli rozwinąć swoje zainteresowania i pasje, a także poznać niezwykłych ludzii nawiązać przyjaźnie, które utrzymują się po ukończeniu szkoły. „Klasa” to przede wszystkim szansa na lepszy start w dorosłość. Dobra edukacja daje większe szanse na wybór wymarzonych studiów w kraju i zagranicą, a życie w dużym ośrodku akademickimzapewnia ofertę kulturalno-naukową niedostępną w mniejszych miejscowościach. To dlatego od wielu lat współpracujemy ze świetnymi liceami, które razem z nami otaczają młodzież kompleksową opieką, aby tworzyć jej warunki do rozwoju na najwyższym poziomie– mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Menedżer ds. projektów społecznych i członek Zarządu z Fundacji BGŻ BNP Paribas.

    

    

   Uczniowie objęci są wsparciem nie tylko w czasie nauki w liceum, ale również podczas pierwszego roku studiów, kiedy otrzymują stypendium o łącznej wysokości 4500 zł. Stypendyści mają również szanse na dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów.

    

   – Pochodzę z niewielkiej miejscowości Protowo. Fascynuję się biotechnologią. Od października 2013 roku pracuję nad autorskim projektem Amber Drug, w ramach którego udało mi się wykazać, że substancje czynne otrzymane z bursztynu mogą zwalczać chorobotwórcze bakterie w rodzaju gronkowca złocistego. Niedawno dostałem się na studia magisterskie w Instytucie Weizmanna w Izraelu, zaliczanym do najlepszych uniwersytetów na świecie. Niewątpliwie nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia Fundacji, za co po stokroć jestem wdzięczny – uzupełnia Igor, stypendysta Programu „Klasa”.

    

    

   Do Programu mogą zgłaszać się uczniowie, kończący w tym roku gimnazjum lub szkołę podstawową (w zależności od systemu nauczania, którym są objęci). Warunkiem jest, aby średnia ich ocen z pierwszego semestru wynosiła co najmniej 4,5. Program skierowany jest do uczniów, mieszkających w niewielkich miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców, pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł brutto.

    

   Aby zgłosić się do Programu należy na stronie Fundacji zapoznać się z kryteriami naboru najbliższej szkoły, biorącej udział w Programie, a następnie wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się pod linkiem:https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa.

   Ogólnopolski Program Stypendialny „Klasa” prowadzony przez Fundację BGŻ BNP Paribas to jeden z najdłużej działających programów w Polsce. W ciągu 16 lat skorzystało z niego 700 uczniów z 300 miejscowości.

  • PARA 2019

   PARA 2019 - Obrazek 1

    

    

    

   W piątkowe popołudnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim PARA 2019. Swoje umiejętności recytatorskie dzieci zaprezentowały w GCK w Krzęcinie przed rówieśnikami, jurorami i gośćmi. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wybrało najlepszych. Wybór laureatów był trudny, wszystkie wiersze były ciekawe i atrakcyjnie powiedziane. Po dłuższych naradach wyłoniono zwycięzców konkursu. A oto i laureaci: Michta Marek i Hanna Kucharczyk – klasa I (opiekun p. Anna Idziak), Michał Stasiak – kl. VI (opiekun p. Iwona Grześkiewicz) oraz Laura Korpowska – kl. III filia Granowo (opiekun p. Monika Kwiatkowska).

   Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu!

   Za POGODNĄ

  • Dni Profilaktyki

   Dni Profilaktyki

    

   Na początku miesiąca, uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach profilaktycznych. Zajęcia poprowadziła pedagog, pani Joanna Dunajewska z Polskiego Centrum Profilaktyki z siedzibą w Krakowie.

   Klasy V i VI zapoznały się z tematykąFonoholizmu, natomiast klasy starsze : VII, VIII i III gimnazjum  uczestniczyły w spotkaniach pod hasłem :   „ Samookaleczanie, depresja, lęki- warsztat profilaktyczny.

            Rodzice naszych uczniów otrzymali zaproszenie do udziału  ( poprzez dziennik elektroniczny)  na spotkanie pt. :   „Samookaleczenia, obniżony nastrój, depresja choroby cywilizacyjne XXI wieku. Wiem jak pomóc mojemu dziecku” ( 07.03.2019 r.)

   Tematyka warsztatów była dobrana zgodnie z zaobserwowanymi potrzebami szkoły.

   W imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów dziękuję bardzo serdecznie Pani Kazimierze Prokopiak za dofinansowanie warsztatów i wsparcie naszych działańJ

   pedagog Alina Apanasowicz

  • - Obrazek 1

  • - Obrazek 1

  • Regulamin VI Krzęcińskiego Dyktanda dla Dorosłych 2019

   Regulamin VI Krzęcińskiego Dyktanda dla Dorosłych 2019

    

   INFORMACJE OGÓLNE

   1. Honorowy patronat nad Dyktandem sprawuje Wójt Gminy Krzęcin.
   2. Konkurs ma na celu propagowanie kultury języka ojczystego oraz zasad poprawnej pisowni.
   3. Tekst dyktanda zostanie opracowany na podstawie obowiązujących zasad pisowni i interpunkcji, zawartych w aktualnych słownikach ortograficznych PWN.

   I Organizatorzy

   Organizatorem konkursu jest SP w Krzęcinie. 

   II. Zasady uczestnictwa

   1. Dyktando odbędzie się w kategorii wiekowej od 17 roku życia.
   2. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa do 10. marca 2019 r., w dniu konkursu – rejestracja 30 minut przed konkursem.
   3. Zgłaszający się, mieszkańcy Gminy Krzęcin (dopuszcza się uczestników pracujących w Gminie Krzęcin, a będących mieszkańcami powiatu Choszczno), są zobowiązani do podania swoich danych osobowych: imię, nazwisko, adres (w dniu konkursu).
   4. Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów organizacyjnych.
   5. Udział w dyktandzie jest bezpłatny.
   6. W dyktandzie nie mogą brać udziału poloniści. 

   III. Przebieg konkursu

   1. Dyktando odbędzie się dnia 19. marca 2019 r. o godz. 16.00 w auli SP w Krzęcinie.
   2. Prace poszczególnych osób będą kodowane, przed wejściem każda z osób wylosuje kartę z kodem.
   3. Organizator gwarantuje pełną dyskrecję napisanych dyktand.

   4. Podczas pisania dyktanda nie można korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi piszącymi, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z urządzeń elektronicznych.

   5. Dyktanda nie wolno pisać „ literami drukowanymi”.

   6. Prace nieczytelne nie będą podlegały sprawdzaniu i ocenie.

   7. Wyrazy nieczytelne bądź zapisane w sposób niejednoznaczny będą rozstrzygane na niekorzyść piszącego.

   9. Ewentualne poprawki w tekście należy nanosić przez skreślenie wyrazu błędnego i napisanie powyżej wersji poprawnej. Skreślenia muszą być wyraźnie zaznaczone. Również w poprawkach nie wolno używać wielkich drukowanych liter.

   8. Ocenie będzie podlegać także interpunkcja. 3 błędy interpunkcyjne będą się równać 1 błędowi ortograficznemu.

   9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia dogrywki w razie uzyskania jednakowej liczby punktów przez co najmniej dwóch uczestników.

   10. Ogłoszenie wyników będzie tego samego dnia po sprawdzeniu prac konkursowych.

   11. Ewentualna dogrywka odbędzie się w tym samym dniu. Możliwości wglądu do prac konkursowych na żądanie ich autorów będzie możliwe w czasie określonym przez komisję konkursową.

   IV Nagrody

   1. Spośród uczestników wyłoniony zostanie Mistrz Ortografii Gminy Krzęcin.Ten tytuł będzie możliwy do zdobycia tylko przez mieszkańca Gminy Krzęcin.
   2. Nagrodzeni  zostaną zwycięzcy I – III miejsca.
   3. Wyróżnieni otrzymają nagrody niespodzianki, wszyscy – okolicznościowe dyplomy.
   4. Nagrody zostaną wręczone po sprawdzeniu prac tego samego dnia.

   V Jury

   Nad przebiegiem dyktanda czuwać będzie komisja konkursowa. Komisja ta zajmie się w szczególności prawidłowym przebiegiem dyktanda, ogłoszeniem listy nagrodzonych oraz interpretacją postanowień niniejszego regulaminu.

   V. Postanowienia końcowe

   1.Udział w dyktandzie jest dobrowolny i oznacza przyjęcie w pełni niniejszego regulaminu.

   2.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skracania dyktanda .

   3. Swoją kandydaturę można zgłosić w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu 603293241 oraz 95-765-51-48, również na adres szkola@krzecin.pl

  • „Nowoczesna Szkoła—kompetentny Uczeń” rekrutacja semestr 3

   „Nowoczesna Szkoła—kompetentny Uczeń” rekrutacja semestr 3 - Obrazek 1

  • „Wokół symboli narodowych”

   „Wokół symboli narodowych” - Obrazek 1

   Klasy II i III SP w Krzęcinie wzięły udział w IV edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1567 uczniów ze 119 szkół z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów klasy II – III. Kacper Kidula, Aleksandra Zięba i Beata Janaszczyk osiągnęli dobry wynik i tym samym zajęli III miejsce. Gratulacje! W konkursie udział wzięli: Maciej Nowak, Oskar Donder, Maurycy Michta, Szymon Sobczak, Oskar Maćkowski, Szymon Szydełko i Nikola Banasiak. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę worek sportowy, notes z nadrukiem MOJA NIEPODLEGŁA oraz imienny dyplom.

   Do konkursu dzieci zostały przygotowane przez Panią Małgorzatę Góźdź.

  • Organizacja wystawy przestrzennej pt. "U nas w Akademii"

    

               Organizacja wystawy przestrzennej pt. "U nas w Akademii" - Obrazek 1

   W styczniu tego roku klasa IV B wraz z nauczycielką języka polskiego – Panią Natalią Rynkiewicz zorganizowała wystawę związaną z omawianą lekturą Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”. Zadanie uczniów polegało na przedstawieniu budynku Akademii. Wśród prac znalazły się makiety, plakaty oraz rysunki tematyczne. Każda z wykonanych pozycji została zaprezentowana i omówiona przez autorów. Celem działania było rozwijanie kreatywności, doskonalenie umiejętności prezentowania własnych pomysłów oraz aktywizacja uczniów w procesie dydaktycznym.

  • NIECH ŻYJE BAL!

    

   NIECH ŻYJE BAL! - Obrazek 1

    

   W ostatnim dniu przed feriami uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w balu karnawałowym, czyli tradycyjnej zabawie choinkowej. Jak zwykle, jako pierwsi bawili się uczniowie klas I – IV. Powitała ich pani dyrektor oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Dzieci bawiły się pod kierunkiem pana Zbigniewa Garzyńskiego z Choszczna, natomiast oprawę muzyczną przygotował uczeń klasy III gimnazjum Kacper Sokołowski. Prowadzący umilał bal różnymi zabawami oraz konkursami. Jedną z atrakcji był konkurs na najciekawszy strój karnawałowy, poprzedzony pokazem mody. Dzieci bawiły się świetnie pod okiem swoich wychowawców i rodziców. Po południu przyszedł czas na zabawę klas V – VIII oraz gimnazjum. Tym razem oprawą muzyczną zajął się pan Daniel Pawłowski, właściciel firmy „Zielone Przygody”. W trakcie zabawy wyłoniono króla i królową balu, a zostali nimi Wiktoria Sosnowska i Kacper Ligęza.

   Bal karnawałowy jest zawsze wspaniałą okazją do bliskiej współpracy z rodzicami, którzy i tym razem stali się organizatorami imprezy i włączyli się w przygotowanie poczęstunku dla uczestników zabawy.

    

   B. Biesiada

  • BRAMA DO NIEBA CZYLI SZKOLNE JASEŁKA

    

    

   BRAMA DO NIEBA CZYLI SZKOLNE JASEŁKA - Obrazek 1

    

    

   Jasełka przygotowywane przez uczniów już na stałe wpisały się do kalendarza imprez szkolnych SP w Krzęcinie. 25 stycznia we wczesnych godzinach porannych w pięknie udekorowanej auli gimnazjalnej zebrali się zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, by wspólnie obejrzeć tegoroczne jasełka pod hasłem „Brama do nieba jest ciasna”. O miłe doznania zadbali młodsi i starsi uczniowie, zdolni aktorzy i wokaliści pod okiem pań Marty Przybylak, Doroty Paszkowiak i Iwony Jagiełło. Tym razem jasełka miały mądre przesłanie - brama do nieba jest ciasna, a więc kto dostanie się do nieba? Jasełka wywarły duże wrażenie i poruszenie, a aktorzy sprawili, że przedstawienie oglądało się z przyjemnością połączoną z refleksją. Ostatnia scena rozgrywała się w sekretariacie św. Piotra, który uważnie słuchał i przepytywał wszystkich podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W rolę św. Piotra wcieliła się Aleksandra Rutkowska, której uwagę przyciągnęła nie tylko wyśmienita dykcja, ale i przemyślany strój oraz charakteryzacja. Ogromne brawa za trud włożony w przygotowanie jasełek należą się wszystkim wykonawcom, a byli wśród nich: Sandra Pawlak, Joanna Pawlak, Ewa Przybylak, Patrycja Przepiórska, Maja Tuńska, Wiktoria Nowak, Wiktoria Sosnowska, Paulina Abraś, Dawid Abraś, Roksana Modrzejewska, Wiktoria Wypchło, Zuzanna Kucharczyk, Agata Grabiec, Zuzanna Kowalska, Kornelia Szklarczyk, Zuzanna Kowalczyk, Julia Majko.

   B. Biesiada

  • Ferie tuż tuż….

   Ferie tuż tuż…. - Obrazek 1Ferie tuż tuż….

   16 stycznia naszych najmłodszych uczniów odwiedzili policjanci z krzęcińskiego posterunku policji: st.asp. Mariusz  Nawrocki oraz st.asp. Jarosław Przybyliński. Panowie   przypomnieli nam w jaki sposób spędzać bezpiecznie czas wolny w domu i na dworze.  Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa związane  z nieostrożnym  poruszaniem się po drogach oraz podkreślili  czego nie powinniśmy robić podczas zabaw na śniegu i lodzie.  Na koniec spotkania dzieci otrzymały książeczki „ Wirtualne  stopkowe przygody”. 

    

   W imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów, chciałabym podziękować Panu Mariuszowi za lata współpracy, za wiele ciekawych spotkań i za  ogrom wsparcia- życzymy powodzenia w nowej pracy

   Ferie tuż tuż…. - Obrazek 2pedagog

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Ferie tuż tuż…. - Obrazek 3

   Ferie tuż tuż…. - Obrazek 4

  • OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW” SPRAWOZDANIE

   OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”  SPRAWOZDANIE - Obrazek 1

    

   W roku szkolnym 2017/2018, uczniowie SP w Krzęcinie, uczestniczyli w realizacji Projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie. Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Wszystkie zadania były oceniane przez jury projektu, na podstawie sprawozdań oraz protokołów konkursów wysyłanych do organizatorów. Za każde podjęte działanie uzyskaliśmy maksymalną ilość punktów i tym samym w nagrodę za 100% wykonanych zadań projektowych, otrzymaliśmy Tytuł „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”. Warunkiem przystąpienia do konkursu było uczestnictwo w szkoleniu online o tematyce patriotycznej, a udział w szkoleniu wzięły panie M. Matuszak i B. Biesiada.

    

   Informujemy, że nasza szkoła w okresie od 03 września do 28 listopada 2018 roku wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu Szkoła młodych patriotów w sposób następujący:

   Zadanie 1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.

     22 października 2018 roku w auli gimnazjalnej odbyło się konwersatorium pt. ,,Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. W wydarzeniu wzięło udział 18 uczniów klasy VI pod opieką pań: Justyny Staszczyk i Ewy Smoderek.

   Ponieważ uczniowie przygotowywali się już wcześniej do dzisiejszego zadania, nie było problemu z formułowaniem sądów na postawione pytanie. Dzieci odśpiewały hymn państwowy, chętnie zabierały głos, a całości przysłuchiwały się klasa IV a i IV b.

   Czymże więc jest patriotyzm i co oznacza bycie patriotą? Oto fragmenty niektórych wypowiedzi uczniów:

   „Patriotyzm to przede wszystkim chęć obrony ojczyzny i ponoszenia za nią ofiar. Również kupowanie rzeczy wyprodukowanych we własnym kraju. Popularnym sposobem okazywania patriotyzmu jest noszenie odzieży krajowych marek czy też kibicowanie reprezentacji narodowej swojego kraju.”

   Alan Korpowski

   „Patriotyzm to stawanie w obronie ojczyzny. Oddawanie czci ofiarom wojny i upamiętnianie ważnych dat, np. 11 listopada.”

   Maciej Czyż

    

   Zadanie 2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Ocena na podstawie sprawozdania oraz prac plastycznych przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

   W ramach projektu „Szkoła Młodych Patriotów” został ogłoszony konkurs na plakat pt. „100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

   Efektem końcowym była wystawa wyróżnionych prac uczniowskich na głównym holu szkolnym. W swoim założeniu wystawa ta miała upamiętnić setną rocznicę odzyskania w 1918 roku Niepodległości przez Polskę, po 123 latach rozbiorów.

      Celem konkursu było również:

   • uczczenie jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości
   • upowszechnianie wiedzy historycznej oraz promowanie postaw obywatelskich opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązania do Ojczyzny
   • propagowanie wiedzy historycznej na temat utraty i odzyskania niepodległości oraz losów Polski po jej odzyskaniu
   • tworzenie możliwości rozwoju talentów plastycznych, ich konfrontacji i prezentacji

   Na konkurs wpłynęło 25 prac w kategoriach klas IV – VI i VII – VIII i III gimnazjum.

   12 grudnia 2018 r.

   Jury w składzie: Małgorzata Matuszak, Jagoda Leciejewska, Aleksandra Rutkowska, Dawid Wodzyński oceniło wszystkie prace.

   Członkowie komisji biorąc pod uwagę: pomysł na interpretację tematu, kolorystykę  patriotyczną, estetykę wykonania,   ogólny wyraz artystyczny i  format plakatu wybrała sześć najładniejszych prac, a ich autorzy zostali nagrodzeni.

   I Miejsce –zajęła Amelia Tulaza z klasy VI B

   II Miejsce- ex aequo Aleksandra Łazińska z klasy VIII B

                     i Zuzanna Kucharczyk z klasy VII B

   III Miejsce – ex aequo  Natalia Winnicka z klasy VI B

                     Emilia Matusiak z klasy VI B

   wyróżnienie przyznano Antoninie Apanasowicz z  klasy VI B

                                                                   Małgorzata Matuszak – organizator konkursu

    

   Zadanie 3.Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.

   Na przełomie października i listopada 2018 r. w ramach programu „Szkoła młodych patriotów” uczniowie naszej szkoły przeprowadzili sondaż wśród uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Krzęcina na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Każdy ankietowany musiał odpowiedzieć na 3 pytania:

   - Jak rozumiesz pojęcie słowa „patriotyzm”?

   - W jaki sposób dzisiaj można być patriotą?

   - Czym dla Ciebie jest patriotyzm lokalny?

   Efekty naszej pracy zawiera materiał filmowy.

   Sondę przeprowadzała uczennica klasy VII a, Amelia Michta.

   Odpowiedzialny – Barbara Biesiada

   Zadanie 4.  Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”.

   Ogólnoszkolny konkurs wiedzy Historia Polski a patriotyzm, który odbył się 14 listopada 2018 r. był kolejnym zadaniem zrealizowanym w ramach projektu Szkoła Młodych Patriotów. Przygotowaniem i przeprowadzeniem zadania zajęły się polonistki Barbara Biesiada i Barbara Tuka. Przygotowano dwa testy. Jeden dla klas IV – VII pod hasłem „Polskie symbole narodowe”, drugi „Historia Polski – odzyskanie Niepodległości” dla klas VIII – III gimnazjum.

   Kiedy biel i czerwień stały się polskimi barwami narodowymi? Gdzie powstał Mazurek Dąbrowskiego? Kiedy obchodzimy Święto Flagi? Na te i podobne pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu w swoich kategoriach wiekowych. Z kolei starsze grupy musiały posiadać dokładną wiedzę dotyczącą tego, jak Polacy nie zmarnowali swej szansy danej im przez historię i aktywnie przystąpili do przejmowania władzy na terenach okupowanych przez państwa centralne. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy o czym świadczą miejsca zajmowane przez nich ex aequo. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez szkolną gazetę POGODNA, a wręczała je pani dyrektor mgr Honorata Kłosek.

   Do konkursu przystąpiło 32 uczestników.

   A oto wyniki zmagań konkursowych.

    kategoria klas IV – V

   I miejsce– Zuzanna Kowalczyk, kl. V a

   II miejsce – Wiktor Janik, kl. V b

   III miejsce ex aequo – Alicja Wysocka, Natalia Zakrzewska, kl. IV a

   kategoria klas VII

   I miejsce ex aequo – Alicja Farysej, Wiktoria Puzio, kl. VII a

   II miejsce – Amelia Michta – kl. VII a

   III miejsce – Dawid Abraś – kl. VII b

   kategoria klas VIII – III gimnazjum

   I miejsce – Julia Pawlak, kl. III g

   II miejsce ex aequo – Paulina Abraś, Wiktoria Sosnowska – kl. III gim oraz OliwierWładyczak – kl. VIII

   Serdeczne gratulacje!

    

   Zadanie 5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej.

   W dniu 15 listopada 2018 r., w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości pisarzy dla dzieci i młodzieży, zainteresowanie poezją patriotyczną, zachęcanie do występów na scenie- przełamywanie tremy, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII i Gimnazjum. Występy uczestników poprzedziło uroczyste odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Do zmagań konkursowych zgłosiło się 42 uczestników. Recytatorom przysłuchiwała się i oceniała komisja w składzie : Dyrektor Szkoły Pani Honorata Kłosek, przedstawiciel rodziców Pani Agnieszka Leciejewskaoraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Sosnowska. Jury przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach :

   klasy 1-3 –  I miejsce Laura Korpowska

                       II miejsce Kornelia Okulicz- Kozaryn

                       III miejsce Szymon Szydełko

    klasy 4-6 i Gimnazjum-  I miejsce Zuzanna Kowalska

                                           II miejsce Michał Stasiak

                                           III miejsce Anita Szydełko

   Wyróżnienia- Amelia Biernat, Marek Michta, Julian Goławski, Apolonia Wolańska, Aleksandra Zięba.

   Laureaci i wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Krzęcin Pana Wojciecha Bogdana Brzustowicza, Prezesa Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego Pana Tadeusza Drabika oraz Państwa Marię i Tomasza Mińskich- właścicieli Księgarni Pegaz. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Konkurs poprowadziła Aleksandra Rutkowska- uczennica 3 klasy Gimnazjum.

   Tegoroczny konkurs zorganizowały panie: Alicja Rynkiewicz, Anna Idziak, Iwona Grześkiewicz, Małgorzata Góźdź. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział, sponsorom za pomoc i wsparcie  finansowe oraz jury za  pracę w komisji.

    

   Zadanie 6.  Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.

   28 listopada 2018 r w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, odbył się Szkolny Konkurs  Piosenki Wojskowej i Patriotycznej. Na konkurs przybili wszyscy Ci, którzy lubią śpiewać, dla których piosenka jest bliska a data odzyskania przez nasz kraj Niepodległości tkwi zawsze pamięci i w sercach. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójta Gminy Krzęcin – dr Bogdan Wojciech Brzustowcz.  Organizatorami  Konkursu byli: Pani Małgorzata Matuszak i  Pan Henryk Kucharski.

    Do konkursu zgłosiło się 54 uczestników.  22 solistów, 1 duet oraz 3 zespoły ze Szkoły Podstawowej w Krzęcinie oraz ze szkoły filialnej w Granowie.  Zgodnie z regulaminem, każdy solista i zespól wokalny - chór musieli wykonać utwór patriotyczny lub wojskowy. 

   W imieniu organizatorów Aleksandra Rutkowska  otwierając konkurs serdecznie powitała zaproszonych gości,  uczestników, ich opiekunów oraz szanowną komisję konkursową w składzie:

   - Pan Włodzimierza KubackiegoDyrektora Szkoły Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Choszcznie

   - Pani Magdalena Czarnecka – inspektor ds. oświaty w Gminie Krzęcin

   - Pani dyrektor SP - Honorata Kłosek

   Po części oficjalnej rozpoczęły się występy młodych artystów w kolejności ustalonym przez organizatora.

    Po wysłuchaniu 26 utworów komisja udała się na naradę celem dokonania oceny wykonawców i podjęcia ostatecznych decyzji o przyznaniu miejsc i wyróżnień.

   Kategoria solistów klas I - III

   1. Miejsce - Kornelia Okulicz – Kozaryn z klas II szkoły filialnej
   2. Miejsce -  Agata Preis z klasy I
   3. Miejsce zajęła – Laura Korpowska – klasa III szkoły filialnej

   Kategoria solistów klas IV – VI

   1. Miejsce -  Amelia Tułaza z klas VI B
   2. Miejsce Anita Szydełko – VI B
   3. Miejsce Maja Tuńska z klasy 5B

   Szczególne wyróżnienie  przyznano Alicji Michta z klasy VB

   Kategoria klas VII – VIII i III gimnazjum

   1. Miejsce zajęła – Julia Jekiełek z klasy VIII B
   2. Miejsce Julia Pawlak – z klasy III gim
   3. Zuzanna Kucharczyk – z klasy VII B

   W kategorii zespół

   1. Miejsce  - zespół klas IV a
   2. Miejsce „Szkolne jedyneczki”
   3. Miejsc „ Młodzi Patrioci”

   Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczał Wójt Gminy Krzęcin – dr Bogdan Brzustowicz. Na zakończenie pogratulował jeszcze raz młodym artystom bardzo dobrych występów oraz podziękował ich opiekunom za włożony wysiłek przygotowanie młodzieży do konkursu. Sponsorami  konkurs byli:

   - wójt Gminy Krzęcin – dr Bogdan Wojciech Brzustowicz

   - v-ce starosta – Pan Paweł Szuber

   - Radni Gminy Krzęcin

   - Pani Irena Piątek – przedstawiciel ubezpieczeniowy

   Nasz festiwal , to nie tylko lekcja historii, ale i ocalenie od zapomnienia pieśni, które stały się łącznikiem między tradycją i teraźniejszością.

                                                                                          Małgorzata Matuszak

    

   Zadanie 7:Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.

   W ostatnich dniach października uczniowie klasy 1 SP i 3 gimnazjum, pod kierunkiem pani Anny Idziak zaangażowali się w tworzenie Kodeksu Postaw Patriotycznych, co jest 7 zadaniem Ogólnopolskiego Projektu Patriotycznego „Szkoła Młodych Patriotów”.

   Wcześniej przeprowadzono z uczniami wiele dyskusji wokół tematu: patriota, patriotyzm, co należy robić, aby być prawdziwym patriotą? Młodsi uczniowie obejrzeli również film pt. „Polak mały”, który pozwolił im zrozumieć zagadnienia, które są najbliższe sercu każdego Polaka.

   Po takim przygotowaniu uczniowie aktywnie i kreatywnie podeszli do zadania. Wyniki tego przedsięwzięcia utrwaliliśmy w formie fotorelacji.

   Anna Idziak

   Zadanie 8Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych.

   Mała ojczyzna - Krzęcin w literaturze. W realizacji zadania udział wzięło 4 uczniów gimnazjum i 5 uczniów szkoły podstawowej. Wszystkie prace konkursowe udostępniono na gazetce ściennej na korytarzu szkolnym.

   Prace literackie oceniała komisja w składzie: polonistki SP Krzęcin – panie Iwona Grześkiewicz, Barbara Tuka, Barbara Biesiada.

   Forma pracy literackiej pisanej prozą była dowolna. Komisja konkursowa wyłoniła trzy najciekawsze prace:

   Julia Majko – kl. VII b

   Patryk Sosnowski – kl. VII a

   Aleksandra Rutkowska – kl. III gimnazjum

   Gratulacje!

    

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
   ul. Pogodna 4, 73-231 Krzęcin
  • sekretariat 95-765-51-48

   fax 95-765-51-48

  Galeria zdjęć